Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przyłapani na czytaniu

"Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach" - pisał Cyceron. W zalewie filmów, gier komputerowych i internetowych dzieci coraz rzadziej znajdują czas na lekturę. Konkurs, który ma promować czytelnictwo wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, przygotowała właśnie Biblioteka Miejska w Cieszynie.

Konkurs pt. "Przyłapani na czytaniu" ma charakter plastyczno-fotograficzny i jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (do 15 lat).

- Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa w różnych formach i kontekstach oraz… dobra zabawa. Praca powinna przedstawiać postać (realną lub fikcyjną) w trakcie czytania książki w wersji tradycyjnej lub elektronicznej - podaje  Iwona Kochaniec-Kłębek, bibliotekarka z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Konkurs rozpoczyna się 17 stycznia, a prace przyjmowane będą do 15 kwietnia. Rozstrzygniecie i wręczenie nagród nastąpi 1 czerwca podczas inauguracji X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w tym roku staje się międzynarodowy i zmienia nazwę na I Międzynarodowy Tydzień czytania dzieciom. Impreza, organizowana corocznie przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, w tym roku rozpocznie się właśnie w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Prace biorące udział w konkursie „Przyłapani na czytaniu” zostaną zaprezentowane  na specjalnie przygotowanej wystawie towarzyszącej inauguracji I Międzynarodowego Tygodnia czytania dzieciom. Na zwycięzców czekają również nagrody i dyplomy.
Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępne są na stronie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.


 

źródło: OX.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: