Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puchar już za tydzień!

Po raz pierwszy w Wiśle gościć będzie Puchar Świata w skokach narciarskich. Bezpośrednio po prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni najlepsi skoczkowie świata pojawią się w Beskidach. 9 stycznia 2013 roku na skoczni im. Adama Małysza odbędzie konkurs indywidualny.
Najpierw koncert później zawody. 8 stycznia na skoczni im. Adama Małysza będzie można oglądnąć kwalifikacje do debiutującego w Beskidach konkursu Pucharu Świata. Czołową dziesiątkę skoczków będzie można zobaczyć także w wiślańskim amfiteatrze podczas uroczystego wręczania numerów startowych. Najlepsi skoczkowie przyjadą do Wisły bezpośrednio po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni.
 
9 stycznia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbędzie się konkurs indywidualny. Obędzie się on w godzinach późno wieczornych. Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godzinę 20.30.
 
Tak prezentuje się program zawodów:
 
08.01.2013 - wtorek (skocznia im. Adama Małysza Wisła Malinka)
Godzina 16.00 - 2 serie treningowe
Godzina 18.00 – kwalifikacje
Godzina 18.30 - Koncert Kamila Bednarka z zespołem - amfiteatr im. Stanisława Hadyny
Godzina 19.30 - wręczenie numerów startowych
 
09.01.2013 - środa (skocznia im. Adama Małysza Wisła Malinka)
Godzina 19.00 - seria próbna
Godzina 20.30 - I seria konkursowa
Godzina 21.40 - seria finałowa
bezpośrednio po konkursie ceremonia dekoracji
 
Ci, którzy nie będą obecni na samej skoczni mogą pojawić się w wiślańskim amfiteatrze. Tutaj odbędzie się transmisja zawodów na dużym telebimie. Podczas transmisji będą odbywały się konkursy i zabawy dla kibiców. – mówi Łukasz Bielski z referatu promocji turystyki, kultury i sportu magistratu w Wiśle.
 
Jednak wielu kibiców patrząc za okno zastanawia się, czy pierwsza edycja Pucharu Świata w Beskidach dojdzie do skutku. Odwilż, brak śniegu – z tym zmagają się na skoczni w Malince. Jak informuje portal OX.pl Katarzyna Koczwara z Biura Prasowego Pucharu Świata w skokach narciarskich Wisła 2013 - Warunki na skoczni są dobre. W minioną niedzielę odbył się na obiekcie Puchar Wisły. A tuż przed samym pucharem na skoczni skakać będą zawodnicy w ramach Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej.
 
Na zawody w Wiśle zgłosiło się już 14 ekip, wśród nich znajduje się między innymi: Austria, Norwegia, Finlandia, Szwajcaria, Słowenia, Niemcy, Bułgaria czy Rosja. Pucharowi Świata w Wiśle patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl
 
Jutro na portalu OX.pl specjalny konkurs dla naszych czytelników. Do wygrania bilety na Puchar Świata.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: