Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przygotowywali swoje krokusy

We wtorek (12.03.2019) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zamarskach (filia GOK Hażlach) odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „babskie wieczory”. Tym razem zgromadzone panie dowiedziały się, w jaki sposób przygotować realistycznie wyglądające krokusy z krepiny oraz aranżacje z ich wykorzystaniem.

Babskie Wieczory odbywają się w Zamarskach co miesiąc. Panie spotykają się, aby wspólnie przygotowywać określone elementy dekoracyjne. W programie wcześniejszych spotkań znalazło się między innymi pakowanie prezentów, czy też własnoręczne przygotowanie biżuterii. Tym razem ze względu na zbliżającą się wiosnę, tematem przewodnim były krokusy.

- Wykonanie krokusów z krepiny jest bardzo proste. Można powierzyć ich wykonanie dzieciom, które przygotują taki bukiet na przykład na dzień matki, czy babci. Tego typu wyroby doskonale sprawdzą się na przykład przy przygotowaniu własnej palmy wielkanocnej – wyjaśniała Inga Gańcza, która za każdym razem czuwa, aby panie mogły przygotować swoje własne, niepowtarzalne wyroby i aranżacje.

Aby przygotować własne krokusy wystarczy różnokolorowa krepina, drucik florystyczny i zielona bibuła. Krepinę tniemy na paski o długości około 10 centymetrów i szerokości od 1 do 1,5 centymetra. Żołte paski na końcu nacinamy (tak, aby nacięcia sięgały około 2cm i miały szerokość około 1mm). Otrzymane w ten sposób końcówki skręcamy, aby uzyskać środek krokusa. Pozostałe paski składamy na połowę (okręcając je wcześniej, tak jakbyśmy chcieli przygotować kokardkę) i łączymy ze środkiem. Całość utrwalamy drucikiem florystycznym, który owijamy zieloną bibułą. Wykonanie jednego krokusa to kilka minut.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-14 13:41:23
tajemnica poliszynela: Zdrowiej i przyjemniej pójść na spacer i poszukać prawdziwych krokusów i innych wczesnowiosennych kwiatów. Te na zdjęciu zwiędłe, stare, prawie zasuszone., beee.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: