Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przełom według FAKT-u. Nie ma nowych informacji w sprawie Jaśka

Policja i prokuratura wracają do sprawy półtorarocznego chłopca, którego w marcu 2010 r. znaleziono w stawie w Cieszynie - taką informację opublikowała na swojej stronie internetowej gazeta FAKT. Jej zdaniem - Być może udało się ustalić jego tożsamość. My mówimy - nie udało się.
Co wywołało to poruszenie? Niewykluczone, że chłopiec mógł być mieszkańcem Będzina. Porównano już zdjęcia poszukiwanego dziecka z Będzina z portretem zmarłego chłopczyka przygotowanym przez naukowców z Uniwersytetu Śląskiego. Jak twierdzą śledczy, podobieństwo jest bardzo duże. - pisze w elektronicznym wydaniu gazeta Fakt.
 
Chłopczyk z Będzina miał rzekomo zaginać kilka lat temu. Gazeta opisuje historię jego sąsiadki, która dopytywała się rodziny gdzie podział się chłopiec. Gdy pytała rodzinę o powody zniknięcia chłopczyka, tłumaczono jej, że jest chorowity i przebywa w szpitalach – opowiada nam osoba znająca kulisy śledztwa - czytamy w gazecie. Co bardziej dziwne, chłopczyk miał zaginąć już w roku 2009, bo już wówczas pracownicy MOPS wizytowali rodzinę, gdyż chłopiec nie miał szczepień obowiązkowych.
 
Jaka jest prawda?
 
Bielska prokuratura ani cieszyńska policja nie potwierdza informacji gazety 'Fakt', o przełomie w tej sprawie. Jednak jak przy każdej tego typu informacji, sprawdzane są wszystkie ślady. To w zasadzie cały komentarz do tej sprawy.
 
Gazeta nie pierwszy raz w alarmistycznym tonie pisze, że to przełom w śledztwie. Za każdym razem jednak informacje gazety nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. Tym jednak razem, przy okazji tekstu o kolejnym „przełomie w sledztwie” można dowiedzieć się ciekawostki. Jak pisze FAKT.pl: Dziecko jest w tym samym wieku, co chłopiec znaleziony nad jeziorem.
 
Ot co, mamy w Cieszynie jezioro.
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
źródło: OX.PL/FAKT.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: