Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puchar Rzeki Wisły popłynął do Istebnej

We wtorek 11.06.2013 odbyły się I zawody o Puchar Rzeki Wisły. Mimo uporczywej aury i mocno padającego deszczu na murawie stadionu im. Rudolfa Kukucza w Skoczowie pojawiły się kobiece reprezentacje szkół w piłce nożnej z całego powiatu. Turniej swoją obecnością uświetniła burmistrz miasta Skoczów - Janina Żagan.

Pojawiając się na stadionie im. Rudolfa Kukucza w Skoczowie można było zadać sobie pytanie: Jak można dzisiaj grać w piłkę? Dało się. Przed godziną 9.00 w siedzibie Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zjawiło się siedem kobiecych zespołów piłkarskich. Do rywalizacji przystąpiły: II LO w Cieszynie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej, Gimnazjum nr. 4 w Skoczowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej, Gimnazjum nr. 1 w Skoczowie oraz Gimnazjum w Pogwizdowie oraz drużyna "Naciowych Marchewek" zrzeszonych z cieszyńskich szkół. Nie przybyło tylko Gimnazjum z Górek Wielkich.

Faworytem turnieju z pewnością była piłkarki z Gimnazjum Jana Pawła II w Istebnej, które są tegorocznymi zwyciężczyniami Coca-Cola Cup, a także mające w swoich szeregach profesjonalne zaodniczki II LO w Cieszynie. 

Popularny "Koper" rozgrywki grupowe przemknął "jak burza", strzelając 13 goli, przy czym tracąc tylko jednego. W drugiej grupiez podobnym skutkiem rywalizowały gimnazjlaistki z Istebnej, które z kompletem punktów awansowały do półfinału. 

W fazie pucharowej los zetknał ze sobą obie ekipy z Istebnej, a w drugiej parze II LO z Cieszyna z Gimnazjum nr. 4 w Skoczowie. Faworytki pewnie awansowały do finału, zostawiając rywalkom tylko mecz o III miejsce. 

W tzw. "Małym finale" lepsza po serii rzutów karnych okazała się ekipa ZSP w Istebnej. Finał był równie emocjonujący. W regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0 i tutaj również do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs jedenastek. Większą odporność na stres wykazały dziewczyny z Istebnej i to one zostały zwyciężczyniami turnieju, odbierając puchar z rąk burmistrz Skoczowa Janiny Żagan.

Przyznano także wyróżnienia indywidualne. Najlepszą strzelczynia została Katarzyna Moskała z II LO w Cieszynie, najlepszą bramkarką wybrano Klaudię Łacek z GJPII, a z kolei najlepszą zawodniczką całego turenieju została jej koleżanka z drużyny Joanna Czepczor.

 

Faza grupowa:

Grupa I

1 GJPII Istebna 9 8:1
2 Naciowe Marchewki* Cieszyn 6 8:2
3 G-4 Skoczów 3 3:7
4 G-G W Górki Wielkie 0 0:9

Grupa II

1 II LO Cieszyn 9 31:1
2 ZSP Istebna 4 3:5
3 G-1 Skoczów 2 0:2
4 G-P Pogwizdów 1 0:9

Górki Wielkie nie zjawiły się na turnieju i walkowerem przegrały wszystkie mecze.

1/2 Finału:

GJPII - ZSP 2:0
G-4 - II LO 0:3

Mecz o 3.  miejsce

ZSP - G-4 1:1 (4:3 karne)

Finał

II LO - GJPII 0:0 (3:4 karne)

*Drużyna "Naciowe Marchewki" wycofały się po fazie grupowej.

 

Przemek Loter

 

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: