Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Projekt Uchwały Krajobrazowej gotowy

Zgodnie z obietnicą, po Wielkanocy Urząd Miejski w Cieszynie opublikował projekt Uchwały Krajobrazowej, nad którą prace trwają od 2018 roku. Projekt uchwały ma zostać jeszcze skonsultowany z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami.

- Szanowni Państwo, prezentujemy długo oczekiwany projekt tzw. uchwały krajobrazowej dla Cieszyna, która będzie obejmowała obszar całego miasta, regulując zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane – poinformował we wtorek, 23 kwietnia 2019 roku Urząd Miejski w Cieszynie.

Uchwała „w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania na terenie Miasta Cieszyna obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane” została podzielona na 5 rozdziałów. Pierwszy z nich to przepisy ogólne, w których m.in. zostały zdefiniowane określone pojęcia, takie jak np. elewacja, format mały itp. W rozdziale drugim znajdują się zasady i warunki sytuowania szyldów. Trzeci rozdział dotyczy zasady i warunki sytuowania tablic reklamowych i urządzeń reklamowych niebędących szyldami, ich gabaryty i standardy jakościowe materiałów, z jakich mogą zostać wykonane. Rozdział czwarty zawiera regulacje dotyczące ogrodzeń i obiektów małej architektury, zaś w rozdziale piątym znajdziemy przepisy dostosowawcze, czyli warunki i termin dostosowania do regulacji uchwały. Pełna treść projektu dostępna TUTAJ.

Projekt ma zostać jeszcze skonsultowany z osobami zainteresowanymi. Poniżej harmonogram spotkań (Wszystkie powyższe spotkania odbywać się będą w Sali konferencyjnej Oranżerii Zamku Cieszyn):

wtorek 7.05, g. 16:30 - otwarte spotkanie informacyjne + dyskusja
środa 8.05 spotkania indywidualne na zaproszenia
czwartek 9.05, g.16:30 otwarte warsztaty dot. odczytywania zapisów uchwały
piątek 10.05, g. 9:00 – 12:00 i 14:00 – 17:00 otwarty dyżur – rozmowy indywidualne

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-24 10:11:00
Halos: Cieszy, że się wreszcie władze miasta zabrały za ten problem. Oczywiście mam nadzieje, że to będzie wszystko z głową, bez przesady w żadną stronę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: