Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Profesor ma już swoje miejsce

Ani deszcz, ani śnieg nie przeszkodzą już w organizowaniu imprez w wiślańskim amfiteatrze. Prace przy obiekcie, które rozpoczęły się w ubiegłym roku, dobiegły końca. Jutro (sobota) amfiteatr otrzyma imię swojego patrona – profesora Stanisława Hadyny.
 
Z tej okazji do miasta przyjedzie zespół profesora – „Śląsk”. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie – mówi Łukasz Bielski z wiślańskiego magistratu.
Siedem projektów, które realizuje miasto, wśród których jest amfiteatr – to wydatki w sumie 11 milionów złotych. Ponad 8 milionów miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dach na amfiteatrze już jest, w kolejce czekają min. remont trasy turystycznej Czarne-Malinka, remont fragmentu Wiślańskiej Trasy Rowerowej oraz poprawa zagospodarowania Parku Kopczyńskiego oraz kompleksu rekreacyjnego „Jonidło”.
Teraz jednak najważniejszym jest otwarcie amfiteatru. Najważniejsza osoba – Stanisław Hadyna – ma już w nim swoje miejsce. Postać profesora przysiadła przy jednym z rzędów widowni -
dodaje Łukasz Bielski.
 
 
W programie uroczystości:
- godz. 18:00 - występ zespołu regionalnego "Wisła"
- godz. 18:20 - występ zespołu  "Olza" z Czeskiego Cieszyna
- godz. 18:40 - uroczystość otwarcia amfiteatru i nadanie mu imienia Stanisłąwa Hadyny
- godz. 19:00 - koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych i narodowych "A to Polska właśnie" z udziałem solistów, chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" imienia Stanisława Hadyny
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: