Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedszkola nie odpoczywały

Wakacje to w wielu przedszkolach czas wykorzystywany na prace remontowe. Nie inaczej było w Cieszynie, jak co roku placówki starały się wykorzystać okres przerwy wakacyjnej na malowanie, konserwację, naprawę, montaż...

Wielkimi krokami zbliża się się początek roku szkolnego. W przedszkolach kończą się remonty i prace modernizacyjne. Wszystko po to, by stworzyć przedszkolakom jak najlepsze warunki do nauki i zabawy.

Wraz z początkiem lipca ruszyły prace remontowe w cieszyńskich przedszkolach. Dzisiaj remonty dobiegają już końca, placówki przygotowują się na przyjęcie dzieci. Przedszkole nr 1 w Cieszynie (ul. Michejdy) przywita swoich podopiecznych świeżo wymalowanymi salami zabaw. Tegoroczne wakacje były dla placówki między innymi czasem remontu pomieszczeń piwnicznych, remontu magazynu żywności, wymiany okien PCV oraz wykonania posadzki z płytek (korytarz).

Przedszkole nr 2 Integracyjne (ul. Ks. Trzanowskiego) ma za sobą remont chodników w ogrodzie przedszkolnym, a także cyklinowanie i malowanie parkietu w salach zabaw i korytarzach. Remont chodników w ogrodzie przedszkolnym (nowe obrzeża i kostka brukowa) to także inwestycja Przedszkole nr 4 (ul. K. Miarki).

Przedszkole Nr 7 (ul Gen. Hallera) może pochwalić się montażem nowych okien PCV. Remont balustrady schodowej (piaskowanie i malowanie), położenie nowych stopnic i podstopni na klatce schodowej, a także położenie płytek gresowych na klatce schodowej to z kolei prace, dzięki którym nowe oblicze zyska Przedszkole nr 8 (ul. Chrobrego). Natomiast w Przedszkolu nr 9 (ul. Bucewicza) koszt prac remontowych oszacowano wstępnie na ok. 20 tysięcy złotych. Objął on remont instalacji elektrycznej, konserwację pokrycia dachowego krytego blachą, renowację schodów drewnianych na piętro, oraz remont i modernizację sanitariatu dla dzieci.

Przedszkole nr 16 (ul. Bielska) w wakacje również nie odpoczywało. Placówka „zmierzyła się” z wymianą rurociągów instalacji wodno-kanalizacyjnych i urządzeń sanitarnych na I piętrze przedszkola, oraz z remontem sanitariatu na I piętrze przedszkola (oblicowanie ścian płytkami oraz położenie płytek posadzkowych).

Nieco mniejsze prace przebiegały w Przedszkolu nr 17 (ul. Frysztacka) - wykonanie i montaż 3 szt. drzwi aluminiowych, oraz w Przedszkolu nr 18 (ul. Z. Kossak – Szatkowskiej) - malowanie sal zabaw.

Świeżo malowanymi pomieszczeniami i salami zabaw może pochwalić się także Przedszkole nr 19 (ul. Skrajna). Przedszkolaki z Przedszkola nr 20 (ul. św. Jerzego) po wakacjach powrócą do odnowionego miejsca, które zyskało między innymi wykładzinę podłogową w korytarzu na I piętrze, nowe okna PCV i drzwi aluminiowe.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: