Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przewozy Regionalne podnoszą ceny biletów

Drożeje paliwo, drożeje energia, remonty kosztują a za to wszystko zapłaci pasażer. Przewozy Regionalne od 17 października podnoszą ceny biletów - przeczytaj o ile.

Drastyczny wzrost cen usług wpływających na koszty uruchamiania pociągów przyczynił się do podjęcia przez Przewozy Regionalne trudnej decyzji o zmianie cen biletów. 

Nowe ceny biletów zaczną obowiązywać od 17 października br. W przypadku niektórych z nich – np. jednorazowych na pociągi REGIO na odległość do 5 kilometrów oraz biletów w komunikacji przygranicznej sprzedawanych w ramach ofert promocyjnych – nie zmienią się w ogóle. Średnio ceny na pociągi REGIO zmienią się o 47 gr, natomiast na pociągi interREGIO i REGIOekspres średnio o 2 zł.
Według przewoźnika pasażer pociągu interREGIO, który przeciętnie pokonuje trasę 195-kilometrową, i tak będzie płacił za bilet mniej (jedynie 37 zł) niż podróżujący pociągami dalekobieżnymi innego przewoźnika (41 zł). Nowy cennik został stworzony w taki sposób, aby podróże interREGIO i REGIOekspresami wciąż były najtańszym sposobem podróżowania pomiędzy największymi miastami i miejscowościami turystycznymi. Z kolei podróżujący pociągami REGIO nadal będą mogli przemieszczać się taniej dzięki ofercie „Połączenie w dobre cenie” obejmującej blisko 180 tras w całym kraju, w ramach której ceny biletów są konkurencyjne względem przewoźników autobusowych.

Zmiana cennika wynika z drastycznego wzrostu kosztów uruchamiania pociągów. Bardzo szybko rosnące ceny paliw i energii stały się odczuwalne nie tylko dla przewoźników autobusowych, ale też dla kolejowych.. Jeszcze bardziej – bo o około 53% – wzrosły również koszty napraw i remontów taboru, a te ze względu na bezpieczeństwo pasażerów muszą być wykonywane.

Zobacz cennik biletów (dział I Taryfy Przewozów Regionalnych: Opłaty przewozowe) - obowiązujący od 17 października 2011 r.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: