Przegrana na inaugurację

Przenieśli się do hali sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, ale sobotniej inauguracji sezonu 2021/22 nie zaliczą do udanych. Mowa o koszykarzach Redwood Stela Cieszyn, którzy ponieśli porażkę z Knurowskim Towarzystwem Koszykówki w ramach 1. kolejki III ligi – 60:85.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg, a przed przerwą goście odskoczyli na różnicę czterech punktów. Niestety, koszykarze Steli zaspali pierwsze minuty po zmianie stron. Zawodnicy Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki powiększyli przewagę, którą utrzymali do końcowej syreny, wygrywając 85:60.

III liga (Śląsk), 1. kolejka:

Redwood Stela Cieszyn – Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest 60:85 (18:19, 12:15, 14:22, 16:29)

Podopiecznych Szymona Kałuży czeka za tydzień wyjazdowe starcie z Polonią Bytom. Kolejne spotkanie przed własną publicznością rozegrają 23 października, a na ich drodze staną zawodnicy GKS-u Tychy.