Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Promile za kierownicą

68 interwencji, 12 kolizji oraz 4 osoby doprowadzone do izby wytrzeźwień to bilans interwencji podjętych na ternie gminy Skoczów przez Komisariat Policji w dniach od 8 do 21 stycznia.

Prośby o rozważną i ostrożną jazdę niestety trafiają w próżnię. Mimo nagłaśnianych akcji i apelów skierowanych do kierowców nadal króluje brawura i wiele osób decyduje się wsiąść za kierownicę samochody po „kilku głębszych”. Podobnie jest z rowerzystami, którzy prowadzą  „na podwójnym gazie”.

Przykłady ?

W Skoczowie przy ulicy Ks. Mocko 9 stycznia o godzinie 16.30 policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Ustronia, który kierował rowerem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kilka dni później (12 stycznia o godzinie 12.00) w Pogórzu funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Skoczowa za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

W Pierśćcu przy ulicy Skoczowskiej 20 stycznia (godz. 17.00) 44-letni mieszkaniec Brennej kierował samochodem honda mając ponad 2 promila alkoholu.

Do podobnych zdarzeń na naszych drogach dochodzi często. Niestety na nierozwadze pijanych kierowców często cierpią niewinne osoby. W przytoczonych wyżej przypadkach udało się wcześniej zapobiec nieszczęściu, nie zawsze jednak tak jest.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: