Rabunek w Ustroniu

17 stycznia rano policjanci otrzymali zgłoszenie najpierw o jednej, później o drugiej kradzieży z włamaniem.

Rabuś wybił okno w budynku jednej ze stacji paliw pod Równicą w Ustroniu, a następnie przedostał się do wnętrza obiektu i ukradł ponad 700 zł. Swoje kolejne kroki skierował w stronę kiosku handlowego. Wyłamał okiennicę i wszedł do środka sklepiku, jednak tym razem nie zdążył nic ukraść. Wyrządził natomiast szkody. Policjanci zabezpieczyli ślady i rozpytali świadków.

Dzięki szybkim działaniom policji włamywacz został zatrzymany tego samego dnia około 15:00 na terenie Ustronia przez policjantów z Komisariatu Policji w Ustroniu.- Zatrzymanym okazał się 29-latek, bezdomny. Mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę – informuje portal ox.pl mł. asp. Krzysztof Pawlik z  KPP w Cieszynie.

W trakcie przesłuchania śledczy udowodnili podejrzanemu kolejne włamania, których jak się okazalo dokonał na terenie naszego powiatu. Część skradzionych przedmiotów została odzyskana, m.in. motorower warty około 6 000,-  złotych oraz laptop warty około 2 000,-  złotych.

Prawdopodobnie sprawa nie zakończy się tylko na tych zarzutach. - 19 stycznia wskutek decyzji sądu mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące. Zatrzymany był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa, dopuścił się tzw. recydywy wielokrotnej. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10-ciu.  – dodaje  mł. asp. Krzysztof Pawlik z KPP w Cieszynie.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-20 18:34:34
krokusik: Na tej stacji mogła pracować żona niejednego z nas. Takiemu dla przykładu z górnej półki. No i oczywiście pysk do publicznego wglądu. Jest jedno ale. Musi być pewność, że ro nie pomyłka.
2018-01-20 19:43:54
paharos: brawo GLINY ! good job !
2018-01-21 08:59:31
wieslaw55: I co takiemu złodziejowi zrobią , zima ciepłe pomieszczenie i jeszcze wyżywienie , to powinni skierować do pracy w ciężkich warunkach i jeszcze każdy wieczór wpierdol aby wiedział za co . Brawo Policja wielki szacunek dla was.
2018-01-21 10:20:53
bronek91: wiesław55 uważaj, bo jeszcze ktoś Ci zarzuci, że wzywasz do stosowania przemocy. W takich dziwnych czasach żyjemy. <br /><br />Również gratuluję mundurowym, cieszcie się, iż pewnie nagrania nie zostały zamazane a któryś z mundurowych wykazał się spostrzegawczością... <br /><br />Nie często się to zdarza, życzę więcej takich łupów. <br /><br />Szkoda tylko, że puszkowanie sprawców nie idzie tak sprawnie w przypadku działalności grup przestępczych...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją