Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedszkola w Cieszynie. Burmistrz postawi na dialog?

- Wierzymy, że burmistrz dotrzyma obietnicy płynącej z jednego z haseł jego programu wyborczego „stawiam na dialog” - mówi Joanna Wowrzeczką z cieszyńskiej Krytyki Politycznej.

Łukasz Grzesiczak: Do 13 lipca potrwa akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie zmiany polityki oświatowej w Cieszynie. Dlaczego protestujecie?

Joanna Wowrzeczka: Na skutek odpowiedzi burmistrza Mieczysław Szczurka podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej i wypowiedzi wiceburmistrza Jana Matuszka podczas konsultacji społecznych „Z radnymi o przedszkolach” jako mieszkańcy miasta żądamy podjęcia decyzji w sprawie zwiększenia ilości oddziałów przedszkolnych w lipcu, weryfikacji kryteriów naboru do cieszyńskich przedszkoli oraz stworzenia strategii rozwoju edukacji w Cieszynie.

Burmistrz zapewnił że decyzję w sprawie nowych oddziałów przedszkolnych podejmie w sierpniu...


Rodzice wiedzą, że o decyzji w sprawie nowych oddziałów przedszkolnych zostaną powiadomieni w sierpniu. Nie wiedzą jednak jaką drogą, którego dnia tegoż miesiąca. Są zatem skazani na co najmniej dwa miesiące zawieszenia. Podczas konsultacji zorganizowanych przez Świetlicę Krytyki Politycznej „Na Granicy” usłyszeliśmy od radnych wyraźny komunikat, że jest szansa na utworzenie oddziałów, a ich uruchomienie zależy również od rodziców aktywności. Burmistrz Jan Matuszek zaprzeczył temu twierdząc, że trwa poszukiwanie środków, nie można jednak dać gwarancji uruchomienia nowych miejsc w oparciu o budżet, który istnieje w związku z czym rodzice mają być gotowi na trudne decyzje życiowe. Podczas konsultacji zaproponowaliśmy spotkanie, które miałoby się odbyć na terenie Urzędu Miasta z władzami, po dwóch tygodniach od sesji i konsultacji celem uczestnictwa w przebiegu postępowania na rzecz rozwiązania naszych problemów. Być może wspólna rozmowa przyniosłaby poczucie zainteresowania naszymi sprawami, solidarności w rozumieniu bezpieczeństwa. Niestety, burmistrz odmówił.

Zatem, w Waszej ocenie, protest ma sens?


Wierzymy, że Pan burmistrz, z racji chociażby nauczycielskich tradycji rodzinnych zrozumie nasze postulaty i da nam odpowiedź jeszcze w lipcu, że dotrzyma obietnicy płynącej z jednego z haseł jego programu wyborczego „stawiam na dialog”. Wierzymy, że mądra polityka oświatowa daje realne szanse na wyrównywanie szans, na budowanie społeczeństwa zaangażowanego w swoje, czyli społeczne sprawy.

Rozmawiał Łukasz Grzesiczak
 


Adres do petycji:

http://www.petycjeonline.com/signatures/petycja_w_sprawie_zmiany_polityki_owiatowej_w_cieszynie/

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: