Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Profil Zaufany przy zapisaniu na szczepienia

Początek roku to czas w którym składamy wnioski do ośrodków pomocy, organizacji, urzędów, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie itp. Większość wniosków, dokumentów można składać online w systemie SOW. Jednym z trzech sposobów na zapisanie się do szczepienia przeciwko COVID-19 jest zapisanie się drogą elektroniczną z wykorzystaniem Indywidualnego Konta Pacjenta (IKP). Aby wejść na IKP lub systemu SOW przy rejestracji potrzebny jest profil zaufany.

Co zrobić jeżeli nie posiadamy Profilu tymczasowego i np. z racji wieku nie wychodzimy z domu? Rozwiązaniem jest założenie Tymczasowego Profilu Zaufanego bez opuszczania mieszkania. Osobą starszym może w tym pomóc rodzina lub ktoś ze znajomych.

Tymczasowy profil zaufany może być używany w systemie SOW do podpisywania wniosków przez trzy miesiące. Tymczasowy profil zaufany może zostać przedłużony automatycznie, jeśli nadal będą obowiązywać ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Aby założyć tymczasowy profil należy odwiedzić stronę gov.pl, wybrać e-usługę Załóż profil zaufany, a dalej zakładkę Tymczasowy profil zaufany: Później powinniśmy ustalić dane do logowania, czyli podać nazwę użytkownika, której chcemy używać, i hasło, którym będziemy się później logować do systemów e-administracji. W kolejnym kroku trzeba podać swoje dane: imię, nazwisko, nr PESEL oraz dane kontaktowe (adres e-mail, numer telefonu) i wybrać termin wideorozmowy.

W kolejnym kroku – na podsumowaniu wniosku – należy sprawdzić wszystkie swoje dane i upewnić się, że są prawidłowe. Jeśli tak, możemy już wysłać wniosek. Na numer telefonu, który w nim podaliśmy, dostaniemy kod autoryzacyjny. Trzeba wpisać go w odpowiednie pole i kliknąć przycisk „Dalej”. Następnie powinniśmy zajrzeć do swojej skrzynki e-mail. Na podany we wniosku adres poczty elektronicznej dostaniemy dwie wiadomości: pierwsza – potwierdzenie założenia konta w serwisie Profil Zaufany; druga – potwierdzenie wysłania wniosku. Druga wiadomość zawierać będzie numer wniosku, który będzie potrzebny podczas rozmowy z urzędnikiem. Nie należy nikomu podawać tego numeru! Później czekamy już tylko na telefon od urzędnika z którym założymy właśnie tymczasowy profil.

Założenie tymczasowego profilu zaufanego dla osoby starszej lub niepełnosprawnej może Sprawić m.in., że składanie wniosków o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych stanie się bardzo proste.

AK, PFRON

  • O szczepieniach i zmianach w szczepianiach mówiono m.in na dzisiejszej konferencji prasowej  ministra - członka Rady Ministrów, szefa KPRM Michała Dworczyka, minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Malag oraz głównego doradcy PRM ds. COVID-19 Andrzeja Horbana.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-20 17:58:56
koszor: Segregacja medyczna postępuje. Dworczyk już jawnie mówi o kodach QR, których funkcja jest łudząco podobna do znamienia Bestii z Apokalipsy. " I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii . Czas pokaże, co się tu naprawdę święci, bo Covid jest tylko przykrywką do wprowadzenia niewoli. Na Słowacji już teraz bez ważnego negatywnego testu nie można zatankować auta, pójść do pracy czy odebrać przesyłki.
2021-01-20 21:16:57
św. Patryk.: koszorku jak dobrze pójdzie to niezaszczepieni będą mieli zakaz wstępu do placówek publicznej służby zdrowia, na początek - kościółki jak najbardziej otwarte dla nich bo tam wiadomo, gołębica czuwa i konsekrowane dłonie kapłana odstraszają wirusy itp
2021-01-20 21:28:18
św. Patryk.: koszorku, ten Wielki Narodowy Sukces to także po trosze twoja zasługa: "Eurostat podał oficjalne dane o nadmiernej śmiertelności w krajach Unii Europejskiej za listopad 2020 r. Na czele tego dramatycznego zestawienia znalazła się Polska. Co więcej, żaden kraj w żadnym miesiącu pandemii nie odnotował aż tak olbrzymiego wzrostu śmiertelności co Polska w listopadzie."
2021-01-20 21:30:17
św. Patryk.: Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce w listopadzie 2020 r. zmarło o 97,2 % więcej osób niż średnio w listopadach w latach 2016-2019 (tak właśnie agencja definiuje nadmierną śmiertelność). Mowa o wszystkich zmarłych - zarówno ofiarach COVID-19, jak i zmarłych osobach, u których nie wykryto koronawirusa. Innymi słowy - nadmiarowa śmiertelność jest miarą nie tylko siły uderzenia samego koronawirusa, lecz także jego wpływu na wydolność systemu opieki zdrowotnej (spóźniona pomoc medyczna czy diagnostyka wskutek przeciążenia systemu) oraz nastroje społeczne (lekarze alarmują, że część osób z obawy przed zakażeniem zwleka zbyt długo z wizytą w przychodni, na SOR-ze czy z wezwaniem pogotowia). Tych 97,2 proc. to nie tylko najwięcej spośród wszystkich krajów Unii w listopadzie. Wyższego wzrostu śmiertelności nie miał żaden inny kraj wspólnoty w żadnym z poprzednich miesięcy pandemii. Wiosną, gdy pierwsza fala koronawirusa bardzo boleśnie doświadczała kraje zachodniej Europy, w najgorszej sytuacji była Hiszpania, gdzie w marcu nadmierna śmiertelność wyniosła ok. 53%, a w kwietniu 79%. W Polsce w okresie najgorszego uderzenia koronawirusa nadmierna śmiertelność liczona według metodologii Eurostatu wyniosła 45% w październiku (drugi wynik w Unii za Czechami) i wspomniane ponad 97% w listopadzie.
2021-01-20 21:31:12
św. Patryk.: Oficjalnych statystyk za grudzień Eurostat jeszcze nie opublikował, ale z danych polskiego Rejestru Stanu Cywilnego wynika, że wówczas zmarło o blisko 50% więcej osób niż średnio w poprzednich kilku latach. Na podstawie tygodniowych danych raportowanych przez część krajów do Eurostatu - acz regularnie robi to tylko część - można szacować, że znów był to jeden z najwyższych wyników w UE.
2021-01-21 15:52:30
psychiatra: Dlatego, zaszczep się!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: