Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przyrodnicze i plastyczne talenty góreckich uczniów

Kolejną gminą, w której Komisja Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie przy wsparciu miejscowego samorządu zorganizowała konkurs plastyczno - przyrodniczy ''Poznajemy Pomniki Przyrody'' jest Brenna.

Nagrody i dyplomy wręczono w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Brennej 6 listopada. Nie zabrakło władz gminnych i PTTK. - Mam nadzieję, że były to też wyjścia w teren – mówiła Wójt Gminy Brenna Iwona Szarek dziękując KOP PTTK za przygotowanie konkursu, a nauczycielom za przygotowanie młodzieży.

- Szkoda, że w konkursie nie uczestniczą wszystkie szkoły. W tym roku prace są bardzo ładne. Wyjątkowo dużo jest prac, które poza namalowaniem mają dodatkowe akcenty z kory, liści, które sprawiają, że prace mają przestrzenny wygląd. Takie prace zawsze są, ale w tym roku jest ich wyjątkowo dużo. Tak że widać, że żeście się przyłożyli i potraktowali konkurs na poważnie, wkomponowaliście w prace elementy przyrody i prace są bardzo ładne – mówił prezes oddziału PTTK Beskid Śląski Jacek Tyczkowski wyrażając nadzieję, że szkoły, które w tym roku w konkursie nie uczestniczyły, w kolejnej edycji się dołączą.

Konkurs na terenie Gminy Brenna zorganizowany został po raz trzeci. Prace jury złożone z członków Komisji Ochrony Przyrody przy oddziale PTTK Beskid Śląski w Cieszynie oceniało w dwóch kategoriach – klasy III-IV oraz V – VI. Oto zwycięzcy:

Klasy III-IV: 1. Sławek Moskała, 2. Kajetan Bury, 3. Ola Cecherz, wyróżnienia: Anna Ponikiewska, Joanna Ponikiewska, Dariusz Cieślar. Nagrody specjalne Euroregionu Olza: Teresa Leś, Natalia Michnik, Liliana Marekwica, Kinga Szynder, Kuba Kosecki (wszyscy z SP Górki Wielkie).

Kategporia klasy V – VI: 1. Emanuela Waliczek, 2. Natalia Heczko, 3. Jonasz Kubaczka, 4. Emilia Świerżewska, 5. Kornelia Rucka. Wyróżnienia: Dominik Gnaś, Sara Urbanowicz, Daria Urbanowicz (wszyscy SP Górki Wielkie), Magda Mueller (SP 2 Brenna).

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: