Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przemycali narkotyki z Czech do Polski

W ciągu kilku dni policjantom z Cieszyna udało się zatrzymać 185 gramów marihuany, trzy sadzonki konopi indyjskich oraz ponad 70 gr amfetaminy. Cztery osoby zostały zatrzymane w związku z przemytem narkotyków z Czech do Polski.

Końcówka września była dla cieszyńskiej policji pomyślnym okresem, jeśli idzie o liczbę zatrzymań w związku z posiadaniem i przemytem narkotyków: - Do zatrzymań doszło na terenie Cieszyna. Osoby dokonały przemytu marihuany z Czech do Polski. Następnie w wyniku przeszukań w mieszkaniu na terenie powiatu bielskiego zarekwirowali ponad 73 gramów amfetaminy oraz  trzy sadzonki konopi indyjskich - mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Większość 'miłośników' marihuany zatrzymanych zostało w samochodach: - 29 września stróże prawa na ulicy Liburnia w Cieszynie zatrzymali do kontroli drogowej fiata. Kierowca posiadał przy sobie ponad 48 gramów marihuany. Na drugi dzień w centrum miasta patrol zatrzymał do kontroli volkswagena golfa na jastrzębskich numerach rejestracyjnych. Poruszały się niem trzy osoby. Jeden z nich, 20-latek z Jastrzębia Zdroju posiadał przy sobie ponad 46-gramów marihuany - informuje oficer prasowy.

Początkiem miesiąca również wpadli kolejni przemytnicy z narkotykami: - 1 października na Zamkowej w Cieszynie funkcjonariusze prewencji zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który w kieszeni kurtki miał w woreczek z zawartością 30 gr marihuany. To w jego mieszkaniu śledczy wydziału kryminalnego podczas przeszukania znaleźli sadzonkę konopi indyjskich i amfetaminę - wyjaśnia Domagała i dodaje: - Czwarty wpadł podczas kontroli opla, którego był pasażerem. Samochód zatrzymano na ulicy Zamkowej. Mieszkaniec Bielska Białej posiadał przy sobie prawie 59 gramów marihuany. 21-letni bielszczanin również dokonał zakupu narkotyku w Czechach i przemycił go do Polski - relacjonuje asp. Rafał Domagała.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, mogą teraz spędzić nawet 5 lat za kratami.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: