Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przemysław Korcz o smogu w Katowicach

W stolicy województwa odbyło się XVII Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. W panelu zatytułowanym "samorządowe próby walki ze smogiem", który odbywał się w ramach bloku "miasto przyszłości" wziął udział burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Włodarz gminy pod Czantorią był jedynym przedstawicielem powiatu cieszyńskiego na wspomnianym panelu. Ustroń został zaproszony na forum jako lider programu "ZONE", o którym pisaliśmy już wcześniej (LINK). Poza Przemysławem Korczem w dyskusji udział wzięli:

  • Marcin Galoch (Pełnomocnik Prezydenta Legionowa)
  • Mirosław Rymer (Starszy Inspektor Wojewódzki)
  • Maciej Thorz (Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego)
  • Daniel Wolny (kierownik Biura Zarządzania Energią Urzędu Miasta Katowice)
  • Patryk Białas (radny miasta Katowice)

W trakcie dyskusji paneliści zauważyli, że najistotniejszym działaniem, jakie obecnie można podjąć, jest uczynienie bardziej przejrzystymi kryteriów przyznawania środków na wymiany pieców, dotacji do zakupu fotowoltaiki czy projektów termomodernizacyjnych. Poruszono także problem walki ze smogiem w kontekście uchwał samorządowych, w szczególności tych dotyczących planów zagospodarowania przestrzennego.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-04 18:35:19
Ebenezer: I co wnosi taka pogadanka? Tak szukam i szukam... i wśród prelegentów nie ma burmistrza Ustronia? O co chodzi? http://www.samorzadoweforum.pl/prelegenci?fbclid=IwAR1o9MO4X0OCy-PAtLFSrqJ-uc88w1N_wcKBnpsvRakYjrFUrbWwxkwt6Hc
2019-10-04 21:51:07
markuez: Hmm. .po co ta medialna szopka? Dużo gadania i na tym się to wszystko kończy.. W Ustroniu ponad 300 gospodarstw zadeklarowało wzięcie udziału w programie słoneczny Ustroń.. i co?? Jedna wielka kicha, dotacji nie przyznano!!! Więc po co robicie z ludzi wariatów??!! No chyba że w co wątpię ktoś poszedł po rozum do głowy i stwierdził że ten smog to jedna wielka lipa..!!bo wg mnie dużo większym problemem jest żywność...z tego sztucznego chemicznego dziadostwa ludzie zmagają się nierzadko w bardzo młodym wieku z nowotworami...
2019-10-05 06:23:24
prometeusz: ciekawe jak zakończy się ZNANA PANU BURMISTRZOWI USTRONIA od kilku miesięcy, sprawa "naruszania norm ekologicznych" przez jedną z firm na terenie byłej kużni w Ustroniu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: