Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Proszą o pomoc w zakupie wozu

Każdego dnia w powiecie cieszyńskim strażacy podejmują interwencje. Nie chodzi tutaj jednak tylko o Państwową Straż Pożarną, ale również o jednostki OSP, które wielokrotnie jako pierwsze docierają na miejsce zdarzenia. Strażacy – ochotnicy działają, jednak borykają się z problemami dotyczącymi wyposażenia. Dlatego o wsparcie poprosili ratownicy z OSP KSRG Kaczyce i OSP KSRG Cisownica.

W tym przypadku o pomoc poprosili strażacy z jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Spoczywa na nich więcej obowiązków, niż w przypadku innych OSP, gdyż deklarują określony poziom przeszkolenia druhów, posiadanie odpowiedniego sprzętu i całodobową gotowość do działań. W interwencjach z pewnością pomaga nowoczesny sprzęt, który niestety kosztuje. Dlatego strażacy proszą o wsparcie zakupu wozów bojowych.

- W tym roku przed druhami z OSP Cisownica wielka szansa, ale też wielkie wyzwanie - ZAKUP NOWEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO. Montaż finansowy takiego przedsięwzięcia jest bardzo trudny. Koszt zakupu tego typu samochodu, spełniającego wszystkie normy to około 760 000 złotych bez wyposażenia. Wsparcie w ich działaniach okazała im Gmina Goleszów gwarantując w formie dotacji celowej kwotę 300 000 złotych. Otrzymali także dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Łącznie z wkładem własnym mają zabezpieczoną potrzebną kwotę na samochód. Jednak według wstępnych szacunków brakuje im około 26 000 zł na jego wyposażenie. To tak niewiele biorąc pod uwagę duże koszty samego pojazdu, jednak z drugiej strony to duża kwota – zaznaczają strażacy z OSP Cisownica. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Z podobnym apelem wystąpili również strażacy z OSP Kaczyce - Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczycach zwraca się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie finansowe na zakup nowego samochodu pożarniczego, który zastąpi wysłużonego 30-letniego STEYR'A. ZŁOTÓWKA DO ZŁOTÓWKI I BĘDZIE SAMOCHÓD NOWIUTKI – piszą strażacy w mediach społecznościowych.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-23 09:30:59
jackustron: NO TO TRZEBA POMÓC BO NIGDY NIE WIESZ KIEDY TY BĘDZIESZ POTRZEBOWAŁ PIENIĘDZY ..............WPŁACAM DZISIAJ 50ZŁ CHŁOPAKI
2020-06-23 09:36:31
krzysztof.mm: przecież duda niedawno rozdawał nowiutkie, dostawał kto tylko rękę wyciągnął
2020-06-23 09:57:47
Wiederholec: Prezydent Trzaskowski na pewno się dołoży. Możecie liczyć na 20 gr. Jak zostanie prezydentem Polski to Wam nawet konstytucję autografem prześle.
2020-06-23 10:22:31
kierowca_bombowca: PIS-da napewno , hahaha
2020-06-23 10:40:11
wojtoj: Wystarczy, żeby cała gmina poszła na wybory i nie głosowała na Dudę, wtedy MSWiA podobno przekaże nowiutki wóz.
2020-06-23 12:37:44
tom lem: wojtoj: przekaże, ale drabiniasty i "podobno" bez kół. Po te koła trzeba się udać do gospodyń ;-)) w Cieszynie sama jedna, pompuje koła na rynku.
2020-06-23 13:36:26
TACHOGRAFY1: mniej bmw w policji i bedzie wypasiony wóz strazacki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: