Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przywitają Jezusa palmami

To będzie w tym roku już kolejne plenerowe misterium w Strumieniu. Po Drodze Krzyżowej - Misterium Męki Pańskiej czas na Palmową Niedzielę i wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

Kolejne już plenerowe misterium odbędzie się 1 kwietnia w samo południe na strumieńskim Rynku. – Będzie to wjazd Chrystusa. Nie zabraknie stada owieczek, osiołka, będzie też wesele w Kanie Galilejskiej i cud. Każdy będzie mógł go skosztować – mówi ks. Paweł Hubczak, organizator strumieńskich misteriów.

Już szósty rok grupa teatralna ze Strumienia przygotowuje takie wydarzenia – Z roku na rok jest łatwiej bo jesteśmy coraz bardziej zżyci – mówi ks. Paweł Hubczak. Jednak przygotowanie takiego misterium to ogrom pracy i poświecenia. Każdy aktor ma jakieś swoje sprawy, swoje zajęcia, swoje prywatne życie. Często musi to poświecić, aby wziąć udział w próbach i przygotowaniach.

Jednak efekt pracy aktorów ze Strumienia jest oszałamiający. 150 osób zaangażowanych w misterium i tłumy oglądających to niezwykłe wydarzenie. Tak z pewnością będzie i w niedzielę. Początek o godz. 12.00.

Aktorzy ze Strumienia przygotowują jeszcze jedno misterium. W Wielką Sobotę wieczorem będzie można zobaczyć Zmartwychwstanie.

KOD

ZOBACZ ZESZŁOROCZNY WJAZD DO JEROZOLIMY

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: