Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przez wirusa nie zapłacimy za parkowanie

W związku z ograniczeniem zasięgu epidemii miejskie zarządy dróg w regionie decydują się na zawieszanie opłat w strefach płatnego parkowania. Na takie rozwiązanie zdecydowały się m.in. Cieszyn i Skoczów.

- Informujemy o zawieszeniu poboru opłat w Strefie Płatnego Parkowania w Cieszynie. Od dnia dzisiejszego do odwołania parkomaty będą nieczynne – informuje cieszyńskie MZD - W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2. od dzisiaj, 16 marca 2020 roku pobór opłat i kontrole w strefie płatnego parkowania oraz na parkingach płatnych w Skoczowie zostają czasowo zawieszone. Możliwość bezpłatnego parkowania obowiązywać będzie do odwołania – przekazuje MZD w Skoczowie.

Odstępstwo od pobierania opłat ma na celu wyłączenie z użytku urządzeń, które są dotykane przez wiele osób, w związku z czym znajdują się na nich bakterie i wirusy. Przypominamy, że aktualnie, zgodnie z zaleceniami powinno unikać się dotykania ogólnodostępnych przedmiotów (np. klawiatury bankomatów, kosze sklepowe itp.), a jeżeli już musimy z nich skorzystać, należy umyć ręce, najszybciej, jak to możliwe.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-14 19:24:10
julek06: Szkoda, że w Cieszynie nie działa mobilet
2019-10-14 19:30:11
kierowca_bombowca: Myślałem, że jak pisuary wygrają to będzie wszystko gratis.
2019-10-15 08:49:48
BasiaS: Są tak mało intuicyjne, że starsza osoba będzie miała duży problem z opłatą. Poza tym cała operacja z wpisaniem numeru rejestracyjnego trwa tyle, ile mój postój zazwyczaj - więc obawiam się, że wpływy z parkomatów spadną :) Wczoraj na Pl. Dominikańskim pierwszy raz widziałam kolejki do parkomatów :D
2019-10-15 10:13:13
wranek: Pokupili za pincet, na parking już ni ma i jeszcze muszą się nauczyć obsługiwać te ustrojstwa, to już za dużo dla ciemnego luda.
2020-03-16 14:32:56
maciek731101: a pod Kauflandem, Biedronka, Lidlem itd bilecik nadal trzeba pobierać :D
2020-03-16 17:59:44
tom lem: ,,,,,są i dobre strony koronowanego wirusa. W Cieszynie można zaobserwować wolne miejsca parkingowe w strefach parkowania, a co za tym idzie, jest zbędne pobieranie opłaty w celu zwiększenia rotacji na nich;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: