Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Daniel Andre Tande najlepszy w Oberstdorfie

Za nami konkurs indywidualny na Mistrzostwach Świata w Lotach, które odbywają się w Oberstdorfie. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, po złoto sięgnął Daniel Andre Tande. Srebro zdobył Kamil Stoch, a brąz Richard Freitag. Piotr Żyła zajął 17. miejsce.

Od rana docierały do nas niezbyt optymistyczne informacje, dotyczące pogody, jaka panuje w Oberstdorfie. Niestety, prognozy synoptyków spełniły się i skoczkowie oddali tylko jeden skok. Z czwartej serii zrezygnowano.

Stoch, przed rozpoczęciem trzeciej serii, zajmował trzecią pozycję, ze stratą 17,8 punktów do prowadzącego, po dwóch skokach, Daniela Andre Tande. Większe nadzieje widziano w walce o srebro, gdyż do Freitaga tracił bilsko 7 pkt.

Tryumfator 66. Turnieju Czterch Skoczni, poszybował z najlepszej "3" najdalej i zepchnął Niemca na trzecie miejsce. Tande skoczył o 11,5 m bliżej od Stocha, ale i tak jego przewaga po tej próbie wynosiła ponad 13 pkt. Z powodu silnie wiejącego wiatru czwartą serię odwołano i Norweg mógł zacząć świętować.

Pozostali polscy skoczkowie spisali się przyzwoicie. Dawid Kubacki oddał dzisiaj najdłuższy skok, spośród podopiecznych Stefana Horngachera. Na 13. miejscu uplasował się Stefan Hula, a Żyła zajął 17. pozycję. Wiślanin, dzięki próbie na 198,5 m, awansował o trzy lokaty. 

Jutro (20.01) czekają nas zmagania drużynowe. Faworytem do złota są Norwegowie. Liczymy, że nasi reprezentanci zdołają stanąć na podium. Początek rywalizacji o godz. 16. Transmisja w TVP1 oraz pierwszym programie Eurosportu.

 

 

Andrzej Poncza

źródło:
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: