Przyjaciele, motocykliści i Chwytak dla Sylwii

Motocykliści z powiatu cieszyńskiego, przyjaciele i znajomi niepełnosprawnej Sylwii nie ustają w organizowaniu różnego rodzaju akcji charytatywnych. Były już kalendarze, filmy, czy aukcje, ale to ciągle za mało. Sylwia potrzebuje pomocy przez dłuższy czas, a tym samym finansowego wsparcia.

30-letnia Sylwia od kilku lat zmaga się z poważną chorobą. W chwili obecnej walczy z niedowładem czterokończynowym. Pomaga systematyczna i fachowa rehabilitacja, ale do osiągnięcia przynajmniej częściowej sprawności jeszcze długa droga. Sylwia nie chodzi, nie rusza rękoma. Rehabilitacja pomaga, ponieważ może już usiąść z pomocą rehabilitantów na wózku. Cały czas dzielnie ćwiczy i nie poddaje się – informuje Beti Hada, znajoma Sylwii. 

Koszt półrocznej rehabilitacji to około 38 000 zł. Potrzebne są również te najprostsze urządzenia, czy leki. Sylwię od samego początku, w nierównej walce z chorobą, wspierają jej przyjaciele, którzy organizują różnego rodzaju akcje charytatywne. Dwa lata temu przy zaangażowaniu motocyklistów i quadowców, a także znanego youtubera Chytaka, powstał kalendarz na 2017 rok. Wprawdzie na rok 2018 nie udało się tego powtórzyć, ale są już plany, by powstał kolejny na rok 2019. W kwietniu planujemy zorganizować sesję zdjęciową do nowego kalendarza na 2019 rok, z którego całkowity dochód przeznaczymy dla Sylwii. Kalendarze powinny być dostępne końcem sierpnia. Więcej póki co nie mogę zdradzić – informuje Beata. 

Pomoc dla Sylwii to nie tylko kalendarze. W lipcu 2017 roku przyjaciele zorganizowali aukcję charytatywną na Allegro – „Charytatywni dla SYLWII”. Do akcji włączyło się wiele osób. Fanty i wolne datki dorzucił m.in. Kajetan Kajetanowicz, czy Chwytak. Nie zabrakło również sesji zdjęciowej na ustrońskim Rynku, dzięki której powstały fotoobrazy, które można było wylicytować oraz filmu w którym zachęcaliśmy do udziału w akcji, a który nakręcił nasz przyjaciel Chwytak – dodaje Beata.  

Teraz przyjaciele Sylwii zachęcają do przekazania 1% podatku oraz wpłacania datków na konto fundacji Sylwii. W promocji tej akcji również pomaga Chwytak, ale także mistrz świata w stuncie motocyklowym Marcin Głowacki oraz zaprzyjaźnione grupy motocyklowe. Jedno jest pewne na pewno nie zostawimy Sylwii samej! Przyjaźń to ważna rzecz! – podkreśla Beata. 

Szczegółowe informacje na temat tego, jak przekazać 1% podatku dla Sylwii oraz film promocyjny tutaj

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją