Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przystanki świecą przykładem

Wchodzisz na przystanek zapala się światło - to nie futurystyczna wizja a codzienność w gminie Zebrzydowice. Tutaj za pieniądze unijne (z PO ''Ryby'' za pośrednictwem LGR ''Żabi Kraj'') wyremontowano gminne przystanki oraz zatoki autobusowe, powstaje również system monitoringu.

- W ramach projektu udało nam się wymienić 20 wiat przystankowych oraz wyremontować, a właściwie wykonać od nowa, cztery zatoki autobusowe – wylicza wójt Gminy Andrzej Kondziołka. – Koszt tych prac to 546 tys. złotych,  na 85% tej sumy udało się pozyskać  unijne pieniądze – dodaje.

Przystanki mogą się podobać, są nowoczesne, schludne i przede wszystkim dzięki fotokomórce, kiedy do niego podejdziemy nie musimy patrzeć pod nogi, zapali się w nim automatycznie światło. Ciekawostką jest wyposażenie montowanych wiat przystankowych w oświetleniowy system solarny w postaci ogniw fotowoltaicznych sprzężonych z oświetleniem LED. Przystanki są więc w pełni ekologiczne.

Pisaliśmy na naszych łamach o wandalach, którzy w Gminie Zebrzydowice czasem są aktywni – Brak szacunku do wspólnego mienia, zmusza nas do kolejnej inwestycji, która również była zaplanowana z tych samych środków unijnych, mianowicie budowa monitoringu – stwierdza  Andrzej Kondziołka. Czy to będzie bicz na wandali? Czas pokaże…

Monitoring składa się z  11 kamer w kilkunastu punktach Gminy Zebrzydowice z całym osprzętem niezbędnym do uruchomienia i użytkowania systemu wizyjnego wraz z zapewnieniem łączy oraz 3 stanowiskami do zdalnego podglądu monitoringu wizyjnego. Dwa z nich mają być stacjonarne, jeden w budynku UG Zebrzydowice oraz w budynku Komisariatu Policji w Zebrzydowicach, zaś jeden ma być stanowiskiem mobilnym. Inwestycja pochłonie 174 tysiące złotych (85% sfinansuje UE).

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: