Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedszkolna Rada Gminy Hażlach

W piątek (20.09.2019) z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, przedszkolaki z Zamarsk odwiedziły Urząd Gminy Hażlach. Dzieci zostały oprowadzone po urzędzie, dowiedziały się, w jaki sposób funkcjonują poszczególne referaty i czym zajmują się urzędnicy. Dodatkową atrakcją była możliwość przyjęcia od Wójta kluczy do bram gminy oraz sprawdzenie, czy fotel włodarza jest wygodny.

Przedszkolaki odwiedzają Urząd Gminy Hażlach każdego roku. Zostały oprowadzone po całym budynku i dowiedziały się wielu ciekawostek na temat załatwiania spraw przez interesantów oraz o funkcjonowaniu urzędu. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, zadawały pytania i ochoczo korzystały z dostępnych atrakcji. Na koniec zaprezentowały krótki program artystyczny.

Przedszkolaki z Zamarsk szczególnie chętnie zasiadły w fotelu wójta, ciesząc się możliwością przejęcia „sterów”. Przekazanie kluczy do bram gminy było kulminacyjnym punktem spotkania. W ten sposób władza została przekazana najmłodszemu pokoleniu mieszkańców gminy, którzy na sali sesyjnej odbyli swoje pierwsze posiedzenie.

- Upowszechnianie wychowania przedszkolnego jest jednym z priorytetów naszej gminnej polityki. Od kilku lat liczba miejsc w naszych przedszkolach systematycznie rośnie, czego może być przykładem zeszłoroczna rozbudowa waszego przedszkola. Po dzisiejszej wizycie zapewne wielu z Was chciałoby już być dorosłymi – tak jak mama czy tata. Jednak zdradzę Wam pewną tajemnicę – nie śpieszcie się do tego, aby być dorosłym. Pamiętajcie, że bycie przedszkolakiem jest super. Każdy wasz dzień jest nową przygodą – to w przedszkolu dowiadujecie się wielu ważnych rzeczy i przygotowujecie się do szkoły. Życzę Wam, byście byli szczęśliwi, nie tylko dziś, ale każdego dnia, bo jak już powiedziałem: bycie przedszkolakiem jest naprawdę super!!! Waszym wychowawcą dziękuję za pracę. Przekażcie waszym rodzicom, iż mogą być dumni, patrząc na Was, jak rośniecie i rozwijacie swoje talenty – przemawiał podczas posiedzenia przedszkolnej Rady Gminy Grzegorz Sikorski.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: