Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Problem z gromadzącą się młodzieżą

Komisariat Policji w Skoczowie poinformował o wystąpieniu zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym nr 8, obejmującym m.in. miejscowość Dębowiec. Chodzi o teren przy ul. Szkolnej 3, w sąsiedztwie boiska sportowego, gdzie w ostatnim czasie obserwuje się niepokojące zjawisko – gromadzenie się młodzieży zagrożonej demoralizacją.

Według policyjnych ustaleń, do opisywanych sytuacji dochodzi najczęściej w dni ustawowo wolne od pracy oraz podczas tzw. długich weekendów, w godzinach wieczornych i nocnych.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Skoczowie zapowiadają podjęcie działań prewencyjnych, które będą realizowane od 1 lipca do 31 grudnia 2025 roku. Ich celem jest ograniczenie występowania niepożądanych zachowań oraz zmniejszenie liczby zgłoszeń w tym rejonie.

Za rejon służbowy nr 8 odpowiada asp. Tomasz Greń – dzielnicowy, z którym mieszkańcy mogą kontaktować się telefonicznie pod numerami: 47 857 36 38 lub 727 032 342, a także mailowo: dzielnicowy.skoczow8@cieszyn.ka.policja.gov.pl.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2025-07-08 17:51:11
AntyklerForte+: Z młodzieżą gromadzącą się zawsze był problem. No chyba, że gromadziła się na sumie w kościele, w szkole na akademii pierwszomajowej, albo na musztrze na placu koszarowym. Starziki koniecznie chcą się na grzbietach młodych wozić, a tu co ino co który młody bryka i gromadzi się tam, gdzie chce, gdzie go osiodłać i do pługa zaprząc ciężko. Kto powiedział, że młodym ma być lekko. W końcu się starzy namęczyli jak ich płodzili.
2025-07-08 20:05:42
Gigi13: Tak sporo można negatywów powiedzieć o kościele ale widzę że Twoim zdaniem wszystko co złe jest od kościoła? Masz dosyć zamknięty światopogląd :)
2025-07-08 20:48:46
AntyklerForte+: Bracie Gigi, czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną :)
2025-07-09 07:25:43
tomi71: Młodzież siedzi w domu - źle, spotyka się na polu - też źle, a zagrożona demoralizacją to ona częściej jest w domu niż na łonie natury. Zagrożonym demoralizacją to czułem się idąc na dni Skoczowa za obywatelami "syberii". Kto się znów czepia? Znów komuś coś nie pasuje.
2025-07-09 07:37:03
oxjas1: Co to za problemy z mlodzieza ?! Przeciez oni zbieraja sie, zeby bronic polskiej granicy. Jeszcze pochwaly dostana od PAD, prezydenta elekta i od samego guru sekty! A wy tu narzekacie.
2025-07-09 07:58:24
AntyklerForte+: Niezorientowanym w temacie wyjaśniam, że "informacje o wystąpieniu zdiagnozowanego zagrożenia w rejonie służbowym nr..." to rutynowa biurokratyczna działalność policji. Mają taki służbowy obowiązek - raportować, w raportach diagnozować, przedstawiać "plany działań priorytetowych" itd. I tak robią od lat. I od lat diagnozują zagrożenie zbierająca się w Dębowcu czy w Brennej młodzieżą, albo bezpańskimi psami w Ochabach. Lektura tych biurokratycznych raportów pozwala zrozumieć, dlaczego policji nie widać tam gdzie jest faktycznie potrzebna. Bo pisze raporty. Za to policji płacimy jak się okazuje. Z jakichś względów redakcja ox.pl traktuje temat wycinkowo i regularnie pisze o jedynie "zagrożonej młodzieży z Dębowca". No to czytamy: https://wiadomosci.ox.pl/lfm/files/208/plan-dzialania-priorytetowego.pdf >>> https://debowiec.cieszyn.pl/media/upload/2021/10/15/plan-dzialania.pdf >>> https://cieszyn.policja.gov.pl/download/41/621607/PlanydzialanpriorytetowychdzielnicowychKPSkoczow.pdf >>> https://www.skoczow.pl/aktualnosc-2694-charakterystyka_zagrozen.html >>> https://www.skoczow.pl/aktualnosc-2369-charakterystyka_zdiagnozowanych.html
2025-07-09 08:09:19
AntyklerForte+: Inne instytucje nie chcą być gorsze. Biurokracja święci triumfy, także przedszkola i szkoły tworzą absurdalne "Standardy ochrony dzieci/małoletnich w przedszkolu publicznym czy w szkole podstawowej". Po kilkadziesiąt stron A4. Lektura od razu uwidacznia jałowość i fasadowość tych de facto klasycznych dupochronów: https://pp1.mzo.skoczow.pl/attached/file/20240829/20240829080310_40068.pdf >>> https://sp3.skoczow.pl/wp-content/uploads/2024/09/SP3-Standardy-Ochrony-Dzieci-v.040924.docx
2025-07-09 08:17:00
AntyklerForte+: Starzy już kompletnie nie nadążają za nowym światem. System, w którym leśne dziadki w rządzie, administracji czy w episkopacie próbują spróchniałymi kijami zawracać potężną rzekę nowego jest na naszych oczach dosłownie zmywany z powierzchni ziemi. Dziadki wciąż jeszcze kurczowo zębami trzymają się swoich korytek. Jeszcze próbują udawać, udają, że smyrając reumatycznymi paluchami po ekranie smartfona ogarniają rzeczywistość. Nie ogarniają. Każą sobie pisać raporty, diagnozować, przedstawiać plany. Żałosne. I dla młodych niebezpieczne.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: