Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Puda odchodzi z Ministerstwa Rolnictwa. Obejmie nowy resort

Grzegorz Puda, poseł Prawa i Sprawiedliwości wybrany w naszym okręgu wyborczym i dotychczasowy Minister Rolnictwa, objął stanowisko Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.

Puda wcześniej był już związany ze swoim nowym resortem (wcześniej działającym pod nazwą Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju) - od lipca 2019 roku był jego Sekretarzem Stanu.

- Zagospodarowanie funduszy w kontekście Krajowego Planu Odbudowy jest bardzo ważne. Poprosiłem pana ministra Grzegorza Pudę, żeby przeszedł na stanowisko ministra konstytucyjnego funduszy i polityki regionalnej - uzasadniał zmianę w rządzie na wczorajszej (26.10) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pudę zastąpił Henryk Kowalczyk.

Warto przypomnieć, że z bielskim posłem rozmawialiśmy w grudniu ubiegłego roku: 

KR/gov.pl

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-27 11:53:43
czesiohill: Fachowiec od wszystkiego. Od 2019 do 2020sekretarz stanu, a od 2020 do 2021 Minister rolnictwa. Tacy to intelektualni tuzowie nami rządzą. Ciekawe, czy Kowalczyk stanie na wysokości zadania, czy będzie kolejnym stopniem, po Ardanowskim i Pudzie, elementem stopniowania wyrazu "głupi" , bo wyrażenia "szkodnik" nie da się (na razie) stopniować..
2021-10-27 13:22:20
jasper: Panstwo PiS - panstwo afer, chaosu i klamstwa lejacego sie z ust rzadzacych ( premier Morawiecki ma juz wyroki sadowe za klamstwa). Panstwo zniszczonych instytucji KRS,TK,SN ,Edukacji, Sluzby cywilnej, dyplomacji, sil zbrojnych. Panstwo sponiewieranej Konstytucji, praworzadnosci i trojpodzialu wladzy. Panstwo sklocone z sasiadami i instytucjami miedzynarodowymi . Panstwo nieuznajace wyrokow sadow i trybunalow miedzynarodowych, a takze sadow krajowych. Panstwo klerykalne i homofobiczne. Polska, panstwo moralnie upadle . „Polski Lad“ PiS-u to Panstwo w ruinie ! Za miernoty prawnicze czyli trojkowych magistrow Ziobro i Przylebska beda placic nie tylko wyborcy PiS. Dzisiaj TSUE - „Polska ma płacić karę za niezawieszenie Izby Dyscyplinarnej. Milion euro dziennie“ !
2021-10-27 14:36:55
święty+Patryk: puda do budy, zmiana warty przy korycie
2021-10-27 14:48:02
święty+Patryk: za bandyckie rozróby złodziei i oszustów z PiS u władzy dziś Polacy płacą już 1,5 MILIONA euro kar DZIENNIE - wszystkim tym Pudom, Kawulokom, Kałużom, Szwedom itd przyjdziemy podziękować za ich poświęcenie i poprosimy by z własnych, solidnie nabitych przez 6 lat kieszeni zapłacili
2021-10-27 19:53:05
miriam11: Pana ministra chwalą bardzo rolnicy. Za szczególnie zajadłą walkę z ASF, za ceny nawozów,za likwidacje ferm kurzych za zdemolowanie hodowli tuczników,za zorganizowanie sprawnego transportu półtusz wieprzowych głównie z Dani itd...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: