Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Punkty szczepień powszechnych w Cieszynie, Skoczowie i Strumieniu

W powiecie cieszyńskim zostaną utworzone 3 punkty szczepień powszechnych. Przyjąć szczepionkę będzie można w Skoczowie, Cieszynie i Strumieniu.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień do kraju mają trafiać kolejne dawki preparatów, a szczepienia mają być wykonywane coraz szybciej. W związku z tym powstaną punkty szczepień powszechnych - Dzisiaj (wtorek, 13 kwietnia 2021 r.) została ogłoszona lista propozycji lokalizacji punktów zgłoszonych na wnioski samorządów  zaakceptowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski – poinformował Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek w Mediach Społecznościowych. Oficjalna lista punktów nie została jeszcze podana, jednak prawdopodobnie lista miejsc, gdzie będą odbywać się dodatkowe szczepienia w powiecie cieszyńskim, nie ulegnie już zmianie.

Zaczepić będzie się można w:

  • Cieszynie – Hala Widowiskowo-Sportowa (ul. Sportowa 1),
  • Skoczowie – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących (ul. Górecka 65),
  • Strumieniu – Siedziba OSP Bąków (ul. Żniwna 12, Bąków).

Punkty szczepień powszechnych to miejsca, gdzie będzie mogła zaszczepić się większa liczba osób - w Punktach Szczepień Powszechnych zlokalizowanych w miastach do 50 tys. mieszkańców każdego dnia wykonywanych będzie ok. 200 zastrzyków – wyjaśnia rzecznik prasowy rządu.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-13 21:20:26
św. Patryk.: zakaz wstępu dla udokumentowanych płaskoziemców!
2021-04-13 21:26:52
Oko: Szczepionka macht frei!
2021-04-13 21:30:57
Skywalker: i tak powinno być, zaszczepieni z większymi prawami
2021-04-13 21:53:31
Oko: Dokładnie. Tak jak honorowi dawcy krwi mają pewne przywileje, tak i króliki doświadczalne powinny je mieć.
2021-04-14 07:05:29
SzpiegZNadOlzy: Powstanie punktu w Cieszynie może nic nie dać. Jeśli będą szczepić z takim tempem jak w cieszyńskich przychodniach, to cieszyniocy i tak skorzystają z usług służby zdrowia w okolicznych wioskach i miastach.
2021-04-14 09:08:49
koszor: Krawczyk zaszczepiony Pfizerem zmarł, nic nie pomogło ( ciekawe jak go policzyli, czy jako zmarłego na Covid czy może raczej na choroby współistniejące, żeby to jakoś wyglądało). Kilka osób, które znam osobiście, po szczepieniach zachorowało. Skywalker, większe prawa dla zaszczepionych? Ludzie z takimi poglądami stworzyli piekło w Oświęcimiu i innych obozach koncentracyjnych.
2021-04-14 09:13:16
koszor: Patryku - ludzka pamięć jest zawodna. Nasi dziadowie zostali nazwani przez Niemców ludźmi drugiej kategorii i po kilkudziesięciu latach znowu Patryki i Skywalkery, chcą segregacji i deptania ludzkich praw. Nic historia nie nauczyła, więc czeka nas dramatyczny okres, bo z przeszłości wiemy, że zawsze kończy się to krwawo.
2021-04-14 11:48:46
św. Patryk.: koszorku tobie chyba religioza poczyniła takie spustoszenia w mózgu - Niemców i ich "drugą kategorię" możesz dziś przyrównać jedynie do oficjalnej przez PiS i biskupów prowadzonej nagonki na LGBT, a jeszcze niedawno w stosunku do wojennych uchodźców z Bliskiego Wschodu - a ograniczenie praw płaskoziemców odpowiada co najwyżej ograniczeniu praw pijanych, na przykład do prowadzenia samochodu
2021-04-14 17:59:03
św. Patryk.: "Poseł Konfederacji Grzegorz Braun został w środę wykluczony z prac Sejmu przez marszałek izby Elżbietę Witek za odmowę założenia maski ochronnej." - i bardzo dobrze, tak będzie ze wszystkimi płaskoziemcami prędzej czy później - uporczywym zaaplikuje się przymusową kwarantannę za kratkami
2021-04-14 19:12:40
Kankee: KOSZOR, gdyby jeszcze ten pomysł z obozami koncentracyjnymi był przebłyskiem twojej wyobraźni, ale Ty wypisz wymaluj wklejasz co jakiś czas cytaty z pewnej książki .Litości człowieku, przecież to jest tylko czyjaś wizja czasów ostatecznych, wytwór wyobraźni, science fiction.Nie zwalnia cię to z myślenia i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
2021-04-14 19:34:55
Anthony: a to pis-iesyny...: Do wtorku we wszystkich magazynach było 2 mln 130 tys. szczepionek, a tygodniowo zapasy powiększają się o prawie 200 tys. dawek - takie wyliczenia przedstawił ekspert w Poranku Radia TOK FM. Tymczasem rząd cały czas przekonuje, że nie można szczepić szybciej, bo... brakuje szczepionek.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: