Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piasek i Dżem w Cieszynie!

Kolejne miasto naszego powiatu będzie fetować swoje dni! Tym razem kolej na Cieszyn. XXIII Święto Trzech Braci już w najbliższy weekend (14-16.06). Jak co roku nie zabraknie rozrywki na najwyższym poziomie. W tym roku na cieszyńskim rynku usłyszymy takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak Dżem, czy Andrzej Piaseczny. Tego nie można przegapić!

Święto Trzech Braci jak co roku przyciągnie znanych w Polsce artystów. Tym razem miasto proponuje nam legendarny zespół bluesowy Dżem oraz gwiazdę muzyki popularnej Andrzeja Piasecznego.

Uroczysta organizacja Święta nastąpi w piątek (14.06) o godzinie 17.30. Studenci Uniwersytetu Śląskiego opowiedzą nam „Legendę o Trzech Braciach”, niezwykle popularną w naszym regionie.

Już o godzinie 18.00 na scenie Cieszyńskiego rynku pojawią się gwiazdy wieczoru. Najpierw publiczność zgromadzona wokół fontanny św. Floriana będzie miała okazję uśmiać się do łez. O dobre humory Cieszyniaków zadba kabaret Młodych Panów, laureci m.in. IV Śląskiej Olimpiady Kabaretowej, czy Złotego Koryta Kabaretów.

Chwilę po gwiazdach sceny kabaretowej w Polsce pojawili się człowiek, który odwiedził Cieszyn przy okazji Święta Trzech Braci w 2006 roku – Andrzej Piaseczny. Artysty nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Przeboje takie jak: „Chodź, Przytul, Przebacz”, „Z głębi duszy”, czy „Komu potrzebny żal” okupowały pierwsze miejsca przebojów w rozgłośniach radiowych w całej Polsce. Popularny „Piasek” nagradzany był Victorami za najlepszego Wokalistę roku, Autora roku i Piosenkę roku, jak i również otrzymał Fryderyki i Telekamery. Jednym słowem artysta z najwyższej półki!

Drugi dzień Święta Trzech Braci rozpoczną zmagania w ramach Cieszyńskiej Ligi Kabaretowej. Młodzi artyści z naszego regionu wystąpią w konkursie finałowym o miano Talentu Roku. Od 17.00 do 21.00 trwać będzie „Babska Biesiada”, czyli cztery piękne artystki zaprezentują swoje walory … artystyczne. Około godziny 24.00 tradycyjnie już obejrzymy pokaz sztucznych ogni na cieszyśńkim niebie.

O 21.00 sceną na cieszyńskim rynku zawładnie Marcin Kindla, pochodzący ze Świętochłowic wokalista i kompozytor. Dwa lata temu wydał swój pierwszy solowy singiel, a w roku ubiegłym ukazał się jego singiel „Jeszcze się spotkamy”

Zakończeniem dnia będzie długo wyczekiwany koncert kultowej, bluesowej kapel DŻEM. Usłyszymy wielkie przeboje zespołu, takie jak: „List do M.”, czy „Autsajder”. To niewątpliwe gratka dla wszystkich fanów bluesa.

Dzień trzeci to m.in. program dla dzieci „Kolorowa ulica Sezamkowa”, a także występy laureatów Cieszyńskiej Ligi Talentów oraz orkiestry dętej „Cieszynianka”. Święto Trzech Braci to bez wątpienia największa impreza w naszym regionie w tym roku!

Pełna rozpiska Święta Trzech Braci:

14.06, piątek Rynek w Cieszynie:

godz. 15:30   
Z PIOSENKĄ WESELEJ – prezentacje laureatów konkursu piosenki przedszkolnej
Cieszyńskie Studio Muzyki Rozrywkowej Władysława Wilczaka prezentuje ...

godz. 16:45
wyjście pochodu spod Ratusza w kierunku Mostu Przyjaźni

godz. 17:00
spotkanie władz i mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna na Moście Przyjaźni przy tradycyjnym cieszyńskim strudlu
salwy armatnie Bractwa Kurkowego

godz. 17:30  
„Legenda o Trzech Braciach” – w wyk. studentów ASK Uniwersytetu Śląskiego
UROCZYSTA INAUGURACJA ŚWIĘTA TRZECH BRACI

godz. 18:00-21:30
KABARET MŁODYCH PANÓW
GWIAZDA WIECZORU: ANDRZEJ PIASECZNY


15. 06, sobota Rynek w Cieszynie

godz. 14:00-17:00
CIESZYŃSKA LIGA TALENTÓW 2013 – koncert finałowy

godz. 17:00-21:00
BABSKA BIESIADA

godz. 21:00-24:00
MARCIN KINDLA i GOŚCIE
GWIAZDA WIECZORU: DŻEM

ok godz. 24:00
Pokaz ogni sztucznych

16.06, niedziela Rynek w Cieszynie

godz. 14:00-18:00

KOLOROWA ULICA SEZAMKOWA - program dla dzieci
LAUREACI CIESZYŃSKIEGO KONKURSU TAŃCA
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ZIEMI CIESZYŃSKIEJ”
ZESPÓŁ TAŃCA ŻYDOWSKIEGO „KLEZMER”

godz. 18:00-20:30
ORKIESTRA DĘTA „CIESZYNIANKA”
SOBAND – niezapomniane przeboje ...

 

PLT
 

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: