Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Procesja Bożego Ciała w Pogórzu

W czwartek 3.06.2021 r. po Mszy św. o godz. 11.00 sprawowanej w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pogórzu, wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem. Ze względu na epidemię trasa była krótsza niż w poprzednich latach. Cztery ołtarze znajdujące się po drodze procesji dookoła kościoła przygotowali mieszkańcy poszczególnych dzielnic. Strażacy nieśli baldachim. Tradycyjnie dziewczynki sypały kwiaty, a chłopcy dzwonili dzwonkami. Za krzyżem szła młodzież, dzieci, ministranci i liczni wierni. Ks. proboszcz Ignacy Czader podziękował wiernym za liczny udział w przygotowaniu procesji i publiczne wyznanie wiary. Fot.Piotr Górecki.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-03 22:45:24
Antykler Forte: na procesję w Pogórzu nie zdążyłem a szkoda, bo widzę, że ksiądz proboszcz pięknie zorganizował obchody tego dzisiejszego święta i nawet pogodę ładną wymodlił - i co najważniejsze, pomimo nieobecności zapracowanych uzdrawianiem i wskrzeszaniem franciszkanów owieczki w procesji w doskonałej kondycji, zdrowe i bardzo zdrowe, mało która potrzebowała maseczki, widać, że Duch Święty trzódkę pogórska ma w swej opiece w trudnym czasie pandemii - Bóg zapłać i z Panem Bogiem!
2021-06-05 15:11:19
inigo: Niektórzy jak widzą hasło: Kościół, ksiądz, Msza św mają odruchy jakby im ktoś wbił szpilke w zadek i zawsze muszą coś na forum zwymiotować, co zrobic taki odruch. Nie ma przypadków są tylko znaki.
2021-06-06 20:14:15
Antykler Forte: no tu chyba dziś rano jeszcze św. Patryk pisał, że inigo ma rację i tłumaczył dlaczego, ale widać komuś się nie spodobało, że inigo może mieć rację... spróbuję i ja: inigo, masz rację, ja też mam odruch wymiotny kiedy słyszę kościół, ksiądz, biskup itp
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: