Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rajd modeli RC w ZST

W miniony weekend na terenie Zespołu Szkół Technicznych im.płk. Gwidona Langera w Cieszynie odbył się rajd modeli RC - zdalnie sterowanych modeli samochodów rajdowych. Na starcie stanęło aż 35 załóg.

Do walki na odcinkach specjalnych stanęli zawodnicy Śląskiej Ligi Rajdowej RC oraz czeskiego Pucharu Moraw. Ta polsko-czeska runda po raz kolejny obfitowała w emocje, rywalizację oraz pokaźną frekwencję – na starcie stanęło 35 załóg. Organizatorem tego wydarzenia była Ślaska Liga Rajdowa oraz Zespół Szkół Techniczych w Cieszynie.

Rajd ZST Polski Cieszyn rozegrano na 8 odcinkach specjalnych – główną nawierzchnią był przyczepny asfalt, lecz to śliska kostka i trawiaste łączniki były miejscami zaskakującymi nawet największych weteranów. Prowadzący już od drugiego odcinka specjalnego Tomáš Lysák z fabrycznego teamu ŠKODA Samohýl Motor nie oddał prowadzenia aż do końca – pewnie zwyciężając rajd. Jego zespołowy kolega Jakub Charvát – również „za kierownicą Škody Fabii R5” – zajął najniższy stopień podium. Pozwoliło to zawodnikom Škody na dominację klasyfikacji zespołowej. Dwie Fabie przedzielił Lubomír Klinkáček w Toyocie Yaris WRC zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, jak również drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej wraz z Janem Šmarda. Trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej zajął Słowacki fabryczny team Toyoty - PPC Team Plus - przyznają organizatorzy.

Najlepsza trójka Polaków znalazła się w klasyfikacji generalnej na miejscach 8,10,11. Byli to Wojtek Firlit (Ford Fiesta WRC), Krzysiek Wicik (Škoda Fabia WRC), Tomek Majdak (Ford Fiesta WRC). Wymieniona trójka tryumfowała w kategorii Pirelli Cup oraz WRC2.

mat.pras. / MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-04 21:11:30
krokusik: Fajnie, tylko szkoda że po fakcie informujecie. Chętnie z dzieciakami bym obejrzał. Niby podobno gdzieś tam była wzmianka o tym na ox. Ale jeśli ten portal nie zacznie zamiast mszy, czy dni trzeźwości zajmować się konkretami (niekoniecznie) sponsorowanymi to niedługo padnie. Panie T. przemyśl to.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: