Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przenoszą się do Polski

Teatr Cieszyński/Těšínské divadlo przenosi się do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Dlaczego? Od kiedy?

Nowy sezon teatralny Teatr Cieszyński/Těšínské divadlo rozpocznie już po polskiej stronie granicy. Polscy i czescy widzowie będą na spektakle udawać się do Teatru im. A. Mickiewicza. Powód? Remont budynku przy Ostrawskiej 67 w Czeskim Cieszynie:

- Za kilka miesięcy rozpocznie się 80. jubileuszowy sezon 2024/2025 Sceny Czeskiej Teatru Cieszyńskiego i 74. sezon Sceny Polskiej. Będzie to jednak bardzo nietypowy sezon, ponieważ główny budynek będzie w trakcie przebudowy przez cały sezon, a sam teatr zostanie zamknięty na trzynaście miesięcy od września 2024 roku – zapowiada MgA. Petr Kracik, dyrektor Teatru Cieszyńskiego w komunikacie na stronie placówki.

Widzowie Divadla, jak po prostu mówią na Teatr Cieszyński jego miłośnicy, prace remontowe mogli zauważyć już od dawna:

- Remont rozpoczął się już w kwietniu od renowacji fasady Teatru Cieszyńskiego, a w jego kolejnej fazie zmodernizowana zostanie sala główna, scena, garderoby, foyer, toalety, przestrzenie wystawiennicze i sale prób oraz planetarium – wymienia Petr Kracik.

A co nowego pojawi się w repertuarze czeksocieszyńskiej Sceny Polskiej w nowym sezonie?

- Nasz plan dramaturgiczny dostosowaliśmy do zaistniałej sytuacji, a w repertuarze dominować będą głównie klasyka dramatu i komedie. Na początek zapraszamy więc na klasykę dramatu światowego, czyli „Romeo i Julia” Szekspira; przestawienie będzie wspólnym projektem Sceny Polskiej i Sceny Czeskiej Teatru Cieszyńskiego. Następnie wystawimy klasyczną polską komedię „Zemsta” Aleksandra Fredry w nowoczesnej formie. A pod koniec sezonu komedia „mistrza farsy” R. Cooeny’a pt. „Wszystko w rodzinie”, czyli doskonała zabawa zagwarantowana – zapewnia Dyrektor Teatru Cieszyńśkiego.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-11 23:01:58
one: Od niepamiętnych czasów w cieszyńskim teatrze zobaczymy klasykę dramatu. Niech ten remont trwa wieki.
2024-06-12 06:30:13
mir: Konserwa na maksa. Ileż można wałkować tego Szekspira, Fredrę, Mickiewicza czy Wyspiańskiego? Klasyka albo komedie dla idiotów. Przecież jest tyle rewelacyjnych, oryginalnych sztuk współczesnych...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: