Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przewodnicy stale poszerzają i utrwalają swą wiedzę

Przewodnicy stale poszerzają i utrwalają swą wiedzę. Wiosna to czas, kiedy warto zwrócić szczególną uwagę na budzącą się do życia po zimowym letargu przyrodę. Dlatego też tematem kwietniowej wycieczki szkoleniowej Koła Przewodników „Cieszyn” działającego przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie była przyroda.

Szkolenie poprowadził członek Koła Przewodników, a zarazem przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Jan Machała. Przewodnicy wybrali się do cieszyńskiego rezerwatu „Kopce”.

Na miejscu, kiedy wysiedli z autobusu miejskiego przy początku ścieżki wiodącej przez rezerwat stwierdzili, że tablica informacyjna ustawiona w tym miejscu przez Nadleśnictwo Ustroń, na terenie którego znajdują się cieszyńskie tereny leśne, jest przewrócona. Niemałym wysiłkiem podnieśli ją i oparli o pobliskie drzewo. Następnie prowadzeni przez Jana Machałę ruszyli w górę ścieżką prowadzącą przez rezerwat. Oczywiście jako że celem było przypomnienie sobie wiedzy przyrodniczej, zatrzymywali się przy każdym napotkanym okazie, omawiając go.

Zwieńczeniem wycieczki szkoleniowej był przeprowadzony przez Machałę konkurs wiedzy przyrodniczej i krajoznawczej.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: