Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Książnicę Cieszyńską pozwiedzaj w sieci

Pracownicy Książnicy Cieszyńskiej przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą rodu Buzków, w ramach cyklu „Cieszyńskie rody”. Wystawę można zwiedzić wirtualnie.

- Multimedialna prezentacja “Cieszyńskie rody. Buzkowie” umożliwia zapoznanie się z noszącą ten sam tytuł wystawą, która w siedzibie Książnicy Cieszyńskiej otwarta była w 2006 r. Prezentacja, zawierająca drzewa genealogiczne poszczególnych gałęzi rodu Buzków, zwięzłe omówienie dziejów rodziny, a także biogramy kilkudziesięciu jego przedstawicieli, zilustrowana została setkami reprodukcji przedstawiających związane z historią rodu dokumenty, listy, publikacje oraz fotografie – zachęcają pracownicy Książnicy Cieszyńskiej, w której wystawy odbywają się cyklicznie i gromadzą wielu miłośników historii i literatury.

Wystawę przygotowały Jadwiga Picha i Anna Rusnok, prezentację multimedialną wykonał Robert Kołder. W prezentacji możemy wybrać, czy chcemy zapoznać się z całością, czy też przejdziemy tylko przez wybrane części. Dostępne są drzewa genealogiczne, zdjęcia rodzinne i fotografie z wystawy.

Link do wystawy dostępny tutaj, materiał trzeba pobrać na swój komputer.

JŚ/KC

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-25 19:09:58
Skywalker: skywalker
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: