Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prof. Sławek z nominacją do nagrody Gazety Wyborczej

Profesor Tadeusz Sławek, były rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, został nominowany do nagrody Cegły z "Gazety". Przyznaje się ją osobistościom, który w wybitny sposób rozsławiają Śląsk. Trwa głosowanie online.

- W latach 1996-2002 piastował stanowisko rektora Uniwersytetu Śląskiego. Był chyba jedynym w Polsce rektorem noszącym długie włosy, słuchającym w gabinecie Rolling Stonesów, a także odważnie przyznającym, że w młodości miał przelotny kontakt z miękkimi narkotykami - opisuje sylwetkę filologa, eseisty czy literaturoznawcy Gazeta Wyborcza.

Prof. Tadeusz Sławek mieszka na co dzień w Cisownicy. Jest felietonistą "Tygodnika Powszechnego". Pisze wiersze i eseje, współpracuje artystycznie z kontrabasistą Bogdanem Mizierskim, do którego muzyki recytuje swoje teksty. Koncerty "Esej na głos i kontrabas" znane są w całej Polsce.

W trakcie swojej kariery naukowej studiował w Krakowie i San Diego, gdzie także wykładał. Pracował również na uczelniach w Norwich, Neapolu oraz na Uniwersytecie Stanforda.

Zdobywcę nagrody wybiorą internauci. Na zwycięzcę plebiscytu Cegła z "Gazety" - Nagroda im. Janoscha można głosować, wysyłając e-mail zatytułowany "Cegła z Gazety" na adres plebiscyt@katowice.agora.pl. W jego treści należy wpisać imię i nazwisko osoby nominowanej.

W gronie nominowanych, oprócz prof. Sławka, znaleźli się: Marek Moś (założyciel AUKSO - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy), Barbara Lubos (aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach), Krystian Markiewicz (sędzia, orzeka w Sądzie Okręgowym w Katowicach), Leszek Jodliński (historyk, były dyrektor m.in. Muzeum Śląskiego w Katowicach), Adam Hajduga (współtwórca Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego). 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-27 16:42:45
krzysztofmn: kolejny dobry cel dla lokalnej moherowej szczujni
2020-01-27 17:36:24
tom lem: ... śmiało krzysztofie;-)
2020-01-27 20:15:24
rainman: Nie wiem kto ostatecznie tą cegłę dostanie. Z pewnością jest to wyróżnienie niezmiernie prestiżowe - szczególnie, że przyznaje ją tak nieskalana instytucja jak Gazeta Wyborcza - praźródło wszystkich moralnych autorytetów. xD. Natomiast nie mam wątpliwości kto tutaj na forum wygrałby tytuł PUSTAKA roku. I to w cuglach! Hahahaha. xD
2020-01-27 20:39:11
krzysztofmn: ty wybrałeś, kto cię reprezentuje... https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-w-klipie-po-konsekwentnie-walczy-z-obcymi-jezykami/9qy754f
2020-01-27 20:52:19
rainman: Widać, że laureat sam się zgłasza. To dobrze. W ramach dodatkowej nagrody laureat przypomni sobie słynne "Chodź szogunie". Hahahaha. xD
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: