Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Problem z dojazdem do Brennej?

Inwestycja związana z budową Kotarz Areny w Brennej od dawna budzi wiele emocji. Tym razem jednak temat został poruszony w odniesieniu do istniejącej infrastruktury drogowej. Radny Rady Powiatu Cieszyńskiego, Tadeusz Mendrek, napisał do starosty interpelację dotyczącą problemów z dojazdem do Brennej.

- Dojazd do turystycznej miejscowości Brenna przez Górki Wielkie i Małe od lat stanowi poważny problem i z każdym rokiem trudności z dojazdem się potęgują (…) powinien powstać spójny program organizacji ruchu w gminie Brenna, uwzględniający oczekiwania inwestora Centrum Aktywnego Wypoczynku oraz interesy mieszkańców gminy – zaznacza w piśmie Tadeusz Mendrek.

W interpelacji radny wskazuje również, że konieczne jest opracowanie odpowiednich rozwiązań i przedstawienie ich do akceptacji Radzie Gminy Brenna, gdyż realizacja tego typu działań wymagać będzie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego gminy. Zdaaniem radnego pogarszająca się sytuacja drogowa może doprowadzić do sytuacji, gdy inwestycja związana z Centrum Aktywnego Wypoczynku Kotarz Arena zostanie zakończona, jednak problemy z dojazdem zniechęcą potencjalnych klientów do odwiedzenia tego miejsca. Koszty takiego przedsięwzięcia są na tyle wysokie, że budżet Brennej nie jest w stanie ich udźwignąć.

W odpowiedni na interpelacji Mieczysław Szczurek wyjaśnia, jakie działania są podejmowane w celu zapewnienia płynności ruchu na drogach powiatowych.  Podkreśla, że powiat nie ustanie w dążeniu do lepszej infrastruktury drogowej, uwzględniając w tym również możliwość skorzystania z dostępnych źródeł dofinansowania. Ograniczeniem może się okazać konieczność wniesienia wkładu własnego, dlatego nie wszystkie inwestycje będą możliwe do zrealizowania, nawet w przypadku możliwości otrzymania środków zewnętrznych. – W najbliższych planach powiatu jest zlecenie dokumentacji projektowej na przebudowę, a właściwie w zasadniczej większości na rozbudowę newralgicznego odcinka drogi powiatowej 2602S, czyli odcinka od ulicy Malinowej w centrum Brennej do obrębu skrzyżowania z ul. Pościenny i Węgierski – wskazuje starosta w odpowiedzi. Przypomina też, iż sukcesywnie na drogach powiatowych prowadzone są inwestycje związane z remontami, a ich skala jest dostosowana do realnych możliwości finansowych powiatu.

Pełna treść interpelacji i odpowiedzi dostępne tutaj.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-22 15:09:33
Goral: Jak nie będzie dobrego dojazdu to nie ma co liczyć na turystów a szkoda bo mamy potencjał i Brenna ma szansę stać się atrakcyjną miejscowością turystyczną.
2019-11-25 08:15:25
sokrates: Brak pewnej spójności programowej i zaniedbania minionych lat dają o sobie znać. Nie ulega wątpliwości, że infrastruktura drogowa musi zostać poddana gruntownej modernizacji. Z turystyki można dobrze żyć, ale to też wymaga inwestycji.
2019-11-27 10:06:36
Bros: Moim zdaniem taka inwestycja jak Kotarz Arena, która jest potrzebna gminie, bo teraz Brenna niewiele ma do zaoferowania turystom powinna jeszcze bardziej zmotywować wszystkich do działania i mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Dobra infrastruktura to podstawa dla prawidłowego rozwoju.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: