Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Puńców - pożar budynku

W Puńcowie na ulicy Wysokiej doszło do pożaru w jednym z budynków mieszkalnych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Około godziny 17.15 ogień pojawił się w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Wysokiej. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (4.02.2012). 

Ogień pojawił się na pierwszym piętrze pomiędzy kondygnacją mieszkalną, a strychem.

- Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działania – informuje Michał Swoboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie - W wyniku rozpoznania stwierdzono tlące się części stropu. Ogień pojawił się na pierwszym piętrze pomiędzy kondygnacją mieszkalną, a strychem.

W budynku odłączono dopływ prądu.

Dwóch ratowników wyposażonych w sprzęt do ochrony dróg oddechowych dokonało rozbiórki części ściany działowej na strychu, aby dotrzeć do źródła pożaru. Następnie podano jeden prąd (strumień) wody na palące się deski. Pozostali ratownicy dokonali rozbiórki sufitu w pomieszczeniu, aby dotrzeć do źródła ognia od części spodniej. Powyższe działania doprowadziły do lokalizacji i ugaszenia pożaru. Ponieważ właściciel budynku uskarżał się na zły stan zdrowia na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. 

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: