Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Procesja Bożego Ciała w Pogórzu

W czwartek 20.06.2019 r. po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00, wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem tradycyjną pogórską trasą. Cztery ołtarze znajdujące się po drodze procesji przygotowali mieszkańcy poszczególnych dzielnic. Strażacy nieśli baldachim i zadbali o bezpieczne przejście parafian, zwłaszcza na głównej drodze. Tradycyjnie dziewczynki sypały kwiaty, a chłopcy dzwonili dzwonkami. Za krzyżem szła młodzież, dzieci, ministranci i liczni wierni. Na zakończenie głos zabrał ks. proboszcz Ignacy Czader który podziękował wiernym za liczny udział w przygotowaniu procesji i publiczne wyznanie wiary. Fot.Piotr Górecki.
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

63
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-20 14:03:50
jasper: Wplyw bakterii na powstanie swieta Bozego Ciala. „Okazało się, że to bakteria pod nazwą „Pałeczka krwawa, pałeczka cudowna” (Serratia marcescens) przenoszona przez ludzi, która żywi się skrobią, jako głównym składnikiem hostii, mogła być przyczyną wielu cudów. Dzięki wytwarzaniu czerwonego pigmentu czyli prodigiozyny o barwie krwi, przypominającej mięso oraz posiadanej zdolności wzrostu na skrobi zawartej w chlebie, to właśnie ta bakteria mogła być odpowiedzialna za niektóre przypadki rzekomo będące cudami eucharystycznymi. Polegały one na pojawianiu się substancji przypominającej krew na hostii, szczególnie, że ta przechowywana była często w warunkach sprzyjających wzrostowi pałeczek. Po naukowym wyjaśnieniu zjawiska Kościół katolicki wprowadził szczegółowe przepisy określające warunki przechowywania hostii oraz okres maksymalnego przechowywania, ale nie odwołał święta Bożego Ciała.“
2019-06-20 14:09:34
jasper: „ Pomimo oczywistego faktu, iż to dzięki działaniom tej bakterii papież Urban IV ustanowił w 1264 to święto bullą Transiturus. Stało się to na skutek „cudu”, jaki miał miejsce w Bolsenie (Włochy), kiedy to z konsekrowanej hostii, zaczęła wypływać nieznana substancja uznana wtedy za krew. Papież, wysłał do Bolesny biskupa Giacomo Maltraga, któremu towarzyszyli uznani teologowie - wśród nich św. Tomasz z Akwinu i św. Bonawentura z Bognoreggio. Mieli oni sprawdzić, co wydarzyło się w kościele św. Krystyny w Bolsenie. Wysłani teologowie potwierdzili prawdziwość faktu, zabrali relikwie i wyruszyli do Orvieto w uroczystym pochodzie z udziałem kleru z Bolseny i wielu wiernych. Urban IV wraz z towarzyszącymi mu kardynałami, księżmi i zakonnikami — wyszedł na spotkanie „relikwiom”, do którego doszło nad brzegiem rzeki Rio Chiaro. Papież widząc „relikwie”, czyli poplamiony pigmentem bakteryjnym korporał i poplamiony obrus ołtarzowy, na znak głębokiej pobożności ukląkł, płacząc ze wzruszenia. Następnie wziął korporał z hostią i ukazał „relikwie” licznie zgromadzonym wiernym. To wydarzenie uznaje się za początek odprawiania procesji ku czci Ciała i Krwi Pańskiej w święto Bożego Ciała“.
2019-06-20 14:10:27
jasper: Czy o prawdziwej przyczynie ustanowienia tego swieta wiedza ludzie uczestniczacy w procesjach? Oczywiscie nie, ale Kosciol nie jest zainteresowany rozpowszechnianiem prawdy, chociaz sam doskonale wie, ze to nie krew Jezusa wyplywala wtedy z hostii.
2019-06-20 14:30:10
donekT: jasper-Q a co to jest CUD? Dlaczego naturalną sytuację występującą w przyrodzie i mieszczącą się w jej prawach utożsamiasz z cudem? Na jakiej podstawie? Może na zasadzie: bo mi się wydaje? Tym sposobem próbujesz udowodnić swój obskurantyzm i kołtuństwo jasper-Q?
2019-06-20 14:38:22
donekT: jasper-Q, a skąd Ty jasper-Q wiesz, jako krew wypływała? Może menstruacyjna, nawiązując do twojego jasper-Q toku rozumowania. To ciekawe, iż jasper-Q swoim zwyczajem nie zwróciłeś uwagi, co Urban IV miał za uszami, jakiej był orientacji, oraz jakimi to przestępcami i pedofilami mógł się otaczać w systemie władzy, niby wytworzonym na homoseksualizmie, jak stwierdził pewien lewacki guru.
2019-06-20 15:05:47
krokusik: donekT-@ O dłuższego czasu czytam i zastanawiam się co reprezentujesz. Jeszcze nic mądrego nie napisałeś w artykułach, tylko ciągle się kogoś czepiasz. Może odpuść trochę i nie narzucaj swojej "jedynej prawdy". Wież mi, że świat bez twoich docinek byłby lepszy. Żebyś to jeszcze z sensem pisał, ale ty bulczysz jak doopa w mydlinach. Przemyśl to. Chyba, że masz z komitetu jakieś grosze za dyskredytowanie opozycji i jest to twój główny dochód.
2019-06-20 15:38:13
donekT: krokusik-@ Jakie pytanie, taka odpowiedź, jaka teza takie odniesienie. Dopatrujesz się problemu nie u jego źródła, tylko meandrujesz na kolejnych odcinkach biegu. Tymczasem czas płynie jak rzeka i na jazach poszczególnych etapów samoistnie dochodzi do bulgotu i spienienia się uzdatnionej mydlinami propagandy, która potrafi reagować jedynie nienawiścią, sztucznym wyznaczaniem standardów i próbą wykluczenia. Natomiast konsekwentne obnażanie pospolitej głupoty i uświadomienie innym intencji i zamiarów samozwańczej na niby opozycji, wywołuje zaistnienie kolejnych fal nienawiści i prób kompromatu, na wszelki możliwy sposób. Tak, to o Tobie krokusik-@
2019-06-20 15:41:41
donekT: Natomiast rzekomej samozwańczej na niby opozycji dyskredytować nie trzeba, robi to samoistnie krokusik-@(;D)
2019-06-20 16:06:31
krzysztof.mm: donek/bronek - on to ma rodzinne, we wsi mają ich za dopust boży
2019-06-20 16:29:12
donekT: Dla kogo dopust, jego problem, nie nasz. Tak nawisem, dyć my z jednego gniozda czy zaścianka krzysztof-Q i po dzisio udajesz, że nie widzisz, jak Ci krzysztof-Q słoma z butka tyrczy. Nie poradzisz się do tego przyznać?
2019-06-20 16:31:50
krokusik: donekT-Q Napiszę prościej, bo nie zrozumiałeś. Zacznij komentować artykuł, a nie komentujących. W tym Cię podziwiam i doceniam wiedzę. Jednak przez wdawanie się w polemikę z komentującymi dużo sobie ubierasz. No i robisz śmietnik z artykułu. Przemyśl proszę, zanim coś napiszesz. Pozdrawiam. btw: Chyba, że faktycznie masz coś z dyskredytowania opozycji.
2019-06-20 16:39:10
donekT: Kto robi śmietnik, ten to czyni. Niestety czasem trzeba interweniować. Nie każdy, kto się nazywa opozycją, jest nią faktycznie, nawet jeżeli, nakładanie podziałów politycznych na wyznaniowe jest poniżej krytyki. Niestety niektórzy tego się dopuszczają i próbują szczuć na wszelki możliwy sposób.
2019-06-20 16:56:55
krokusik: donekT-@ Mimo wszystko odpuść. Uwierz mi, że tak będzie lepiej. Głupi sam z sobą długo nie będzie polemizował.Ty po prostu nie komentuj. Zajmij się tym co robiłeś wcześniej i nie wdawaj się w prowokacje. Może komentarze na OX kiedyś wrócą do dawnej światłości. Pozdro.
2019-06-20 17:38:14
donekT: krokusik, Konsekwentne i nieustanne opluwanie i dyskryminowanie konkretnego wyznania nie nazywałbym powrotem do dawnej światłości. Jak słusznie zauważyłeś " komentować artykuł, a nie komentujących", zatem wiesz, gdzie znajduje się przyczyna. Parafrazując słowa jednego z polityków, od mowy nienawiści do czynu z nienawiści jest krótka i prosta droga. Ten, kto publicznie dopuszcza się nienawiści np. w sieci, zdolny jest do odpowiednich czynów Z NIENAWIŚCI w realu. Zdaje się, iż parę ataków "PRZEZ NIEZNANYCH SPRAWCÓW" na przedmioty związane z wyznaniowością w regionie już nastąpiło i to przy poklasku niektórych na tym portalu komentujących. Moje wypowiedzi, gdybyś zauważył, nie są wymierzone w komentujących, opozycję czy niby opozycję tylko NIENAWIŚĆ.
2019-06-20 17:49:23
donekT: krokusik, Tymczasem bierność i przyzwolenie na zło, nie prowadzi do jego zażegnania tylko eskalacji. Historia przedstawia, do czego niejednokrotnie bierność doprowadziła. Równolegle NIENAWIŚĆ, zwłaszcza na tle wyznaniowym, podsycana przez pewne środowiska, a nawet ugrupowania polityczne, rzekomo nawołujące do tolerancji albo konkretnego wykluczającego rodzaju tolerancji, coraz bardziej narasta i zwiększa się ilość prowokacji, co ciekawe wciąż z jednej konkretnej strony. Sorry, tym razem to nie chrześcijanie szturmują Jasną Górę a przykładowo DARKROOM'ÓW jakoś nikt nie próbuje zawłaszczać ani niszczyć.
2019-06-20 18:35:08
john: donekT ty potrzebujesz przetłumaczenia na język migowy tego co napisał krokusik??? Jesteś betonem na oxie. Robisz śmietnik na forum jako donek i bronek91. Czytasz na szybko Wikipedię i wrzucasz te swoje wypociny. Odpuść trochę. Wystarczy prosty komentarz zamiast baśni w twoim wykonaniu.
2019-06-20 18:35:30
jasper: Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski komentowal "kartę LGBT i instrukcję WHO, dotyczące tzw. wychowania seksualnego młodzieży i dzieci" i to w dniu Bozego Ciala ! Biskupi zamiast o Ewangelii to o seksie ?
2019-06-20 18:59:48
donekT: john-Q, Nie będziemy wnikać, czego Ty potrzebujesz. Kto robi śmietnik, ten to czyni. Beton czy kamień odrzucony przez budujących stał się głowicą węgła. Każdy, kto upadnie na ten beton, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go. john-Q ograniczaj się dalej do czytania wiki, daleko zajdziesz. Jakiej tej baśni motto? Najwyraźniej hemoroidy u niektórych.
2019-06-20 19:07:10
donekT: jasper-Q zgodnie z zaleceniami niektórych, nie traktuj tego portalu jak śmietnik i nie wrzucaj tego, co pragniesz wyrzucić. Komentował, ponieważ ma takie prawo, natomiast mnie zastanawia, dlaczego Ty jasper-Q utożsamiasz wychowanie seksualne młodzieży i dzieci z SEKSEM? Może wiesz coś więcej, niż to, co oficjalnie przekazuje się opinii publicznej? Mamy rozumieć, iż przyznajesz rację poniektórym jasper-Q?
2019-06-20 19:45:53
jasper: Abp. M.Jedraszewski gloszac klamstwa nt. Karty LGBT - ktora ma za soba autorytet Swiatowej Organizacji Zdrowia oraz wszystkich panstw globu, w tym wszystkich panstw cywilizacji chrzescjanskiej`- tak napprawde broni pedofili w sukienkach i wszystkich innych przestepcow seksualnych, ktorym bardzo zalezy, by dzieci byly nieswiadome zagrozen jakie na nie czyhaja ze strony zdegenerowanych pedofili z Kosciola i spoza niego. Wielkie klamstwo wsparte wielkimi pieniedzmi wyjetymi z kieszeni polskich podatnikow dociera do milionow mieszkancow Polski PRZEDE WSZYSTKIM z mediow Kosciola, ktory indoktrynuje i oglupia doroslych Polakow i ich dzieci, gdyz to sluzy jego interesom oraz mediow panstwowych na czele z TVPiS. Zamiast o milosci blizniego, moralnosci, dobroci ... to jest o jatrzeniu, nienawisci, szczuciu ... Rozumiem, ze donkowi sie to podoba, mnie nie. Proste ?
2019-06-20 20:22:49
donekT: A z czego i na jakich wartościach wyrosła Światowa Organizacja Zdrowia? Zresztą jak ta organizacja w latach 70. XX wieku traktowała np. homoseksualizm? Kiedy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wykreśliła homoseksualizm z listy chorób i zaburzeń? Tymczasem jako choroba uznana została MIŁOŚĆ. Jakie to kraje rzekomej cywilizacji chrześcijańskiej jasper-Q
2019-06-20 20:27:33
donekT: Co więcej, jasper-Q, dlaczego podpierasz się o AUTORYTET a nie WIEDZĘ, naukę, prawdę czy zwyczajny zdrowy rozsądek. Argumentów brakuje? Zdajesz jasper-Q sobie sprawę, iż zdanie twojego autorytetu zmienne jest, co historia dowodzi.
2019-06-20 20:30:11
donekT: Natomiast co Ty jasper-Q reprezentujesz i czego bronisz?
2019-06-20 23:35:19
jasper: Pytasz doneczku, to odpowiadam i wyjasniam. Zreszta sam abp. Jedraszewski w takim dniu poruszyl temat wychowania seksualnego mlodziezy ... Przygotowania 9-latkow do I komunii swietej. „Pytania, które pojawiły się w broszurce, przygotowało Wydawnictwo Juk, zaznaczając na okładce, że publikacja została zatwierdzona przez władze kościelne. Na liście pytań pojawiło się: – Czy nie wyobrażałem sobie siebie lub innych osób w scenach pornograficznych? – Czy nie bawiłem się z kimś w nieprzyzwoite zabawy? – Czy nie podglądałem kogoś? – Czy nie bawię się swoim ciałem, dotykając miejsc intymnych? – Czy nie oglądałem filmów lub czasopism zawierających treści pornograficzne? – Czy nie oglądam w internecie stron przeznaczonych dla dorosłych? „. W jakim wieku ksieza rozpoczynaja seksualizacje dzieci pytajac o „grzech” masturbacji na spowiedzi? 9 lat? I to katolickim rodzicom nie przeszkadza? Ciekawe. Tak naprawde Kosciol sam niejako prowokuje dzieci do myslenia na ten temat. Jak widac KK widocznie marzy sie monopol edukacji seksualnej malych owieczek, dlatego tak glosno krytykuja innych. Teraz ponial doneczek ?
2019-06-21 05:36:55
donekT: jasper-Q, tego typu treści w tego rodzaju publikacjach przewijają się od lat. Szkoda, iż dopiera teraz zauważyłeś. A skąd jasper-Q wiesz, że to akurat o masturbację chodzi? Sam sobie dopowiedziełeś? A jak masturbacja postrzegana jest np. w Izraelu? Zdaje się, iż dzieci w określonym wieku powinny czytać już Biblię a tam o wiele drastyczniejsze treści, niż te, które przytaczasz jasper-Q. Zatem zakarzesz dzieciom czytać Biblię? PS To nie ksiądz wyznaje grzechy, masz spore zaległości, wypadałoby się przynajmniej orientować, zanim znów zaczniesz manipulować jasper-Q
2019-06-21 08:39:40
jasper: Dzieciaki powinny zaczac swoja religijna edukacje od ST. Na pewno powieksza potem bez problemu szeregi ONR.
2019-06-21 09:25:17
jasper: Co pozostalo KK w 21 wieku ? czym straszyc ludzi i wpajac im poczucie winy ? wlasnie poprzez seksualnosc. A wszystko przez obled seksualny ksiezy zmuszonych do zycia w celibacie. Stad ta ich obsesja i zboczenia pedofilii wsrod ksiezy. Czy dziwia pytania do 9 latkow na temat masturbacji, pornografii, wlasnego ciala ? Jak widac niektorych nie dziwia, dajac cicha zgode na ich zadawanie. Dziwi mnie tylko fakt, ze nikt rodzicow nie pytal czy wyrazaja na to zgode. Gdy takie tematy maja podjac fachowi nauczyciele to kosciol i rodzice bija na alarm !! Obluda i zaklamanie jednych i drugich ?
2019-06-21 12:56:23
donekT: jasper-Q napisałeś " religijna edukacje od ST. Na pewno powieksza potem bez problemu szeregi ONR."- zdajesz sobie sprawę, że w skład Starego Testamentu (ST) wchodzi również Tora wraz ze swymi 613 przykazaniami? Jak śmiesz lekceważąco wypowiadać się o tej Świętej Księdze? Zdajesz sobie sprawę, że Twoja wypowiedź zalatuje ANTYSEMITYZMEM jasper-Q. Zresztą zachód na powrót staje się ANTYSEMICKI- WSTYD!!!!!
2019-06-21 13:07:51
donekT: jasper-Q Ty się nie martw co pozostało KK w XXI wieku, jak zwykle i jak bywało w przeszłości, Chrześcijanie znajdą sobie miejsce. Księży nikt nie zmusza do życia w celibacie, manipulancie, a swoje "popedowe" neomarksistowskie teorie opowiadaj we własnym gronie wzajemnej i każdej adoracji. Ty jasper-Q lepiej się martw, CO POZOSTAŁO DEKADENCKIEJ I ZDEMORALIZOWANEJ ZACHODNIEJ EUROPIE, z której w tej chwili KPI CAŁY POZOSTAŁY ŚWIAT i patrzy na upadek tej kultury, która niegdyś władała światem. EUROPA ZACHODNIA coraz bardziej przypomina apokaliptyczną Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi, Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa. Jak myślisz jasper-Q, dlaczego inne kultury patrzą z góry na Europę Zachodnią????? Z czym ma to związek????
2019-06-21 13:15:11
donekT: PS jasper-Q w swej głupocie i zaślepieniu próbujesz się już nawet posuwać do CENZUROWANIA DEKALOGU? Reprezentowany przez Ciebie Neomarksizm, à propos zafałszowana pseudonauka, na podobieństwo marksizmu epoki słusznie minionej, posuwa się do tych samych metod. Zatem powodzenia, a upadek Neomarksizmu, również na Zachodzie kontynentu to krótka kwestia, obliczona na wprowadzenie totalitaryzmu.
2019-06-21 13:48:50
rainman: Sugeruję lepiej przygotowywać się do tematu. W hostiach były odnajdywane fragmenty mięśnia sercowego w agonii.
2019-06-21 16:46:29
skuter66: donekT robisz dobrą robotę, jesteś przeciwieństwem jaspera i krzysztofa, nie przejmuj się, nie jesteś sam.
2019-06-21 16:48:37
skuter66: Podziwiam Ciebie za częstą dyskusję.
2019-06-21 18:45:37
krzysztof.mm: fragment mięśnia sercowego w agonii... trzeba przeczytać, żeby uwierzyć, że taka jełopiada to nie fantazja, a samo życie, autentyczny wytwór toruńskiego mózgu w euforii
2019-06-21 20:02:16
jasper: Mnie juz nic nie zdziwi :) fantazje niektorych barankow sa porazajace.
2019-06-21 20:45:53
donekT: jasper-Q, W Twoje "popedowe" fantazje lepiej nawet nie wnikajmy, zostaw to na plenum krytyki. W przeciwieństwie do pewnych kolorowych środowisk Chrześcijanie nie zaglądają pod cudze kołderki.
2019-06-21 20:52:47
donekT: krzysztof-Q, a jak w takim razie nazwiesz sytuację obsadzania jedynki na liście swoim konkubentem? Jaki mózg w euforii jest w stanie coś takiego wytworzyć? Może ten sam, który zawzięcie twierdził, jakoby ludzie polowali na dinozaury?
2019-06-21 20:58:52
rainman: Nie ma problemu w laboratoryjnym ustaleniu kondyncji tkanek serca. Obraz histopatologiczny serca po zawale jest bardzo charakterystyczny i nie pozostawia żadnych wątpliwości. Odsyłam do google.
2019-06-21 21:03:59
krzysztof.mm: skuter - oklaski
2019-06-21 21:19:16
jasper: Tylko czekac, jak zaczna do przeszczepow uzywac poswieconej hostii. Czy piewsi ochotnicy juz sa ?
2019-06-21 21:31:32
donekT: jasper-Q obawiam się, że medycyna jeszcze nie przeprowadza przeszczepu tego organu, którego potrzebujesz.
2019-06-21 21:35:36
donekT: krzysztof-Q szukasz klakierów? Tutaj ich nie znajdziesz.
2019-06-21 21:57:59
jasper: doneczku, z powodu twoich prowokacyjnych, irracjonalnych i czesto infantylnych slow, skladam ci serdeczne wyrazy wspolczucia. Mysle, ze masz jednak szanse na gleboka korekte swoich smiesznosci, zlosliwosci i infantylnosci. Czego ci szczerze zycze :)
2019-06-21 22:03:23
donekT: Dziękuję ze wzajemnością.
2019-06-21 22:29:31
rainman: Cuda eucharystyczne potwierdzają po prostu transsubstancjację. To wszystko.
2019-06-21 22:29:32
rainman: Cuda eucharystyczne potwierdzają po prostu transsubstancjację. To wszystko.
2019-06-21 22:29:32
rainman: Cuda eucharystyczne potwierdzają po prostu transsubstancjację. To wszystko.
2019-06-21 22:30:36
rainman: Cuda eucharystyczne potwierdzają po prostu transsubstancjację. To wszystko.
2019-06-22 06:58:43
krzysztof.mm: rainman potwierdza powszechną opinię o polskich katolikach jako europejskich liderach ciemnoty i fanatyzmu
2019-06-22 07:30:36
donekT: Brawo krzysztof-Q! Przynajmniej w czymś przewodzisz w Europie. Dodam, że na kilometry zalatujesz kołtunem.
2019-06-22 08:14:47
rainman: "powszechna opinia" - nie lepiej trochę bardziej wysilić się z argumentami?
2019-06-22 08:31:57
john: donekT swoimi komentarzami pod tym artykułem pokazałeś prawdziwą twarz chrześcijanina.Obrażasz na forum wszystkich niepasujących do twojej szopki.Widzę ,że jesteś wierny książeczce,która jest zlepkiem starożytnych wierzeń,mitów i legend.Przekopiowana i podkoloryzowana tak aby ładnie wyglądała.Zamiast robić z siebie alfę i omegę tematów wszelakich podjedź do paru bibliotek i poczytaj na temat starożytnych kultur dzięki ,którym powstała twoja książeczka.
2019-06-22 09:35:29
jasper: Niestety myslenie oparte na wiedzy i wyobrazni nie jest w cenie. Rosnie w cenie wiara w zabobony, gusla, egzorcyzmy.
2019-06-22 13:12:17
donekT: john-Q, Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, każda akcja spotyka się z adekwatną reakcją, a zasada wzajemności dostosowana do odbiorcy obowiązuje. Należy postępować zawsze wedle takich reguł, co do których chcielibyśmy, aby były one stosowane przez każdego i zawsze. Nie chcesz być obrażany, przestań obrażać- NIE MA TOLERANCJI DLA WROGÓW TOLERANCJI.
2019-06-22 13:22:43
donekT: john-Q, przyjąłeś postawę — diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni- natomiast skoro poruszyłeś temat "zlepka starożytnych wierzeń,mitów i legend", zaraz możemy zweryfikować, co Ty john-Q poczytałeś na ten temat i jak się w danym temacie orientujesz. Zatem john-Q, może zaczniemy od początku? Zatem skąd w tym "zlepku starożytnych wierzeń,mitów i legend" wzięła się tematyka raju i kiedy? Jak wcześniej wyobrażano sobie powstanie świata w konkretnych kręgach kulturowych? Chcesz wymienić się wiedzą? Zapraszam- Zatem pochwal się wiedzą, odniosę się do tego, nawet podam literaturę, jeżeli sobie zażyczysz;)
2019-06-22 13:30:43
donekT: jasper-Q Gdy rozum śpi, budzą się demony. W Europie jest to zauważalne zwłaszcza w krajach, gdzie masowo społeczeństwo przyjęło ateizm kosztem wyznań objawionych- zabobon dziwnym sposobem koreluje z ateizacją:):):) Przykład Republiki Czeskiej jest bardzo pouczający:):):) Zatem powodzenia jasper-Q:):):)
2019-06-22 15:02:43
john: donekT-Cytat "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, każda akcja spotyka się z adekwatną reakcją, a zasada wzajemności dostosowana do odbiorcy obowiązuje. Należy postępować zawsze wedle takich reguł, co do których chcielibyśmy, aby były one stosowane przez każdego i zawsze." Te dwa zdania pokazują jak bardzo jesteś ograniczony umysłowo. Stosujesz politykę w stylu oko za oko,ząb za ząb a do tego mierzysz swoją miarą cały świat.Doneczku pragnę cię poinformować,że świat wygląda inaczej niż twój chlewik,który reprezentujesz. Poczytaj sobie jak w czasach starożytnych myślano o powstaniu cywilizacji i całego wszechświata. Jeżeli faktycznie kierujesz się w życiu biblią to bardzo ci współczuję.Bredzisz coś Republice Czeskiej jakbyś nigdy tam nie był.Jak się ma twoja biblia do wierzeń np Sumerów Doneczku ???
2019-06-22 15:13:27
donekT: john-Q Zaproponowałem Tobie poruszenie tematu raju w jak to ująłeś "zlepku starożytnych wierzeń,mitów i legend" - dlaczego się nie odniosłeś??? Czyżbyś john-Q poczuł się w czymś ograniczony? Poruszyłeś tak nazywane prawo talionu- może rozwiniesz myśl, w jaki sposób zostało i skąd implikowane do jak to ująłeś "zlepku starożytnych wierzeń,mitów i legend"? No śmiało john-Q, wykaż się swoją wiedzą;):):) PS john-Q utożsamiłeś imperatyw kategoryczny z prawem talionu, zdajesz sobie sprawę, iż dopuściłeś się rażącego błędu- zdajesz sobie sprawę, o czym to świadczy?
2019-06-22 15:19:39
donekT: john-Q napisałeś cytat" . Poczytaj sobie jak w czasach starożytnych myślano o powstaniu cywilizacji i całego wszechświata."cytat No właśnie john-Q a jak myślisz, dlaczego poruszyłem temat, SKĄD WZIĘŁA SIĘ TEMATYKA RAJU I KIEDY? JAK WCZEŚNIEJ WYOBRAŻANO SOBIE POWSTANIE ŚWIATA W KONKRETNYCH KRĘGACH KULTUROWYCH? - dlaczego nie odniosłeś się john-Q do postawionej kwestii, tylko mnie zwyzywałeś i zacząłeś obrażać- za co?
2019-06-22 15:25:09
donekT: john-Q napisałeś "Bredzisz coś Republice Czeskiej jakbyś nigdy tam nie był"- no właśnie, co rzekomo bredzę? Wstydzisz się zacytować:):):) Prawda jest niewygodna:):):) john-Q?
2019-06-22 15:31:36
donekT: Jak się ma twoja biblia do wierzeń np Sumerów Doneczku ??? No właśnie john-Q jak Sumerowie postrzegali np. kosmogonię i początek ludzkości? Inaczej niż zostało to ujęte w Biblii:):):)
2019-06-22 16:09:33
john: DonekT- forum służy do komentowania,więc nie będę się wdawał w durną polemikę z Tobą. W myśl zasady "głupiemu należy ustąpić" nie ma sensu tego dalej ciągnąć. Możesz być pewny ,że prawda jest zgoła odmienna od twojej biblii i twojego chlewika.
2019-06-22 16:33:28
donekT: john-Q A cóż ja innego czynię? Jeżeli Twoim john-Q zdaniem nie KOMENTUJĘ? john-Q tak chciałeś poruszać merytoryczne tematy- teraz Cię john-Q brakuje? Dla pewnej linii poglądowej to bardzo charakterystyczne. Do tego john-Q obrażałeś wcześniej;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: