Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedsiębiorczość kobiet nie zna granic, czyli II Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego już w sobotę!

Najbliższa sobota będzie okazją dla kobiet, by spotkać się - już po raz drugi - w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie na II Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Będzie to czas na wymianę poglądów, dzielenie się ważnymi informacjami i wiedzą, poznawanie nowych osób, firm, instytucji z polskiej i czeskiej strony Olzy. Program Kongresu zapewni uczestniczkom wiedzę, dyskusje, rozrywkę i inspiracje. Cała tegoroczna impreza będzie odbywała się pod hasłem: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ KOBIET NIE ZNA GRANIC!

Podczas Kongresu chcemy pokazać osiągnięcia kobiet i ich specyficzne potrzeby, po to, by inicjować działania na rzecz kobiet w regionie. Na I Kongresie Kobiet Śląska Cieszyńskiego, który odbył się 14 grudnia 2013 r. na widowni było nas ok. 450 kobiet z obu stron Olzy, w Parku Kobiet działało 28 stoisk wystawienniczych, na scenie wystąpiło 15 prelegentek, pokazano musical w wykonaniu 80-osobowej grupy PeDeBe prowadzonej przez Fundację STER z Cieszyna oraz recital divy Małgorzaty Pikus. Wspierała nas grupa 46 wolontariuszy i wolontariuszek ze Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska objęła kongres Patronatem Honorowym. Matronatu udzielił nam Kongres Kobiet w Warszawie, a Burmistrz Cieszyna został naszym Patronem Wspierającym. – informuje Roma Rojowska z Klubu Kobiet Kreatywnych – O takie wsparcie wystąpiłyśmy także w roku bieżącym.

Na kongresie będzie można uzyskać ważne informacje: o możliwościach zatrudnienia, dalszej nauki, pozyskiwaniu środków na rozwój małych firm. Naukowczynie powiedzą o tym, czym jest nowy potencjał kobiet, zarówno młodych, jak i starszych, wskażą na szanse rozwoju dla kobiet po „50” i wyjaśnią jak mogą radzić sobie singielki. Nie zabraknie inspiracji i przykładów działalności kobiet aktywnych, którym nie zawsze życie układało się „jak po maśle”, a jednak żyją z pasją zmieniając swoje otoczenie, a nawet nasz lokalny świat.

Będzie też mowa o szansach na rozwój dzięki nowym technologiom używanym w edukacji. Uczestniczki będą miały okazję poznać drukarki 3D i roboty konstruowane przez młodzież w technikum informatycznym w Cieszynie, od lat najlepszym na Śląsku! Dowiedzą się, jak można uczyć się na odległość, zdobywając na wyższej uczelni wykształcenie, nie ruszając się z domu i... sprzed komputera. Dlaczego nowe technologie to szansa na rozwój? Powszechnie zakłada się 700 tysięcy nowych miejsc pracy w Polsce w latach 2014-2020 w sektorze gospodarki opartej na wiedzy i nowych technologiach. Między innymi ten temat poruszy podczas swojego wystąpienia Profesor Jerzy Buzek.

– Będzie czekała na Ciebie interesująca propozycja pozyskania wiedzy, wsparcia nowych przyjaciół i ekspertów w Kobiecym Inkubatorze Wiedzy i Innowacyjności. W Parku Kobiet czekać na Ciebie będą wystawy, stoiska firm i instytucji, drobny poczęstunek i mnóstwo atrakcji wokół mody, zdrowia i urody. Już w piątek 5 września można nieodpłatnie skorzystać z porad dotyczących zdrowia i urody u naszej prelegentki z „Akademii zdrowia i urody” w „Ofce” na Wzgórzu Zamkowym. – zapowiada Roma Rojowska.

Imprezą towarzyszącą Kongresowi jest tzw. PARK KOBIET, który będzie tętnić życiem od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora na trzech poziomach Teatru. PARK KOBIET realizowany jest w formie targów przedsiębiorczości kobiet, tj. ekspozycji, spotkań, prezentacji, konsultacji firm i instytucji (produktów/usług) w trzech strefach przedsiębiorczości kobiet: edukacja/praca, wizerunek, zdrowie.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie teatru wraz z ulotką zawierającą dokładny program kongresu i plan stoisk w Parku Kobiet. Kasa czynna jest w godzinach 9:00–13:00 i 14:00–16:00, tel. (33) 8577590. Można też zarezerwować je mailowo: klubkobietkreatywnych@gmial.com. Część wejściówek pozostanie do dyspozycji uczestniczek w dniu kongresu. Więcej informacji na profilu Klubu na Facebooku i na stronie internetowej Klubu. Program ramowy kongresu dostępny jest pod adresem: klubkobietkreatywnych.pl.

– Kobieto Śląska Cieszyńskiego, czy potrafisz wygospodarować czas dla siebie i tylko dla siebie? To nie jest pytanie retoryczne, to przypomnienie o szansie na spotkanie kobiet z obu stron Olzy, na kobiecy networking podczas kongresu i po jego zakończeniu. Weź koleżankę, siostrę, córkę, mamę, babcię i wejdź do kobiecego świata pełnego wiedzy, inspiracji i atrakcji.My organizatorki, wolontariuszki, prelegentki i prelegenci oraz wystawcy czekamy na Ciebie w pięknych i gościnnych progach Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie – zaprasza Roma Rojowska.

 

Portal OX.PL objął imprezę partonatem medialnym

 

(red.)

źródło: OX.PL/ mat.pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: