Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Program „Centra opiekuńczo-mieszkalne”

 Łączenie niezależnego zamieszkiwania ze wsparciem udzielanym przez wykwalifikowaną kadrę - to główne zadanie centrów opiekuńczo- mieszkalnych. Program ten jest prowadzony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS). W tym roku na realizację tego programu ministerstwo przeznacza 30 mln zł.

Jak informuje MRiPS, centra opiekuńczo-mieszkalne mają łączyć niezależne zamieszkiwanie ze wsparciem udzielanym przez wykwalifikowana kadrę, poprzez pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności życiowych. Pozwoli to poprawić jakość życia osób z niepełnosprawnościami, umożliwi im na miarę potrzeb samodzielne i godne funkcjonowanie.

Każda osoba, również niepełnosprawna ma prawo do decydowania o rodzaju pomocy, z której chce skorzystać, sposobu jej udzielenia oraz mieć zagwarantowany odpowiedni do ich potrzeb rodzaj standardu usług. Rolą centrów jest zapewnienie usług zamieszkiwania w formie pobytu całodobowego lub pobytu dziennego.

Obecnie trwa nabór wniosków do kolejnej edycji programu, którego rekrutacja kończy się 16 sierpnia br. Wnioski każda gmina składa do właściwego wojewody – w naszym przypadku wojewody śląskiego  :

  • Moduł I (utworzenie i wyposażenie centrum) – do 16 sierpnia br.
  • Moduł II (funkcjonowanie centrum) – nabór ciągły

Kolejnym krokiem jest przekazanie do MRiPS wniosek na środki Funduszu Solidarnościowego w ramach programu wraz z listą wniosków rekomendowanych do finansowania – w zakresie Modułu I ‒ w terminie do dnia 16 września 2022 r., w zakresie Modułu II ‒ w terminie 30 dni od dnia wpływu wniosku do wojewody.

Więcej informacji i niezbędne załączniki znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

AK/mat.pras

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: