Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Proteza, prawo jazdy, oprzyrządowanie samochodu – nie przegap terminu!

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przypomina, że do 31 sierpnia br. osoby z niepełnosprawnością mogą składać wnioski o dofinansowanie likwidacji barier, utrudniających aktywizację społeczną i zawodową. To wsparcie z programu „Aktywny samorząd” 2022 r. To przydatna, bardzo konkretna pomoc. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) w Cieszynie zaprasza osoby niepełnosprawne do składania wniosków do tego programu.

Wsparcie dotyczy m.in. likwidacji utrudnień transportowych, w poruszaniu się oraz w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym. Program przewiduje pomoc finansową np.:
- w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (dla osób do 16 roku życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności), z dysfunkcją narządu ruchu,
- w uzyskaniu prawa jazdy dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją słuchu wymagającą korzystania z usług tłumacza języka migowego,
- w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności (dla osób do 16 roku życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności) i dysfunkcją, która uniemożliwia im poruszanie się na wózku o napędzie ręcznym.

Osoby ze stopniem niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie zakupu protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne.

Więcej informacji, pozostałe działania z tegorocznej edycji programu „Aktywny Samorząd” oraz dokładne terminy do składania wniosków można znaleźć na stronie cieszyńskiego PCPR-u.

AK. PFRON

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: