Przebijali lotkę

Samorządowcy z regionu zmagali się 4 listopada w Strumieniu na I Turnieju Badmintona Pracowników Samorządowych i Radnych Śląska Cieszyńskiego.

4 listopada w Strumieniu odbył się I Turniej Badmintona Pracowników Samorządowych i Radnych Śląska Cieszyńskiego. - W turnieju wzięły udział 3 osobowe reprezentacje z gminy Brenna, Goleszów, Hażlach, Skoczów, Strumień, Wisła oraz drużyna Powiatu Cieszyńskiego. Otwarcia zawodów dokonał Starosta Cieszyński Janusz Król. W otwarciu turnieju uczestniczył również Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski oraz Członek Zarządu Powiatu Lilla Salachna –Brzoza – informują organizatorzy turnieju.

W gronie dwudziestu jeden uczestników imprezy najlepszy okazał się reprezentant Starostwa Powiatowego Janusz Martynek, który w wielkim finale, po zaciętym spotkaniu, pokonał Katarzynę Wyleżuch ze Strumienia - 2:1 (15:9, 12:15, 11:9). W boju o trzecie miejsce Bogusław Rauer ze Skoczowa wygrał z Januszą Krzyżanowską- reprezentantką gminy Strumień 2:0 (15:9, 15:12).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Strumienia w składzie: Katarzyna Wyleżuch, Janusza Krzyżanowska i Gracjan Haka. Drugie miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Cieszynie (Janusz Król, Janusz Martynek, Wojciech Hławiczka), a trzecia pozycja przypadła zespołowi z Wisły (Tomasz Bujok, Krzysztof Sztajnert, Zdzisław Pilch).

Organizatorzy przewidzieli również puchar dla najlepszej kobiety w klasyfikacji końcowej, który otrzymała Katarzyna Wyleżuch.

WYNIKI

Klasyfikacja indywidualna

I miejsce Janusz Martynek (Starostwo Powiatowe)
II miejsce Katarzyna Wyleżuch (Strumień)
III miejsce Bogusław Rauer (Skoczów)
IV miejsce Janusza Krzyżanowska (Strumień)
V miejsce Tomasz Bujok (Wisła)
VI miejsce Gracjan Haka (Strumień)
VII miejsce Krzysztof Sztajnert (Wisła)
VIII miejsce Wojciech Hławiczka (Starostwo)