Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Protest mediów. "To po prostu haracz"

Dziś (10.02) od rana trwa protest wielu stacji telewizyjnych i radiowych, portali internetowych i rozgłośni radiowych. Wydawcy treści sprzeciwiają się planowanemu wprowadzeniu opłaty od przychodów reklamowych, która ich zdaniem ma na celu ograniczenie wolności słowa.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, opłata ma wejść w życie od 1 lipca, a szacowany dochód w wysokości 800 mln zł ma trafić do Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz powstającego Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Opłatę będą musieli uiszczać:

  • Nadawcy telewizyjni, radiowi, operatorzy kin i nośników reklamy zewnętrznej, jeśli w roku kalendarzowym przekroczą próg 1 mln zł z wpływów reklamowych
  • Wydawcy prasy - jeśli w roku kalendarzowym uzyskają minimum 15 mln zł dochodu z reklam
  • Podmioty internetowe, które w zeszłym roku obrotowym na całym świecie uzyskały przychód z reklam przekraczający  750 mln euro, a w Polsce powyżej minimum 5 mln euro

Portal Śląska Cieszyńskiego Ox.pl wspiera protestujące media i sprzeciwia się planowanym zmianom. Jesteśmy lokalnym serwisem informacyjnym, który podobnie jak inni wydawcy utrzymuje się z przychodów reklamowych. Nałożenie dodatkowych opłat na większe podmioty działające w tej branży negtywnie odbije się na działalności wszystkich pozostałych firm.

Redakcja Ox.pl

Pełna treść listu otwartego wydawców do polskiego rządu:

List otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19.

Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media.

Wprowadzenie go będzie oznaczać:

  • osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści,
  • ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Ich produkcja daje obecnie utrzymanie setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom oraz zapewnia większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie,
  • pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym, w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld złotych, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł,
  • faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej. Według szacunków, firmy określane przez rząd jako „globalni cyfrowi giganci” zapłacą z tytułu wspomnianego haraczu zaledwie ok. 50 - 100 mln zł w porównaniu do 800 mln zł, jakie zapłacą pozostałe aktywne lokalnie media.

Skandaliczne jest również niesymetryczne i selektywne obciążenie poszczególnych firm. Dodatkowo niedopuszczalna w państwie prawa jest próba zmiany warunków koncesyjnych w okresie ich obowiązywania.

Jako media działające od wielu lat w Polsce nie uchylamy się od ciążących na nas obowiązków i społecznej odpowiedzialności. Co roku płacimy do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Własną działalnością charytatywną wspieramy też najsłabsze grupy naszego społeczeństwa. Wspieramy Polaków, jak i rząd w walce z epidemią, zarówno informacyjnie, jak i przeznaczając na ten cel zasoby warte setki milionów złotych.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.

Sygnatariusze listu

Agencja Wydawnicza AGARD Ryszard Pajura
Agora S.A.
AMS S.A.
Bonnier Business Polska
Burda Media Polska
CANAL+
Dziennik Trybuna
Dziennik Wschodni
Edipresse Polska
Eleven Sports Network sp. z o.o.
Gazeta Radomszczańska
Gazeta Żoliborza
Green Content sp. z o.o.
Gremi Media S.A.
Grupa Eurozet
Grupa Interia.pl sp. z. o.o.
Grupa Radiowa Agory sp. z o.o.
Grupa RMF
Grupa Wirtualna Polska
Grupa ZPR
Helios S.A.
Infor Biznes
Kino Polska TV S.A.
Lemon Records sp. z o.o.
Marshal Academy
Music TV sp. z o.o.
Muzo.fm sp. z o.o.
naTemat.pl
OKO.press
Polityka
Polska Press Grupa
Ringier Axel Springer Polska
STAVKA sp. z o.o.
Superstacja sp. z o.o.
Telewizja Polsat sp. z o.o.
Telewizja Puls sp. z o.o.
Telewizja Regionalna TVT
TIME S.A.
TV Spektrum sp. z o.o.
TVN S.A.
Tygodnik Powiatu Wołowskiego Kurier Gmin
Tygodnik Powszechny
Wydawnictwo Bauer
Wydawnictwo Dominika Księskiego Wulkan
Wydawnictwo Magraf
Wydawnictwo Nowiny
Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze - Tygodnik Podhalański

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

70
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-10 10:48:51
Bugs: Nic prostszego, nie emitować reklam, nie będzie haraczu. Komuś się nieźle *ebie w głowie jak próbuje odwrócić "kota ogonem" i przekonywać, że to będzie ze szkodą dla widza. Chyba wręcz przeciwnie bo obecna ilość reklam uniemożliwia sensowne obejrzenie czegokolwiek. /mówię o reklamach w trakcie np. filmów - te powinny być wręcz ZABRONIONE./
2021-02-10 10:52:04
tom lem: BRAWO!!! opodatkować te Onety, Agory i Axele Springery ;-)
2021-02-10 11:17:23
b.w.: Ten podatek ma być w całej UE !! A u nas jeszcze niewiadomo ile % go będzie od reklamy, kiedy itd... a już protesty, protesty... Kuźwa- już nie wiem ile nakładek mam stosować na fejsbuku ! Tych jeszcze nie ma :)
2021-02-10 11:25:21
miriam11: niestety moi drodzy komercyjne stacje nie dostają milionowego wsparcia jak TVP,PR1,PR2, rado rydzyk itp.
2021-02-10 11:39:09
: pisowskie kanalie to największa zaraza jaka przytrafiła się Polsce. Jeszcze trochę i w każdym miejscu publicznym będzie wisiał portret jarosława zawsze dziewicy.
2021-02-10 11:58:30
satrapa: I tak mi dopomóż Panie Boże wszechmogący i wszyscy święci. Amen. "wojtoj" Dostało (dostanie) się tym absztyfikantom, za nie dość krytyczną postawę wobec reżimowych, taplających się w przepychu i kłamstwie mediów, zwanych publiczne. Fujary nawet nie potrafią zrobić porządku z abonamentem, więc sięgają do budżetu, do podatku od reklam wolnych mediów. Dobrze że CT nie ma problemów z sekciarzami.
2021-02-10 12:54:02
crank: Wkurzają mnie reklamy, ale wątpię czy w pisowskich mediach jest ich mniej. I tak nie zmuszą mnie do oglądania chłamu Kurskiego i spółki.
2021-02-10 13:18:56
iga: Prosze wreszcie bez TVN u Jarek ma jaja
2021-02-10 13:24:41
ktoś: W dobie internetu takie protesty są bez sensu. Ludzie po prostu przełączą się na mniejsze lokalne rozgłośnie, serwisy, albo zagraniczne. Żeby się po tym proteście nie okazało, że niektóre z tych stacji czy rozgłośni nie zostali bez widzów i słuchaczy :)
2021-02-10 13:36:29
satrapa: To jak to jest !? Pasuje Wam zachodnia cywilizacja, czy może ta polska, z przed 1957 r. Nie tylko sekciarze wspierający coraz większy reżym w Polsce, ale i wolne media dziś wkurzają, pokazując że mają wszystkich w pyrdeli, i nawet tych pro wolnościowych. Ot taki to polski Dahomej, wielu, zbyt wielu, jeszcze nie zeszło z drzewa.
2021-02-10 13:40:53
Mach: A.F. Modrzewski już w XVI w. pisał, że "tylko głos wolny wolność ubezpieczyć może". Po długiej nocy komunistycznej trwającej ponad 40 lat kiedy monopol na media miała PZPR i szalała wszechobecna cenzura i partyjna propaganda, wolnością mediów cieszymy się niespełna 30 lat. Na naszych oczach w obrębie naszego życia wracamy do tego co odrzuciliśmy przed 30 laty jako zło największe, pogrążając się na nowo w tym Orwelowskim świecie kiedy jedynie słuszny przekaz płynie z dotowanej przez nas i budżet państwa podle propagandowej TVP. Podatki trzeba i należy płacić pod warunkiem ,że są sprawiedliwie rozkładane na wszystkich. Nie może być tak ,że TVP ściąga dotacje z budżetu państwowego, mało tego utrzymują ją spółki skarbu państwa ,a wolne media muszą zapłacić sobie wszystko ze środków własnych. Zniknięcie tych wolnych mediów to ostatecznie knebel nałożony na nas wszystkich, to zdanie się na szczekaczki rozwieszone niegdyś na słupach w obszarze miast i słuchanie jedynie słusznego zdaniem władz przekazu, to świat w którym Korea pólnocna tkwi od czasu podziału . Nie pozwólmy na to.
2021-02-10 13:47:05
tom lem: ... jak to niewiele trzeba by się goebbelsy same wyłączyły ;-) przynajmniej chwilowo. Ciekawe jak długo wytrzymają, bo już proszą o wsparcie.
2021-02-10 14:06:14
gocha72: Serio wolne media? Zysk Polsatu netto w roku 2019 ponad miliard złotych(znalazłam na stronie w minutę) Są faszerowani kasą z abonamentów oraz od reklamodawców. Czego możesz dowiedzieć się z wolnej telewizji? Że władza jest zła, czyli to samo co w tv PiS tylko na odwrót oraz że musisz brać dziennie dziesiątki suplementów(oglądasz sobie a tu nagle przerwa w reklamach bo trochę serialu puszczą albo filmu z 94 roku wow) i pokazują też jak powinno się żyć(trudne sprawy itp ). Czy te wolne media chcą żebyś był wolnym człowiekiem, czy może jednak są tak samo na Ciebie pazerne jak te rządowe wolne media? Są niszowe wolne media, które dodatkowy podatek może zniszczyć zgadza się. Te duże media płacą kupę różnych podatków to też się zgadza. Ale czy to serio są wolne media? Bo mogą na kaczora nadawać to już są wolne? Jakoś mam inne wrażenie...
2021-02-10 14:25:58
Mach: Gocha72 ,wolność mediów to brak monopolu na informację- i to brak monopolu pozwala ci być wolnym bo masz wybór, możesz słuchać oficjalnej rządowej TVP ,ale także masz możliwość skonfrontowanie przekazu z mediami niezależnymi od rządowej TVP. I to wówczas dokonujesz wyboru. Jeśli słuchasz przekazu jednostronnego to ulegasz złudzeniu wolności kroczysz razem ze stadem za "pastyrzym" i liczysz na to ,że zaprowadzi cię do koszoru a idziesz na rzeźnię. Ty nie myl Kaczora z Bogiem- ma także swoje za uszami.
2021-02-10 14:41:09
zeten: Śmiać się czy płakać ? ;) https://youtu.be/Exos7y4yJYs
2021-02-10 14:59:58
SramDoZlewu: A pisowsko-katolicki ox nie wywiesił klepsydry , hahaha
2021-02-10 15:01:03
politykier: Walduś pewnie podpisał się jako pierwszy...
2021-02-10 15:13:11
tom lem: ... no NIE!!! ale że onet odciął swoje stado od koryta,(informacji) to już są szczyty, jak sobie teraz dają radę z czytaniem otaczającej rzeczywistości, jak jej im nikt z zachodu po polsku nie opisze ;-)
2021-02-10 16:47:46
jasper: Polacy zawsze beda dryfowac na obrzezach Europy, rozdarci miedzy zachodnia cywilizacja a wschodnia barbaria. Po prostu polowa Polakow nie pasuje do Europy, nie rozumie jej, nie czuje sie jej czescia. I takich tez wybiera sobie przedstawicieli. Po wpisach pisiczokow widac to jak na dloni !
2021-02-10 17:23:09
Kard. vel Żolibor: No i ładnie to wygląda, jeszcze tylko TVPis powinno się przyłączyć i będzie cisza i spokój w eterze. Zwlaszcza, że Już teraz widać to jak lewackie "hovada" błądzą, gdy został im tlen odłączony.
2021-02-10 19:03:58
jasper: Ponoc oplaty maja trafic do Narodowego Funduszu Zdrowia itp. Przypominam , ze pieniadze z pierwszej tarczy antykryzysowej, uchwalonej w zwiazku z wiosennym lockdownem - ok. 1 mln zl, poszly dla celebryty w sutannie z Torunia. - [ ] https://www.money.pl/gospodarka/fundacja-i-spolki-o-rydzyka-z-doplatami-z-tarczy-antykryzysowej-niemal-milion-zlotych-6598794282453888a.html. Nie wierze ani w jedno slowo zaklamanemu pisowi.
2021-02-10 19:04:40
***** ***: tylko że Rydzyk nie płaci podatku za radio i tv to o tym już zwolennicy pisu już nie chcą mówić , Kaczyński tak samo jak Adolf małymi krokami przejmuje państwo, a ciemny lud mu przyklaskuje
2021-02-10 19:04:43
***** ***: tylko że Rydzyk nie płaci podatku za radio i tv to o tym już zwolennicy pisu już nie chcą mówić , Kaczyński tak samo jak Adolf małymi krokami przejmuje państwo, a ciemny lud mu przyklaskuje
2021-02-10 19:24:59
FoxTrot: OX niezależne medium? HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAA W liście wspomniano też o "osłabieniu, a nawet likwidacji części mediów...". Tych, co mają przychody z reklam powyżej bańki? To chyba sam Lis wymyślił, bo kiedyś mu się wymsknęło, że ludzie są głupsi, niż barany: https://www.youtube.com/watch?v=vodTM9AePCE
2021-02-10 20:30:45
jasper: Tylko dzieki wolnym mediom dowiedzielismy sie o pedofilii w KK, o biskupach, ktorzy ukrywali przestepcow w sutannach, o milionowych przekretach Szumowskiego w Ministerstwie Zdrowia, o 60 mln stratach Sasina, klamstwach premiera, o krysztalowym Banasiu z NIK, bezprawnych lotach marszalka Sejmu- Kuchcinskiego, klamstwach Emilewicz czy Pawlowicz i o wiele, wiele innych przekretach i klamstwach PiS i KK.
2021-02-10 21:06:05
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jaspermo pelikanie dzięki tym twoim "wolnym mediom" przeoczyłeś afery PO, obecnej opozycji, przeoczyłeś donosicielstwo swoich pupilków i zaangażowanie upolitycznionych sędziów. Co najlepsze przeoczyłeś te informacje podawane z "wolnych mediów" zwane fake newsami, które gdy okazały się wyssane z palca nikt nie raczył sprostować czy przeprosić. Łykasz to wszystko jak pelikan. Chcieliście Konstytucji macie Konstytucję. Tylko że jak Konstytucja mówi o ochronie życia ludzkiego od poczęcia do śmierci to już wam nie odpowiada. Chcieliście aby wszystko było jak w innych państwach UE to macie. Jak Polska zaczęła dbać o dzieci i starszych fundując 500+ i trzynastki to podnieśliście larmo, że rozdawnictwo. Oni dawno mieli podobne programy społeczne! W wielu krajach UE koncerny telewizyjne,radiowe i informacyjne od dawna płacą podatki od reklam.! W Polsce nie płacili nic albo bardzo mało ale jak ktoś w końcu się za to wziął i to w dodatku kasę chce przeznaczyć na służbę zdrowia to hipokryci podnoszą znowu alarm. Pelikany za nimi
2021-02-10 21:49:11
jasper: Ppic na wode, trzeba byc skonczonym kretynem aby tak argumentowac, nie pamietajac, ze to pisiczoki daly 2 mld zl na szczujnie TV zamiast na sluzbe zdrowia.
2021-02-10 22:28:12
politykier: Polecam: // https://www.youtube.com/watch?v=YuoRwKZzu5M //
2021-02-11 05:10:16
Pogromca pogromców i cwaniaczków: O i już są wszyscy z powrotem; tvn, polsaty, interia, wp, onet iepe itede. Ciamajdan 2. Kto jeszcze POpiera apel POstsowieckich jaczejek: Trybuny, POlityki, GazWybu- brata krwawego zbrodnia Stefana Michnika... czy POsthitlerowskiego Axela Springera? POdziwiam... Ogólnie nie rozumiem tego lamentu. Biznes jest biznes. Państwo chce wydoić więcej kasy od bogatego i tyle. Problem opodatkowania mediów z reklam to nie problem lokalny ale globalny i wszędzie pojawiają się naciski aby "przyciąć" giganty typu FB, YT itp., które tak naprawdę żyją z reklam. Nikt nie lubi płacić podatków. Ja tez ale skoro zarabiam to płacę. Jakoś giganci prasowi i telewizyjni nie walczą o zniesienie. Płacę podatek Belki - żaden rząd go nie zniósł. Jaki wybór dawało wam PO? Nikt nie pytał, nie robił referendum jak zdecydowali posyłać 6-latki do szkół. Jak zabrali II filar by ratować budżet to też nikt na ulicę nie wychodził. Również perspektywa późniejszego przejścia na emeryturę również nie napawała optymizmem.
2021-02-11 05:13:09
Pogromca pogromców i cwaniaczków: jaspermo brak argumentów? Już nie chcesz mieć tak jak w wielu krajach UE?
2021-02-11 05:31:07
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Od 01.01.2021 w Europie kilka państw wprowadziła ten podatek, inni mają w planie. Nikt tam cyrku nie robi. Te obcojęzyczne media jak TVN, Interia, Onet są tak tympe jam Polska opozycja. Nawet teraz manipulują. Strajk miał trwać po wieczność. Jeden dzień to za mało. Prawda taka że to właśnie te media szczują nas Polaków na siebie
2021-02-11 06:32:59
TYRRANOZAURR: Płacić a nie protestować. wszystkie tzw. wolne media są umoczone w kapitale zagranicznym i za granicę odprowadzają zyski. Chcą w Polsce nadawać i manipulować niech płacą.
2021-02-11 06:50:22
jasper: Stan polskiej demokracji - Orban, ktory flirtuje z Putinem. Tak pic na wode, tylko z TV rezimowej dowiedzielibysmy, ze bol polskiego Kim Ir-Sena, prezesa jest wiekszy niz reszty Polakow !?, ze dzieci Emilewicz sa lepsze od dzieci reszty Polakow !?, ze pani Pawlowicz nalezy sie SPA w czasie epidemii, a do reszty Polakow ( chorych) lekarz nie moze przyjechac z wizyta domowa !?, ze chorych dzieci na leczenie zbierane sa kapsle a dla biznesmena w sutannie pieniadze plyna w milionach strumieniem ! Prawda, sprawiedliwosc i wolnosc wedlug PiS. Zaklamani kolesie. Jezeli PO robilo cos zle to pisiory , ktore rzadza juz 6 rok, robia to 100 razy gorzej. Spieprzyli juz bardzo wiele i ciagle zastanawiaja sie - co by tu jeszcze spieprzyc. Moga, bo Polacy im na to pozwalaja, bo ich zwolennicy sa obludnym, zaklamanym odbiciem tej partii.
2021-02-11 07:05:03
politykier: Co tam Putin... Węgry to dziś CHIŃSKA brama do Europy! Podkreśla to nawet nowa amerykańska administracja... Prezydent USA powiedział, że Kim to fajny facet... KK w III RP miał się najlepiej pod rządami lewicy...
2021-02-11 08:55:56
jasper: "Washington Post" policzył kłamstwa Trumpa. Ponad 30 tys. fałszywych twierdzeń od początku kadencji. Tylko w ostatnim roku urzędowania prezydent miał wprowadzić opinię publiczną w błąd 15 tysięcy razy.„. Na przykladzie Trumpa widac jak koncza klamcy, czyli idole PiS!
2021-02-11 10:44:04
tom lem: Ufff.... wrócili! I znowu będziemy mogli się delektować ambitnymi treściami! ///https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/148870139_3751674328213834_2426437103977708543_o.jpg?_nc_cat=1&ccb=3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=8fN5rTE-Ok0AX_d2zxG&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=712071614fd4252a053800cddeeb6608&oe=604B027C//// ;-)
2021-02-11 14:33:13
ciotka matylda: Ciekawi mnie czy ci wszyscy zwolennicy opodatkowania reklam wiedzá z czego utrzymuje się np. taki portal ,,OX,,? Sądzicie pewnie,że z powietrza! Każde,powtarzam każde medium prywatne utrzymuje się z takiej czy innej formy wsparcia. Są to albo wpłaty prywatnych osób albo reklamy itp. Tylko TV państwowa otrzymuje z budżetu państwa dwa miliardy a oprócz tego spółki skarbu państwa na polecenie Prezesa Wszystkich Prezesów lokują tam też swoje reklamy! Wiecie z czego biorą się pieniądze w budżecie państwa? No właśnie min.z naszych podatków! Jeśli taki np. OX będzie musiał zapłacić dodatkowy podatek i zacznie właścicielowi przynosić straty, to jak sądzicie co zrobi? Będzie dopłacał do interesu czy zamknie swój biznes? I gdzie wtedy będziecie wylewali swoje żale?! Tak będzie z większością mediów. Najpierw padną ci mali a potem reszta. I zostanie nam TV Kurski. Czy tego chcecie? Naprawdę jest Wam obojętne,że zostaniecie z jednym źródłem informacji ? Za chwilę wezmą się za internet, zamkną Wam platformy społecznościowe, też Wam to nie przeszkadza? Nie do wiary! Ja nie mogę uwierzyć w to,że tak łatwo daliśmy się ogłupić?!
2021-02-11 14:49:51
tom lem: ... ty nas tu matyldo nie strasz, jeszcze nie ma projektu ustawy a ty już kraczesz i wróżysz. Wpływy z reklamy w mediach to czysty zysk dla nich. Nie martw się o straty OX, bo sobie radę bez twoich wpisów da ;-)
2021-02-11 15:10:33
jasper: Pan Duda zwany prezydentem mowi - „ wolność słowa jest większa niż przed 2015 rokiem“. Od pieciu lat Polska spada w rankingu demokracji wedlug „ The Economist“ oraz „ Freedom House“. „ W ostatnich latach Polska zajmowala nastepujące pozycje: 2015 - 18. miejsce, 2016 - 47. miejsce, 2017 - 54. miejsce, 2018 - 58. miejsce, 2019 - 59. miejsce. Poprzednio Polska tak nisko w rankingu była w latach 2005-2007, zajmując kolejno 53., 60. i 56. miejsce“. Jak tym prawym i sprawiedliwym niesamowicie latwo ( po katolicku) wychodza klamstwa !!!
2021-02-11 16:37:03
politykier: Jakie kryteria są brane pod uwagę? W zależności od przyjętych założeń wynik za każdym razem może być inny...
2021-02-11 19:36:39
św. Patryk.: likwidacja wolnych mediów to zdaniem bolszewickiej władzy PiS doskonały sposób na likwidację wszelkich afer w jej kręgach, tak to po prostu wygląda z ich punktu widzenia - a wiec nie byłoby afery "Kaczych Wież" i łapówkarstwa z nią związanego, przewałki 200 mln zł z respiratorami od handlarza bronią czy maseczkami od instruktora narciarskiego, wyrzuconych w błoto 70 mln zł na lipne wybory Sasina, Pawłowicz w jacuzzi czy Emilewicz na nartach, przykładów więcej niż oszustów i złodziei w PiS - i oczywiście tylko o to w tej całej sprawie chodzi
2021-02-11 19:40:12
św. Patryk.: i śmieszą radosne podrygi lokalnego pisiactwa zafascynowanego perspektywą ukrycia ich przekrętów i nieudolności - ten schemat już znamy, za komuny propaganda też tak długo żarła, aż w końcu zdechła, a suweren mądrzejszy o wiedzę sprzed 30 lat wie jedno - tym razem żadnych grubych kresek dla sługusów i aparatczyków władzy złodziei i oszustów z PiS nie będzie
2021-02-11 20:06:41
Mach: Pytanie jest tylko jedno, co się stało ze sporą częścią naszego narodu i braćmi Węgrami zawsze gotowymi do walki z tyranią, że dziś tak pozwalamy na nałożenie i systemowe zaciskanie pętli na wyczulonym na wolność społeczeństwie? Przecież nikt za nas jarzma ucisku nie zrzuci, jeśli czynnie na kolejne bezprawie nie zareagujemy.
2021-02-11 20:11:46
politykier: krzy-sio+ś.wir_us Patryk v4, Od kiedy DEMOKRACJA jest mierzalna? Państwo jest demokratyczne lub NIE jest demokratyczne, innej możliwości nie ma.
2021-02-11 20:24:35
politykier: Co do współpracy z Putinem, zdaje się, że Berlin coraz lepiej dogaduje się z Moskwą i to nie tylko przy lekceważeniu Warszawy, także UE (na rzecz zażyłości w niemiecko-rosyjskich relacjach całkiem sporo wniosła obecna premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego) ... PiS powołuje się na znaczenie V4, tymczasem Warszawka zapomina, że Czechy, Węgry i Słowacja całkiem nieźle układają się z Moskwą, w końcu chińska brama do Europy na Węgrzech powstała przy wsparciu rosyjskiego biznesu. Jak się okazuje, także Grecja, również Serbia (zwykle prorosyjska) są otwarte na chińskie inwestycje... Jeżeli mowa o rozwoju chińskiego kapitału w Polsce, ten został zablokowany interwencją USA...
2021-02-11 20:29:59
jasper: PIS rozwalil finanse panstwa i szuka kasy - to raz, dwa - niezalezne od wladzy media, sa PiSowi nie w smak . Bo kto bedzie patrzyl wladzy na rece, kto dopatrzy sie dotacji na rodzinne fundacje , kto dojdzie ile wladza wydaje na siebie, kto pokaze hipokryzje niby katolikow plasajacych u biznesmena Rydzyka , politykow korzystajacych z nieletnich prostytutek , bioracych po trzy sluby katolickie itp. Kto odwazy sie publikowac informacje o pedofilii w KK ? . Kto wyliczy spadek wartosci spolek skarbu panstwa zarzadzanych przez PIS , kto ujawni skale nepotyzmu , kariery resortowych PISich potomkow , oj mozna wyliczac . O nekaniu protestujacych kobiet i waleniu gazem po oczach nie wspominajac . O tym uslyszycie w TVPiS ??? Wolne zarty ! Coz znaczy kraj tylko z jednym przekazem ?! PiS to PRL +, wtedy media byly tylko polskie i tylko chwalily rzad. A to tak bliskie sercu prezesa !
2021-02-11 21:10:24
politykier: Projekt polskiej polityki międzynarodowej "Międzymorze", zdaje się, iż legł w gruzach. Warunkiem jego powodzenia było zainteresowanie ze strony zamorskiego mocarstwa, tymczasem nowa amerykańska administracja może nie być zainteresowana kontynuacją europejskiej polityki swego poprzednika. Po drugie, przez wzgląd na charakter M. Bałtyckiego niezbędne okazało się wsparcie Niemiec. Z kolei, wedle pierwotnych założeń, Międzymorze miało stanowić przeciwwagę dla zdominowanej przez Niemcy UE i być czymś na kształt amerykańskiego zakotwiczenia w Europie Środkowej, wymierzonym w odradzające się Niemcy i Federację Rosyjską. Deklarowane poparcie ze strony pozostałych państw V4 (zresztą o odpowiednim, niewielkim znaczeniu gospodarczo-strategicznym) wydaje się i tak tylko oficjalne, na Białorusi (zwłaszcza po ostatnich ekscesach) nie mamy żadnych poważnych wpływów, a popierany przez polskie władze ukraiński rząd w swej narracji jest otwarcie antypolski. Sytuacja geopolityczna polski przypomina rok '39 i brak zmian w obecnie prowadzonej międzynarodowej polityce nie wróży nic dobrego. Niewątpliwie powinniśmy, wzorem Węgier, Czech i Słowacji skupić się na podmiotach, które są realnie zainteresowane polityką Europy Środkowej. Uparte obstawanie na rzecz zachowania międzynarodowej globalnej pozycji dalekiego mocarstwa (podobnie jak w '39) to droga do totalnej marginalizacji i grozi zagrożeniem podstaw suwerenności, również naruszeniem granic. Obecny polski rząd, w kontekście polityki międzynarodowej, jest w naprawdę trudnym położeniu.
2021-02-11 21:11:49
politykier: Kto odwazy sie publikowac informacje o pedofilii w KK ? Odsyłam do ostatniej publikacji Dariusza Oko... Przeczytałeś?
2021-02-11 21:24:08
politykier: Powinniśmy odnosić się wobec Moskwy z dystansem, ale bez rusofobii. Z podobną ostrożnością wobec Niemiec, ale bez germanofobii i germanofilii. ChRL także nie jest państwem demokratycznym, nawet za takie nie próbuje uchodzić i jakoś nikomu w Europie to nie przeszkadza. Przekładanie interesów zamorskiego mocarstwa ponad znaczenie i rację stanu własnego kraju i to całkowicie bezinteresownie, stanowi nikomu niepotrzebne poświęcenie z naszej strony. Rząd niewątpliwie powinien zrewidować swoją politykę, stonować antyniemiecką, a zwłaszcza antyrosyjską retorykę. Potrzebujemy przyjaciół za Odrą i Bugiem, a nie za oceanem.
2021-02-11 23:01:25
jasper: „ Na Mapie kościelnej pedofilii pojawiła się nowa kategoria – biskupi, którzy „tuszowali sprawy i przenosili sprawców.” Obejmuje zmodyfikowaną listę 24 hierarchów, którzy ukrywali księży sprawców przestępstw seksualnych wobec nieletnich. Opis ich matactw jest przejmujący ... „ politykier, czy o tym pisal Dariusz Oko ????
2021-02-11 23:01:27
jasper: „ Na Mapie kościelnej pedofilii pojawiła się nowa kategoria – biskupi, którzy „tuszowali sprawy i przenosili sprawców.” Obejmuje zmodyfikowaną listę 24 hierarchów, którzy ukrywali księży sprawców przestępstw seksualnych wobec nieletnich. Opis ich matactw jest przejmujący ... „ politykier, czy o tym pisal Dariusz Oko ????
2021-02-11 23:15:50
politykier: Jak najbardziej. PEDOFILIĘ należy zwalczać bez znaczenia na funkcję społeczną sprawcy, stanowi problem wśród wielu środowisk, nie dotyczy tylko kleru. Zdaje się, iż w oczach wielu w Europie za wylęgarnię pedofilskich chorych postulatów spokojnie może uchodzić Holandia. Co UE uczyniła, aby przywołać ten kraj do porządku?
2021-02-12 08:05:29
jasper: No to oswiec nas politykier, od kiedy D. Oko zwalcza pedofilie w KK, od kiedy D. Oko potepil biskupow przenoszacych zwyrodnialcow do innych parafii, KIEDY i JAK poinformowal prokurature, Watykan o przestepstwach w polskim KK ? W jaki sposob to robi ? Czy tylko tak dla zmylki mowi, ze to jest zle ale nic nie robiac przeciw ? ! Czy to nie on krytykowal braci Sekielskich, ze osmielili sie nakrecic film o pedofilii w KK ? No tak, w obludzie ( zreszta jak wielu innych) jest D. Oko perfekcjonista !
2021-02-12 08:24:00
politykier: Twoja perfekcjonistyczna obłuda faktycznie jest niepokonana. Już zapomniałeś jak usprawiedliwiałeś pedofila Polańskiego? cytuję 2019-11-18 21:35:14 jasper: donek vel bronek zmien plyte, ile razy chcesz pisac o Polanskim. Facet siedzial w wiezieniu, przyznal sie, przeprosil, zaplacil. Ponadto trzymajmy sie faktow - Polanski mial seks z Samanta ale to nie byl gwalt, bo bylo za obopolna zgoda, jak sama przyznala. Mial opinie, ze za seks dawal mlodym aktorkom role w filmie a nie, ze robi z siebie „przewodnika duchowego“. Kazdy gwalt powinien byc potepiony, tylko nasze rodzime pedofile w sutannach siedza w domu emeryta, nie przeprosili, nie zaplacili ofiarom i caly czas udaja „swietych”. Albo tak jak np. w trzech przypadkach dotyczacych pedofilii w kieleckim Kosciele prokuratura stwierdzila przedawnienie karalnosci i odmowila prowadzenie sledztwa lub je umorzyla. To donkowi nie przeszkadza, nie wyraza na ox swojego oburzenia !! Tak maja hipokryci a zwlaszcza katoliccy !!
2021-02-12 08:30:41
politykier: Tak nawiasem, pedofil Polański do dziś unika odpowiedzialności, korzystając z azylu udzielanego przez poszczególne europejskie rządy. Jak widać, nie wszyscy są wobec prawa równi. Każdy pedofil jest tak samo obrzydliwy. UE jakoś nie przeszkadza holenderska scena polityczna, gdzie pewna obrzydliwa pedofilska partyjka została reaktywowana. Nie wyobrażam sobie takie tego rodzaju sytuacji w Polsce.
2021-02-12 08:37:57
politykier: A tymczasem kiedy polskie organy ścigania przetrzepią w końcu trójmiejskie środowisko? Była Zatoka ŚWIŃ (promowana swego czasu przez opiniotwórcze media), powstała na ten temat nawet książka (bez odzewu), ostatnio był Vega, zdaje się, że również i on bywa deprecjonowany, chociaż organizacje zajmujące się tematem potwierdzają drastyczność przedstawionego w dokumencie procederu...
2021-02-12 10:37:11
jasper: Politykier, brak argumentow i trzeba wyciagnac Polanskiego. Siedzial w wiezieniu, przyznal sie, caly swiat o tym mowi, zaplacil dziewczynie. A co powiesz o Glodziu, Dziwiszu, JP II. Biedactwa, nic nie wiedzieli o pedofilii w KK ? Co robili ? UKRYWALI. Oj obludnik i hipokryta z ciebie !
2021-02-12 11:36:29
jasper: Poniewaz tak bardzo politykierowi chodzi o dobro dzieci narodzonych cos w temacie - - [ ] „ O tym, że ksiądz Andrzej Dymer ma wykorzystywać seksualnie osoby nieletnie, szczecińscy biskupi wiedzieli od 1995 Roku – dowodów na tę wiedzę nie brakuje. Śledztwo wszczęto jednak dopiero po publikacji dziennikarzy "Gazety Wyborczej" w 2008 r. W tym samym roku kościelny trybunał skazał duchownego za molestowanie seksualne wychowanków. Dymer złożył apelację. W 2021 roku ostatecznego wyroku instytucji Kościoła wciąż nie ma. Nie zapadł także wyrok przed sądami świeckimi – przestępstwa się przedawniły, bo tak długo ukrywała je szczecińska Kuria“. Ks. Dymer zamiast byc osadzony i ukarany za przestepstwo pedofilii , piastowal coraz to wyzsze stanowiska ! Co w tym temacie zrobil twoj ulubieniec D. Oko ? - [ ] https://tvn24.pl/go/programy,7/czarno-na-bialym-odcinki,11367/odcinek-928,S00E928,457494 [ ] Gdyby nie niezalezne media nie zwiszane z PiS i KK nigdy nie dowiedzielibysmy sie o tych przestepcach w sutannie i biskupach, ktorzy tych przestepcow chronili ! I tyle na ten temat, politykier.
2021-02-12 11:36:59
politykier: Pedofil Polański do dziś nie został skazany (jaki niby otrzymał wyrok?), nadal ukrywa się przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, chroniony przez różne rządy. Czy jest to zgodne z zasadami państwa prawa? Podobnie poniektórzy z kleru, wykorzystywali swoje polityczne koneksje zawarte pod koniec PRL, również po to, aby i w III RP kontynuować swój obrzydliwy proceder, awansując przy okazji swoich wspólników podzielających tego rodzaju karygodne czyny/zbrodnie. Jankowski był sądzony, zatem co go uchroniło przed słuszną odpowiedzialnością za życia? Nie ukrywał się ze swymi obrzydliwościami, wielu to potwierdza, choć jego wpływowi byli współlokatorzy do dziś twierdzą inaczej... Jaki z tego wniosek? Pedofilska szajka rozpleniła się, ponieważ przez dekady spotykała się z przyzwoleniem ze strony rządzących. To logicznie tłumaczy bierność organów ścigania, a także podlany polityką kontekst jeszcze bardziej obrzydliwego dzielenia ofiar wedle kryterium sprawcy (zwykle pozostającego bezkarnym wobec dokonywanych przez siebie obrzydliwości).
2021-02-12 17:45:06
jasper: Polanski siedzial w wiezieniu czy nie, politykier ? Przyznal sie czy nie? przeprosil dziewczyne czy nie, zaplacil jej zasadzone odszkodowanie czy nie? Ks. Dymer siedzial w wiezieniu ?, przeprosil i zaplacil poszkodowanym dzieciom ? Ciekawa bedzie twoja odpowiedz ?!
2021-02-12 20:30:55
politykier: Pedofil pozostaje obrzydliwym pedofilem, dlaczego próbujesz usprawiedliwiać jednego z nich? Od wymierzania kary jest sąd! Tymczasem jaki wyrok otrzymał pedofil Polański? Nie zawsze areszt bywa zaliczany na poczet kary. Pedofilia ścigana jest z oskarżenia publicznego, nie można mieszać ze sobą porządku karnego i cywilnego. Jaką mamy pewność, iż zaniechał pedofilskie obrzydliwości? A jak długo przebywał za kratami Wojciech Krolopp? Zdaje się, że największy pedofil w Polsce. Kto pozwolił wypuścić na wolność Marca Dutroux, jak się okazało, po wyjściu na wolność nie zaniechał swego obrzydliwego procederu. Jak możemy zauważyć, pedofilska szajka rozbestwiła się nie tylko Polsce, na Zachodzie również... Przecież to tam "sprzedawany" jest "żywy towar" z Polski... Co na to UE???
2021-02-12 21:29:57
jasper: Gdyby politykierowi bylo za malo - to idziemy dalej . Co powiesz politykier na temat ksiedza pedofila Michala M. z podkarpackiej Tylawy, Przypominam, ze ksiadz pedofil Michal M. zostal w 2004 r. skazany na dwa lata wiezienia w zawieszeniu na piec lat za molestowanie seksualne szesciu dziewczynek, a jeszcze w 2019 roku odprawial msze swiete i regularnie prowadzil rozaniec w Radiu Maryja. Co na to twoj idol ksiadz D. Oko ???? Podoba mu sie wyrok w zawieszeniu za molestowanie dzieci narodzonych ?
2021-02-12 22:00:46
politykier: Każdy pedofil zasługuje na identyczne potępienie i słuszną karę. Jego funkcja społeczna nie ma żadnego znaczenia. Hasający na wolności pedofile, już paru wymieniliśmy, świadczą tylko i wyłącznie o słabości aparatu ścigania europejskich państw. Podejrzana jest również wyrozumiałość i pobłażliwość poniektórych z aparatu sprawiedliwości- nie zauważyłeś przypadkiem? Z czego to może wynikać?
2021-02-12 22:11:38
politykier: Polecam tekst Agaty Szczerbiak z tygodnika POLITYKA, Ile przemocy musi być w gwałcie, żeby sprawcę skazano? z 10 czerwca 2018 r. cytuję: Prokurator Szeroczyńska opowiada o sprawie przemocy domowej, w której ofiarą była głuchoniema kobieta, w zasadzie w ogóle niefunkcjonująca na poziomie werbalno-pisemnym, kiepsko posługująca się językiem migowym. – Czy doszło do przemocy seksualnej? Nie umiemy tego ustalić – ubolewa prokuratorka. – Wydano wyrok za znęcanie się nad rodziną, mężczyzna naruszył warunki wyroku, bo dalej zbliża się do rodziny i jest tymczasowo aresztowany. Nie mamy w tej sprawie protokołu z przesłuchania, jest notatka, że udało się z nią skomunikować na zasadzie trzech prostych pytań. Do zastosowania tymczasowego aresztowania sądowi wystarczyło, mimo że to nie jest dowód, ale tylko notatka. Jednak do skazania na pewno nie starczy i trzeba będzie kobietę formalnie przesłuchać, choć z pewnością będzie to bardzo trudne, a treść jej zeznań ograniczona. Od niektórych osób z NI wydobycie informacji wymaga specjalnych umiejętności, którymi w Polsce dysponuje jedynie nikła grupa specjalistów, którzy rzadko chcą być biegłymi. Takich umiejętności nie ma raczej nikt z prokuratorów czy sędziów. Do tego dochodzą jeszcze problemy czysto organizacyjne. – Na przesłuchanie przez sąd ofiary przestępstwa seksualnego zdarza się czekać i trzy–cztery miesiące. Bo sąd ma np. zapaść kadrową i po prostu nie ma kto przeprowadzić przesłuchania albo jest problem z umówieniem biegłego psychologa. Na opinię seksuologiczną czeka się nawet do półtora roku. Poza tym nie istnieje coś takiego jak rekrutacja na biegłego. Każdy sąd okręgowy ma swoją listę, ale biegłym nie musi być biegły z listy. To, że ktoś się na nią wpisze, to wola tej osoby. Czy sąd sprawdza kwalifikacje biegłych, którzy składają wniosek o wpis na listę? – Nie, bazuje na dokumentach, certyfikatach, ewentualnie listach publikacji załączonych przez wnioskodawcę – mówi prokurator Szeroczyńska. Po resztę odsyłam // https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1750628,1,ile-przemocy-musi-byc-w-gwalcie-zeby-sprawce-skazano.read // Ewidentnie zostały opisane mankamenty organów sprawiedliwiści...
2021-02-13 07:06:03
jasper: Tylko wolne media moga nam ukazac ukrywana prawde, pilitykier ! Wiemy, ze zakonnicy, jak i ksieza donosili na swoich kolegow , znajomych, szefow. Ciekawa ksiazka sprzed lat, owoc pracy badawczej w archiwach IPN ks. Zaleskiego. Byl on szykanowany, obrazany, bo smial wyciagnac na swiatlo dzienne to, o czym wielu ksiezy, biskupow chcialoby zapomniec. Co powiesz na ten temat, co mowil twoj idol ks. D. Oko ? Chowac pod dywan ? Nalezy glosno krzyczec o tych sprawach tak, by jak najwiecej osob moglo zabrac glos. Osoby jak ty czy Jedraszewski, Dziwisz i inni podobni przyczyniaja sie do upadku KK. Tak trzymaj !
2021-02-13 07:14:32
jasper: Politykier, piszesz cos o slabosci aparatu scigania. Zgadzam sie z toba, tylko nie rozumiem dlaczego prezydent Polski Andrzej Duda ulaskawil pedofila – sprawca wielokrotnie molestowal wlasna corke i stosowal wobec niej przemoc ! Co powiesz na ten temat, co mowi na ten temat ks. D. Oko czy inni ksieza ? Gwalcone bylo dziecko NARODZONE !
2021-02-13 07:54:06
politykier: Już pierwsi chrześcijanie przyjmowali wiarę nie ze względu na pierwszego, czy drugiego kapłana, ale przez wzgląd na byt nadprzyrodzony.
2021-02-13 07:56:42
politykier: Polscy Prezydenci (nie tylko, w innych krajach bywa podobnie) ułaskawili wielu podejrzanych osobników, z pewnością w przyszłości się to nie zmieni. Ks. Isakowicz- Zaleski również i dziś bywa szykanowany i to z różnych powodów, także i ks. Dariusz Oko, przynajmniej wg swojej oceny, spotkał się z niechęcią, z różnych powodów, chociażby ze strony "Tygodnika Powszechnego", czy Krzysztofa Charamsy, (co Tygodnik Powszechny i Charamsa, czy inni im podobni uczynili na rzecz przejrzystości w Kościele?). W Kościele szykanowanych jest wielu kapłanów i wiernych (także chadeka Korfantego to niegdyś spotkało)... Jak w każdym środowisku (również wśród np. artystów), sygnaliści bez wsparcia aparatu państwa pozostają bezsilni... Przekonał się o tym każdy, kto, chociażby próbował uporządkować nieco własne podwórko (w rozumieniu np. gminę). A tymczasem poniektórzy z polityków wydają się pobłażać temu obrzydlistwu (dotyczy to przedstawicieli każdej ze stron politycznego sporu), kiedy organy ścigania znajdują się pod mniejszym/większym wpływem politycznym... I tu się nasze błędne kółeczko zamyka... A obrzydliwi pedofile w swej sporej części nadal czują się bezkarni i krzywdzą innych... Co najgorsze, pedofile stanowią realny problem i zagrożenie, a za granicą nawet próbują walczyć o swoje "prawa"... Moim zdaniem, z całą pewnością możemy mówić o oddziaływaniu całego obrzydliwego pedofilskiego środowiska, skupiającego ludzi z różnych profesji, także tych wpływowych...
2021-02-13 08:25:57
jasper: A co kosciol katolicki ma wspolnego z mysla chrzescijanska? Mysl chrzescijanska"? Taaa, co myslal polski ksiadz gwalcacy ministranta lub irlandzka zakonnica sprzedajaca odebrane bezbronnej matce dziecko? Nie tylko pedofile ale i sadysci w KK swietnie sie czuja jako "wychowawcy" mlodego pokolenia.. Co na to Bog ? czy krew go nie zalewa za takie postepowanie tych, co to niby go reprezentuja. Chocby ostatnio glosna sprawa ksiedza, ktory zachecal rodzicow, by kablem bili dzieci. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26765192,ksiadz-ktory-zachecal-rodzicow-by-kablem-przywracali-dzieciom.html. Czy TVpis o tym wspomnialo, czy ks. Oko czy Rydzyk oficjalnie skrytykowali ?
2021-02-13 11:51:36
farorz: A co kosciol katolicki ma wspolnego z mysla chrzescijanska? Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym. Stało się to przez Pana i cudem jest w oczach naszych. Osoba dopuszczająca się przestępstwa, zwłaszcza zbrodni, nawet jeżeli posiada święcenia, jest przestępcą i powinna ponieść słuszną, adekwatną i sprawiedliwą karę. Jak zostało napisane: Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: