Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Problem wielu dorosłych

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca, czyli wyjątkowy i co tu ukrywać przyjemny czas dla naszych milusińskich. Najwyższa więc pora pomyśleć o prezentach.

 - Niejeden dorosły ma z tym problem – przyznaje Ilona Godawska z Ustronia, który na zakupy wybrała się dużo wcześniej, zanim sklepy zapełnią się kolejką kupujących – Nasze dzieci dostają mnóstwo prezentów, kupujemy je często bez okazji, a kiedy zbliża się Dzień Dziecka stajemy przed dylematem, jaki prezent wybrać, żeby sprawić im radość?Powiem szczerze, że mimo iż sklepy pełne są przepięknych, kolorowych zabawek, ja nie wiem co kupić. Bartek i Anita mają już niemal wszystko. Coś jednak muszę im sprawić, bo oboje czekają na ten dzień.

No tak, Dzień Dziecka to święto, w którym milusińscy oczekują samych przyjemności. Nikt nie zaprzeczy, że ważnym elementem tej daty są właśnie prezenty i każdy rodzic ma tego świadomość.

Jaki powinien być idealny prezent na tą wyjątkową okazję? - Właściwy prezent na Dzień Dziecka powinien w pierwszej kolejności sprawiać dziecku radość – podkreśla sprzedawca ze sklepu „Upominki i Zabawki” w Cieszynie, przy ulicy Głębokiej, który właśnie na tą okoliczność zaopatrzył się w bogactwo towaru.

Zastanówmy się więc, co naszemu dziecku sprawi radość ... no cóż, wybór prezentu to jednak „twardy orzech do zgryzienia”. Chwila obserwacji w sklepie pełnym zabawek nasuwa kilka wniosków. Na liście najchętniej kupowanych znalazły się: „Ciuchcia Tomek” (koszt 39-89 zł), syrenka zmieniająca kolor włosów (29 zł), interaktywny niemowlak (90 zł), zegarek ze strzelającą tarczą (od 15 zł). Dużym zainteresowaniem cieszą się również chodzące lalki, koniki do czesania, miniaturowe rampy i deskorolki... Jest z czego wybierać, półki uginają się pod nadmiarem różności, wystarczy tylko wiedzieć czego szukamy.

- Idealny prezent na Dzień Dziecka powinien łączyć w sobie elementy edukacyjne zgodnie z zasadą, że można „uczyć bawiąc” - podkreśla pani Małgorzata z Cieszyna, która jest nianią 5-letniej Oli – fajne mogą być puzzle, gry planszowe, układanki, klocki... ważne, żeby dziecko mogło się cieszyć swoim prezentem w towarzystwie rodziców. Wspólne układanie, czy rysowanie z tatą lub mamą jest więcej warte niż drogi prezent, z którym dziecko zostanie samo.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: