Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przegrali z pogodą

Kwalifikacje w Willingen przełożone na sobotnie popołudnie. Na przeszkodzie stanął silnie wiejący wiatr.

W piątkowe popołudnie rozpoczął się konkurs drużyn mieszanych, ale na starcie zabrakło reprezentacji Polski, a to za sprawą skoczkiń, które nie wybrały się do Willngen ze względu na problemy zdrowotne. Rywalizacja toczyła się w zmiennych, ale i trudnych warunkach, a ze zwycięstwa w jednoseryjnym konkursie radowali się Norwegowie, choć głośniej zrobiło się o skoku Timiego Zajca, który nie ustał próby na odległość 161,5(!) metra.

Organizatorzy odwołali rundę finałową konkursu drużyn mieszanych, a kwalifikacje, które miały rozpocząć się o godz. 18:15, przełożono na sobotnie popołudnie. - Kwalifikacje do sobotniego konkursu PŚ w skokach narciarskich w Willingen zostały odwołane z powodu złych warunków pogodowych – czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego.

Przypomnijmy, że na starcie kwalifikacji zobaczymy sześciu reprezentantów Polski, w tym trzech zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Piotra Żyłę, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła. Początek jutrzejszego konkursu zaplanowano na godz. 16:10, a transmisja w TVN oraz Eurosporcie.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: