Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Puchar bez wiceprezesa!

Za niespełna tydzień w Wiśle rozpocznie się Puchar Świata w Skokach narciarskich. Tymczasem wczoraj (11.11.2017), Polski Związek Narciarki poinformował, że Andrzej Wąsowicz nie jest już wiceprezesem związku.

Inauguracja PŚ w skokach narciarskich w Wiśle Malince odbędzie się w najbliższą sobotę 18 listopada. Odbędzie się wówczas konkurs drużynowy. Na niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny. Na tydzień przed inauguracją tegorocznego Pucharu Świata, sporym zaskoczeniem jest informacja o zmianach w kierownictwie skoczni i Polskiego Związku Narciarskiego.

Jak czytamy w komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego - W związku ze złożonym pisemnym oświadczeniem przez wiceprezesa Pana Andrzeja Wąsowicza o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie PZN, zgodne treścią par. 26 ust 13 Statutu PZN, Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego przyjął pisemną rezygnację. Jednocześnie zarząd związku poinformował, że z dniem złożenia rezygnacji ustaje członkostwo Wąsowicza w Zarządzie PZN, odwołany został również on z funkcji Dyrektora Wykonawczego PŚ w skokach narciarskich w Wiśle. Na to stanowisko związek powołał Sekretarza Generalnego PZN dr. Tomasza Wieczorka.

Decyzja Wąsowicza podyktowana jest wejściem w życie ustawy o sporcie z 20 lipca 2017 roku. Nakazuje ona przeprowadzanie lustracji w szeregach sportowców, w tym złożenie oświadczenia lustracyjnego. W ubiegłym roku, w artykule w Dzienniku Polskim Andrzej Wąsowicz o pomyśle lustracji w sporcie mówił - Wygląda to jednak tak, że wszystkich wrzuca się teraz do jednego gara i obarcza odpowiedzialnością za to, co jest złe w naszym sporcie. Ja rozumiem, że nie da się przeprowadzać zmian inaczej, niż na zasadzie wszyscy albo nikt, ale z drugiej strony czujemy się tak, jakbyśmy bez wyjątku byli ustawiani w roli podejrzanych.

Tymczasem wczoraj, w rozmowie z Polskim Radiem Andrzej Wąsowicz tak komentował swoją decyzję - Nowa ustawa o sporcie nakazuje lustrację, której się nie poddałem i siłą rzeczy napisałem rezygnację, bo nie chcę się w to bawić.

Ostatnie zmiany dotyczą Polskiego Związku Narciarskiego, natomiast Wąsowicz pozostaje w dalszym ciągu prezesem Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.
 

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-11-12 15:34:54
as355: Liczy się kasa , kibice z kasą i karawana idzie dalej ,,,,nie ważne jaki beduin na przodzie z lusterkiem.
2017-11-12 15:45:32
hanbes: Nie znam gościa ale nie podoba mi się że polityka zaczyna pchać swoje brudne łapska w sport... Czyżby to znowu daje o sobie znać \"dobra zmiana\" ? Ludzie, kiedy wreszcie skończy się te szaleństwo?! Czy każdy kto żył w PRL-u jest od razu Ubekiem? I mimo, że miałem \"pod górkę\" w tych czasach ze względu na moje poglądy, miałem też znajomych należących do \"jedynie słusznej partii\". Ludzi uczciwych, przyjaznych, szczerych... Kto w tamtych czasach nie żył nigdy tego nie zrozumie. Owszem, byli szuje, sprzedawczyki, fanatycy ale to chyba nie jest w porządku żeby ich wszystkich wrzucać do jednego wora..? Zdaje sobie sprawę, że za ten wpis wyleje się na fala wyzwisk i inwektyw ale to mój pogląd i zamierzam go bronić.
2017-11-12 16:31:09
marian1951: Hanbes- słusznie prawisz. Prawda nas wyzwoli.
2017-11-12 18:29:15
STEVEabc: Widać obecnym władzom nie podobało się, że był oficerem wojska polskiego i pracował na wiślańskiej placówce WOP-u.
2017-11-17 21:42:07
kastoripollux: Temu chłopu nigdy z oczu dobrze nie patrzało, ale jak się teraz okazuje to zwykły kulson jest. Preparować dowody i pisać fałszywe donosy to trzeba być sukinkotem pierwszej kategorii.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: