Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Program „Dobry start” po nowemu

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny, bez względu na dochód. To również wsparcie dla 4,5 miliona uczniów. Świadczenie "dobry start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do 24. roku życia.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) informuje, że od 1 lipca br. składanie wniosków będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej, a obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dla osób, które do tej pory składały wniosek o świadczenie poprzez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz system Empatia, zmiana nie będzie niewidoczna - składanie wniosków odbędzie się dokładnie w takim samym trybie. Świadczenie 300+ będzie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń tylko i wyłącznie na konto wskazane we wniosku.

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny lub faktyczny dziecka, a także - w przypadku najmłodszych przebywajcych w pieczy zastępczej - rodzic zastępczy, prowadzący rodzinny dom dziecka czy dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej .

Wnioski będzie można składać od 1 lipca w sieci przez:

  • Portal informacyjno-usługowy Emp@tia
  • bankowość elektroniczną
  • portal PUE ZUS

Termin mija 30 listopada.

AK, MRiPS

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: