Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Psychologiczne wsparcie w czasie izolacji - dostępne m.in. przez internet

Od tygodni miliony Polaków, w związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa, pozostają w domach. Osoby, które źle to znoszą, mogą znaleźć w sieci psychologiczne wsparcie. Dostępna jest psychologiczna pomoc m.in. dla studentów, uczniów, osób starszych czy lekarzy.

Miesiąc temu w związku z zagrożeniem koronawirusem wprowadzono w Polsce stan epidemii. Od 20 kwietnia można wychodzić z domu w celach rekreacyjnych, ale służby zalecają pozostanie w domu i ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi. - Długotrwała izolacja, z jaką mamy dziś do czynienia, jest trudna dla wszystkich, nawet dla takich osób, którym się ona początkowo podoba- - zwróciła uwagę w rozmowie z PAP psycholog dr Magdalena Budziszewska z Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak mówi, taka sytuacja jest szczególnie trudna dla osób, które już wcześniej czuły się samotne. Obecną sytuację źle znoszą również osoby z chorobami psychicznymi czy chorujące na depresję. W sumie takich osób, dla których zakaz kontaktu z otoczeniem jest podwójnie uciążliwy, może być nawet kilka milionów - szacuje psycholożka.

Osoby, które źle znoszą ograniczenia lub odosobnienie, mogą znaleźć w sieci psychologiczne wsparcie. Dostępna jest np. psychologiczna pomoc dla studentów, uczniów, osób starszych czy lekarzy. Bezpłatne porady psychologiczne dostępne są m.in. na stronach NFZ: LINK

Dane o dostępnym wsparciu w poszczególnych województwach można znaleźć na stronie Ogólnopolskiej Interaktywnej Mapy Pomocy Psychologicznej (IMPP). Opracowało ją Centrum Wsparcia i Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowało: ZOBACZ>>>

Bezpłatną pomoc psychologiczną dla swoich mieszkańców świadczą też magistraty niektórych miast, np. Wrocławia: ZOBACZ

Niektóre ośrodki oferują wsparcie dla konkretnych grup. Pomoc dla licealistów przygotowali studenci psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Osoby zainteresowane mogą napisać wiadomość e-mail na adres: pomocwpanemii@gmail.com, w temacie umieszczając informację o wybranej formie kontaktu: mail/mikrofon/czat/wideoczat. Następnie organizatorzy akcji prześlą link do aplikacji Zoom i instrukcję, jak dołączyć do rozmowy.

Pomoc dla studentów dostępna jest za pośrednictwem strony: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/

Z podobną inicjatywą dla swoich studentów wychodzą poszczególne uczelnie. Np. Centrum Pomocy Psychologicznej UW od 17 marca prowadzi dyżur psychologiczny przez Skype dla studentów i pracowników UW, którzy bez wcześniejszego zapisu mogą się skonsultować z psychologiem online. Centrum zastrzega jednak, że "rozmowa w trakcie dyżuru online nie jest psychoterapią, nie zastępuje psychoterapii, ani – jeśli byłoby to konieczne – wizyty u lekarza psychiatry. Służy wsparciu psychologicznemu".

Dla osób starszych pomoc, w tym - psychologiczną, zapewnia Caritas: https://caritas.pl/pomocdlaseniora lub Stowarzyszenie Wiosna w ramach projektu Szlachetna Paczka: https://www.szlachetnapaczka.pl/telefon-dla-seniorow/

Z kolei w Strefie Psyche Uniwersytetu SWPS znajdują się webinaria dotyczące różnych aspektów związanych z koronawirusem, również radzenia sobie z lękiem: https://swps.pl/strefa-psyche/cykl-tematyczny-koronawirus

Według psycholog Anny Wojtaszewskiej (która w czasie pandemii COVID–19 prowadzi bezpłatne konsultacje i sesje terapeutyczne online na www.pomocpsychologiczna.org), obecnie największym problemem jest trudność poradzenia sobie z ograniczeniami i rodzącą się frustracją, wynikającą z braku wpływu na rzeczy, na które do tej pory mieliśmy wpływ. - Z jednej strony wiele osób rozumie konieczność zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa i w pełni akceptuje zalecenia, stosuje się do nich i działa w imię wyższej konieczności. Jednak z drugiej strony, tej emocjonalnej, mocno przeżywa skutki zamknięcia w domu. Obecna sytuacja wymaga od ludzi ogromnej zdolności do adaptacji, czyli odnajdywania się na bieżąco w nowych okolicznościach. Jednak nie zawsze ten proces przebiega szybko i sprawnie - mówiła Wojtaszewska w rozmowie z serwisem PAP Life.

Psycholog Uniwersytetu SWPS dr Jakub Kuś zwraca uwagę, że od kilku tygodni psychologowie kliniczni i psychoterapeuci obserwują wzrost zaburzeń i problemów natury psychologicznej. Przyczyn jest wiele, a pogłębiać je może właśnie przebywanie w zamknięciu, często tylko we własnym towarzystwie.

Dr Kuś podkreśla, że psychoterapia w tradycyjnym rozumieniu najczęściej wymaga bezpośredniego spotkania. W czasie pandemii większość gabinetów albo zawiesiła działalność - albo prowadzi poradnictwo zdalne, które - w ocenie psychologa Uniwersytetu SWPS jest dość dobrym rozwiązaniem. Zastrzega on jednak, by - szukając pomocy psychologicznej w sieci - kierować się kompetencjami ośrodka i zapoznać się z kompetencjami samego psychologa.

Osoby przebywające na kwarantannie mogą zdalnie nie tylko szukać wsparcia, ale też podzielić się doświadczeniem i wziąć udział w badaniach. Prowadzi je Instytut Psychologii UJ. (LINK). - Celem naszych badań jest poznanie i zrozumienie doświadczenia kwarantanny z perspektywy psychologicznej. Mamy nadzieję, że wyniki przysłużą się osobom, które będą musiały pozostawać w kwarantannie w przyszłości oraz profesjonalistom (psychologom, psychiatrom, psychoterapeutom), którzy będą udzielać im pomocy i wsparcia - informują eksperci instytutu.

Przypomnijmy, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goleszowie wprowadził telefoniczne porady psychologiczne dla osób, które nie radzą sobie emocjonalnie z trwającą epidemią wirusa SARS-CoV-2. Ze wsparcia psychologa można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00 - 17:00 pod numerem telefonu 33 479 38 29.

Również wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego powiatu, Centrum Zdrowia Psychicznego w Cieszynie, uruchomiło telefoniczną pomoc psychologiczną na czas trwania pandemii koronawirusa. Z pomocy psychologicznej można skorzystać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Pracownicy Centrum Zdrowia Psychicznego oferują pomoc pod nr tel. 33 854 92 00 wew. 555 oraz 556. Z pomocy mogą korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu cieszyńskiego, także personel medyczny oraz pracownicy służb zaangażowanych w działania związane z pandemią koronawirusa.

 

red/(PAP)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

27
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-26 20:43:05
koszor: A to dopiero początek. W następnej kolejności zlikwidują możliwość płacenia gotówką ( ku uciesze wielu nieświadomych), co będzie kolejnym milowym krokiem do niewoli. Nie wiem czy korona wirus powstał w laboratorium czy był tu już od tysięcy lat ( to jest bardziej prawdopodobne, nie jestem naukowcem), ale wiem na pewno, że sytuacje z wirusem jest wykorzystywana do odebrania wolności całej populacji naszego globu.
2020-04-26 21:08:58
donekT: Przedstawiona w artykule sytuacja, dobitnie wskazuje, do czego prowadzi szeroko lansowany KONSUMPCJONISTYCZNY styl życia. Gdzie nie ma wiary i tożsamości, tam pojawia się PUSTKA.
2020-04-26 21:12:48
donekT: Zgoda koszor, ponoć GLOBALIZACJA nieco wyhamowała, natomiast KORPOKRACJE zyskują coraz więcej władzy, tylko poczekać, aż pokuszą się o przejmowanie zasobów... Przykłady poszczególnych państwa dobitnie ukazują, do czego SPEKULACJA i KORPOKRACJA jest zdolna... W imię zysku sprzedawanego w opakowaniu pozornego dobra.
2020-04-27 06:26:17
krzysztof.nn: psychologicznego wsparcia będzie potrzebować cała lokalna populacja łosi i baranów po tym, jak już nawet w mediach reżimowych od zawsze całujący kaczora w kuper publicyści łapią się za głowę na hasło "wybory" - taki na przykład warzecha Łukasz, gwiazda takich pisiackich propagandówek jak tvpis, dorzeczy, wsieci, salon24 itepe, dziś o ostatniej szarży kaczyńskiego pisze tak: "Sytuacja w zasadzie jest poważna. Wiadomo – epidemia, gospodarka w coraz gorszym stanie i wiele innych rzeczy, o których niżej. A jednak jest zarazem absurdalnie idiotyczna, momentami osiągając poziom skeczów Monty Pythona. Poziom skeczów Monty Pythona sytuacja osiągnęła np. w piątek wieczorem, kiedy w TVP mogliśmy oglądać pana prezydenta, podnoszącego naród na duchu w kontekście majowego terminu wyborów, a na TVN24 i Polsacie dokładnie w tym samym czasie – pana marszałka profesora Grodzkiego, straszącego Armagedonem, gdyby wybory w maju miały się odbyć. Zobacz też: Orędzie marszałka Senatu. "Wzywam wszystkich do przełożenia wyborów" Nie wiem, kto wymyślił, żeby przesunąć wystąpienie marszałka Senatu w telewizji państwowej, wstawiając wcześniej wywiad z Andrzejem Dudą, ale musiał to być ktoś, kto wciąż z sentymentem wspomina zabawy w piaskownicy w wieku lat czterech. "O, proszę, jak Jędruś dał łopatką po głowie Tomaszkowi! Aż mu się gwiazdki przed oczami pokazały!"."
2020-04-27 06:42:06
krzysztof.nn: [nota bene takie samo g ó w n i a r s k i e zachowanie prezentują ci, co zakładają tu konta tylko po to, by na czerwono klikać takie jak ten czy powyższy komentarze シ ]
2020-04-27 06:44:12
krzysztof.nn: co dalej Warzecha o tych 'wyborach' i sytuacji w Polsce? ano poczytajmy: ✍ Do dnia zarządzonych przed epidemią przez marszałek Sejmu wyborów zostało nam raptem 15 dni. Nie wiemy w tym momencie nic. Ale stan niewiedzy i chaosu nie dotyczy tylko wyborów. Dotyczy właściwie każdej dziedziny życia. Państwo polskie weszło w fatalny dryf. Tak źle nie było nawet zaraz po 10 kwietnia. ✍
2020-04-27 06:44:48
krzysztof.nn: ✍ Zacznijmy ten przegląd od sytuacji wyborczej. Powiedzieć, że w tej sprawie władza jedzie po bandzie, to i tak ująć to bardzo łagodnie. Twarzą parcia PiS ku wyborom w maju został Jacek Sasin. Rozumiem, że politycy bywają zmuszani do przyjmowania ról, które nie całkiem im odpowiadają, ale są momenty, w których przyjęcie takiej roli oznacza, że nie zostanie się już nigdy twarzą niczego, bo się twarz bezpowrotnie traci. Były takie osoby w każdym obozie rządzącym, w poprzednim również. W tym został nią właśnie wicepremier Sasin, który skompromitował się już wielokrotnie. Kilka dni temu w jednym z wywiadów stwierdził na przykład, że nie pamięta, co ustawa o wyborach korespondencyjnych, która tkwi w Senacie, mówi o sytuacji, gdy nie wyjmiemy pakietu wyborczego ze swojej skrzynki. ✍
2020-04-27 06:45:16
krzysztof.nn: ✍ Odpowiadam panu wicepremierowi, bo najwyraźniej w przeciwieństwie do niego ja tę ustawę czytałem. Otóż mówi ona, że w szczegółowych sprawach – między innymi trybu dostarczania pakietów do odbiorców – zasady rozporządzeniem ustala sam minister do spraw aktywów państwowych. Przy czym rozporządzenie nie może zostać wydane przed wejściem ustawy w życie, a to nastąpi trzy dni przed głosowaniem. Krótko mówiąc – na dwa tygodnie przed wyborami nie wiadomo, jak ma być uregulowany jeden z najbardziej widocznych problemów, związanych z głosowaniem korespondencyjnym. Podobnie jak nie uregulowano – bo znów musiałoby tu zadziałać rozporządzenie wicepremiera Sasina – kwestii upewnienia się, że pakiety wyborcze w ogóle do nas dotrą, a potem, że wypełnione trafią do komisji wyborczych. O ile te w ogóle będzie z kogo sformować. ✍
2020-04-27 06:45:48
krzysztof.nn: ✍ Tymczasem Poczta Polska zaczęła żądać od samorządów wydania jej spisów wyborców. Najpierw była to kompletna komedia, bo samorządowcy otrzymywali maile podpisane „Poczta Polska”. Potem się zreflektowała i zaczęła swoje żądanie podpisywać kwalifikowanym podpisem elektronicznym oraz podpierać decyzją pana premiera, wydaną na podstawie specustawy o walce z epidemią (dokładnie jej art. 99.). Oto obraz chaosu prawnego, w jakim się znaleźliśmy: specustawa o walce z COVID-19 faktycznie uprawnia pocztę do stawiania takiego żądania, ale z drugiej strony poczta nie ma do tego podstawy prawnej, ponieważ ustawa o wyborach korespondencyjnych nie jest jeszcze obowiązującym prawem. Nie mówiąc już o potężnym ryzyku, jakie wiąże się z przekazywaniem naszych danych wrażliwych instytucji, która jest do tego prawdopodobnie kompletnie nieprzygotowana. Na konflikt tych żądań Poczty z RODO wskazuje bardzo wielu ekspertów. ✍
2020-04-27 06:46:37
krzysztof.nn: ✍ Zarazem pan minister Sasin oznajmia, że karty do głosowania są już w druku – choć, jako żywo, dzieje się to prawem kaduka i za to zlecenie pan wicepremier powinien zapłacić z własnej kieszeni. Gdyby zaś pakiety miały być doręczane wyborcom przed wejściem w życie ustawy, to musiałoby się to dziać bez rozporządzenia, określającego tryb ich doręczania – gdyż, jak pisałem, nie można wydać rozporządzenia do nieobowiązującej jeszcze ustawy. Słowem – farsa. ✍
2020-04-27 06:47:01
krzysztof.nn: ✍ Jednocześnie w jednym z wywiadów szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, pytany o prawne uzasadnienie tych działań, oznajmia, że „jest przekonany”, iż wszystko dzieje się zgodnie z prawem. No cóż, skoro pan minister Dworczyk jest przekonany, to powinniśmy chyba być spokojni, prawda? Zresztą pan wicepremier Sasin posługuje się nie mniej atrakcyjną formułą: co prawda ustawa jeszcze nie obowiązuje, ale zakładamy, że obowiązywać będzie. Na to nie wpadliby nawet sowieccy prawnicy od słusznej woli ludu. ✍
2020-04-27 06:47:39
krzysztof.nn: ✍ Absurdalność tej sytuacji jest tak jaskrawa, że muszą ją dostrzegać również ci, którzy firmują twarde dążenie Naczelnika, aby wybory przeprowadzić. Ich bowiem zorganizować się po prostu nie da, a gdyby miały się jednak odbyć, to będą logistyczną porażką tak bezdenną, że uznanie ich wyniku za miarodajny stałoby się zarzewiem zimnej wojny domowej. Mimo to rządzący brną w tym kierunku, stosując nie po raz pierwszy bardzo irytującą retorykę, zgodnie z którą kto nie działa zgodnie z ich partyjnym zapotrzebowaniem, ten działa przeciwko ładowi konstytucyjnemu. Po prostu przeciwko Polsce. ✍
2020-04-27 06:48:19
krzysztof.nn: ✍To wszystko być może jest jednak mniejszym problemem niż kompletny chaos w strategii walki z epidemią i wciąż zamrożona gospodarka. Za moment, pod koniec kwietnia, obudzimy się w świecie kilkunastoprocentowego bezrobocia i może wtedy do niektórych dotrze, do czego doprowadziła tak wychwalana codziennie w „Wiadomościach” TVP strategia kompletnego zamknięcia wszystkiego. Gdy coraz więcej państw planuje konkretne kroki i daty odmrażania gospodarek, u nas z lodówki wyskakuje minister Szumowski ze swoimi podkrążonymi oczyma i powtarza, że nic nie wiadomo, a szczyt jest przed nami. Przy czym tych szczytów miało być już kilka. Swego czasu minister zdrowia mówił nawet o kwietniu. Wciąż nie wiemy, na jakich modelach minister się w swoich przewidywaniach opiera i jakie czynniki bierze pod uwagę. Wiemy natomiast, że jeśli jakieś daty się nieoficjalnie pojawiają, to są one bardzo odległe – tak jak otwarcie centrów handlowych dopiero w drugiej połowie maja. A i to nie jest pewne. Przypomnę, że każdy tydzień postoju gospodarki to dziesiątki miliardów złotych strat. ✍
2020-04-27 06:56:26
krzysztof.nn: ✍ Od tygodni liczba dzienna zakażeń i zgonów utrzymuje się na podobnym poziomie. Słynne 'wypłaszczanie' idzie nam tak świetnie, że może trwać do jesieni, a tym samym do jesieni mogą trwać restrykcje. Jedyna nadzieja w tym, że sąsiednie kraje, takie jak Czechy czy Litwa będą działać znacznie szybciej i to zwiększy presję na rząd. Oficjalne statystyki są oczywiście zależne od liczb testów, których wciąż jest za mało. Dramat trwa w zamkniętych ośrodkach, takich jak DPS-y, a służbę zdrowia koronawirus sparaliżował już prawie całkowicie – głównie przez brak prewencji i testów. ✍
2020-04-27 06:56:53
krzysztof.nn: ✍ Gdy spojrzeć na bardziej szczegółowe rozwiązania, opadają z rozpaczy ręce. We wspomnianych centrach handlowych rząd postanowił zwolnić najemców z umów, zobowiązujących ich do płacenia właścicielom galerii. Tych ostatnich jednak już z ich zobowiązań nie zwolniono – stracili przychody, zobowiązania pozostały. Szykuje się szturm na sądy cywilne. Zdalną naukę przedłużono do 24 maja – w praktyce oznacza to, że dzieci do szkół w tym roku nie wrócą. Zarazem zasiłek opiekuńczy związany z COVID-19 ma trwać tylko do 3 maja. Ta decyzja dla setek tysięcy rodziców oznacza niemożność powrotu do pracy. Ktoś przecież będzie musiał zajmować się dziećmi. Zaś zdalna nauka to w praktyce praca dla rodziców na drugim etacie. ✍
2020-04-27 06:57:17
krzysztof.nn: ✍ W sobotę rząd ogłosił, że 4 maja – wygląda na to, że jest to jedyny na razie znany konkretny etap odmrażania czegokolwiek – zaczną znów funkcjonować obiekty sportowe. Ale nawet tu widać, że decyzje są podejmowane kompletnie bezmyślnie i bez kontaktu z rzeczywistością. Wiem to, bo tak się składa, że jestem członkiem klubu strzeleckiego i strzelcem sportowym. Oto rząd zapowiedział, że na strzelnicy będzie mogło być do sześciu osób. Na każdej strzelnicy. Ma to mniej więcej taki sens, jakby we wszystkich sklepach ograniczyć liczbę klientów do 10 – obojętnie, czy sklep ma 100 czy 5000 metrów powierzchni. Strzelnica mojego klubu jest ogromna, sama oś pistoletowa (a osi jest kilka) to 20 stanowisk. Bez problemu można zachować wystarczające odstępy, zajmując połowę z nich. Dyletanctwo? Niewiedza? A może znów dotknięcie nieocenionego ministra Szumowskiego? ✍
2020-04-27 06:58:24
krzysztof.nn: ✍ Polskie granice są wciąż praktycznie zamknięte dla tych, którzy pracowali w przygranicznych regionach Czech czy Niemiec. Kolejne dziesiątki tysięcy stracą przez to pracę. Rząd nie pomyślał dotąd o rozwiązaniu tego problemu. Idziemy na dno, choć może tego jeszcze nie czujemy. Można spytać: czy leci z nami pilot? Wątpię. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy w sytuacji, która rządzących przerosła pod wieloma względami. Nie radząc sobie, coraz częściej są w stanie jedynie reagować na najbardziej bieżące polityczne potrzeby własnej partii, na każdym kroku gwałcąc logikę, zdrowy rozsądek i prawa obywateli, a pod względem prawnym nie stosują już nawet drogi na skróty, lecz działają najzwyczajniej poza obowiązującym prawem. Idziemy na dno, choć może tego jeszcze nie czujemy. Wciąż mamy powietrze w płucach. Zaczynam jednak wątpić, czy jest go dość, żeby jeszcze wypłynąć na powierzchnię, nim się udusimy. ✍
2020-04-27 06:59:56
krzysztof.nn: [a teraz klikajta, m u l t i ł o s i e - bo nic jak p r a w d a nie b o l i załganych pisiackich k i b o l i]
2020-04-27 08:09:43
hanbes: k.nn: a coś ty taki wrażliwy? Nie przyzwyczaiłeś się do tych klikających łosi? Olej to! To co piszesz powyżej i tak nie zostanie przyswojone przez ten pisiorowaty plebs, najważniejsze to 500+, przeboje Zenka, uwielbienie czarnych i czar Jarka... A że ktoś wspomni jak naprawdę nas urządzili to inna sprawa. Z przekrzywioną główka przyjmuje codziennie komunię a następnie po przyjściu do domu szczuje i pluje jadem.
2020-04-27 10:00:59
krzysztof.nn: hanbes - akurat tych pompowanych rektyfikowaną głupotą ł o s i mam dokładnie tam, gdzie mnie mogą w d^upę pocałować - ale co szkodzi dźgnąć, zawsze jeden czy drugi spróbuje odszczekać, a to są nieraz rarytasy シ
2020-04-27 11:05:02
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Z dedykacją dla krzysztof.nn "Osiołkowi wolność dano, Tępe bydle w głowie SIANO. Uchem strzyże, gębą kręci. Nic nie pachnie, nic nie nęci. Złym słowem cię poczęstuje, Na odchodne wszystkich opluje. Wyśmiewa wszystko, największe nawet świętości. Przekręca zdania, całe powieści. Wyciera mordę wszystkim co głębokie. Chlubi się płytkim szlamem z ust. I tak szczeka aż do rana, a od rana do wieczora. A i nareszcie przyszła pora. Padła oślina, poszła do wora. Nikt nawet nie zatęsknił".
2020-04-27 16:45:02
hanbes: No i dobrze k.nn że dźgasz bo to prawda a jak widzisz po uderzeniu w stół nożyce się odzywają w postaci bydlęcia, jak sam się nazwał. Chyba jego tekst jest jakimś cytatem, używa cudzysłowia ale to jest normalne przy poziomie IQ jednokomórkowca, przypuszczam poziom ameby....
2020-04-27 17:17:52
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Szkoda komentować ten bełkot. Wszędzie jest kryzys, np. w Czechach i na Słowacji dzieci też nie wrócą do wakacji do szkoły no i w niektórych krajach granice też są zamknięte. Ale tym to już sam siebie przeszedłeś cyt.: "...takie samo g ó w n i a r s k i e zachowanie prezentują ci, co zakładają tu konta tylko po to, by na czerwono klikać..." Przecież to sam o sobie napisałeś haha;) Mosz recht, usiedlim na twój grzbiet. Na OŚŁE wyniośle, ale dali łże GNOM
2020-04-27 17:28:18
hanbes: Oooo! Pogromca dalej puszcza płytę z osiołkiem, no coż jaki umysł taka płytoteka... Ty się nie podpieraj Czechami i Słowakami, skomentuj wreszcie wytyczne kurdupla z Żoliborza, OBIEKTYWNIE!
2020-04-27 17:29:20
Pogromca pogromców i cwaniaczków: A i jeszcze do hanbes. Co on tam może dźgać? Szuka w internecie co głupsze wypowiedzi i wkleja, bo od siebie nic nie potrafi dodać jak tylko złośliwości. Nikt z resztą tego nie czyta. Odpisuje sobie z kont które pozakładał i dodaje sobie plusiki. Sam siebie cytowałem bo tą rymowankę napisałem wczoraj i wrzuciłem pod innym komentarzem krzysztof.nn. Przyznasz że trafne?
2020-04-27 17:40:27
krzysztof.nn: no właśnie ;)
2020-04-27 17:41:52
krzysztof.nn: tylko dźgnąć i jest jak na zawołanie ;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: