Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puchar Świata w Wiśle - Parkingi, zmiany w ruchu.

Już dziś rozpoczyna się zimowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. W związku z wiślańską inauguracją cyklu policja wprowadza zmiany w ruchu drogowym w okolicy skoczni w Malince.

Dziś (16.11) odbędzie się pierwszy oficjalny trening (od 16:30) oraz kwalifikacje (o 18:00). Komunikacja w rejonie skoczni będzie odbywała się normalnie, bez zmian.

Utrudnienia pojawią się jutro (17.11) i pojutrze (18.11), kiedy przeprowadzane będą zawody drużynowe i indywidualne. Harmonogram zawodów wygląda następująco:

Sobota, 17.11

15:00 - seria próbna

16:00 - rozpoczęcie pierwszej serii

Niedziela, 18.11

14:00 - seria próbna

15:00 - rozpoczęcie pierwszej serii

Policja informuje, iż- w sobotę i niedzielę na dwie godziny przed rozpoczęciem zawodów do ich zakończenia zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka - od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne, aż do parkingu znajdującego się pod stokiem narciarskim w Cieńkowie. Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się kibice. W tym miejscu ruchem kierować będą policjanci drogówki.

Ponadto, mundurowi dodają, iż normalny ruch zostanie przywrócony, gdy większość kibiców opuści obiekt, a kierowcy wyjadą z parkingów. Dokładne ich rozmieszczenie można znaleźć na stronie internetowej skoczni.

Władze miasta Wisły informują o uruchomieniu dodatkowej komunikacji autobusowej do i ze skoczni w dniach zawodów. Jak czytamy w komunikacie- w dniach 16-18.11. 2018 r. komunikacja regularna na liniach do Wisły Czarne i Wisły Malinki prowadzona będzie zgodnie z rozkładem jazdy podanym na tablicach przystankowych.

Co więcej, w sobotę i niedzielę wprowadzone zostaną specjalne kursy, którymi będzie się można dostać na zawody i wrócić po konkursie. Komunikacja odbywać się będzie w terminach:

17.11 - od 14:00 do 16:10
18.11 - od 13:00 do 15:10

Autobusy będą dowozić kibiców na skoki co 20 minut (a nawet częściej, w miarę potrzeb i możliwości). Odjazdy zaplanowano z dwóch przystanków: przy ul. Olimpijskiej oraz spod apteki przy pl. Hoffa.

Natomiast po skokach powrót do centrum organizowany będzie z przystanku na drodze z Czarnego przy skrzyżowaniu w Nowej Osadzie. Pierwsze kursy ruszą do 50 minut po zakończeniu zawodów, w zależności od zapełnienia autobusów i przejezdności drogi.

Co istotne, u kierowców zakupić będzie można bilety "tam+powrót" i tylko na ich podstawie będzie można poruszać się komunikacją dodatkową.

KR/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: