Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Radośnie rozśpiewać to miasto. Wielkie kolędowanie na skoczowskim rynku.

W ubiegłym roku udało się zebrać kilkaset osób. W tym, organizatorzy liczą, że będzie ich jeszcze więcej. Mieszkańcy Skoczowa kolejny raz śpiewać będą pod choinką na miejskim rynku.
To będzie już drugie Skoczowskie Betlejem. W drugi dzień świąt, wieczorem na rynku zapłoną ogniska a na scenie śpiewy rozpoczną dwa skoczowskie chóry. Katolicki i ewangelicki. Razem będa śpiewały radosne pieśni bożonarodzeniowe. Ale to nie będzie koncert, to będzie wielkie wspólne śpiewanie - mówi Maciej Konopka, sprawca całego świątecznego zamieszania. Ta potrzeba radości jest w nas, kolędy się wdzięcznie śpiewa, chcemy to robi, a do tego wszystkiego chcemy zaprosić mieszkańców Skoczowa i gości, którzy tutaj spędzają święta. W roku ubiegłym udało się, więc chcemy to kontynuować.
 
Organizatorzy zapraszają wszystkich na to świąteczne spotkanie. Przygotowane będą specjalne śpiewniki, wydane z okazji tego wydarzenia. Śpiewających rozgrzewać będą nie tylko ogniska i wspólny radosny śpiew. Będzie też gorąca herbata i... zupa z ryby.
 
 
 
 
Wspólne skoczowiaków śpiewanie, na rynku w II dzień świąt (poniedziałek)  o godzinie 19.00.
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
 
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: