Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pro Salute dla mam

W miniony wtorek (5 kwietnia) w sali konferencyjnej Pawilonu Diagnostyczno -Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie odbyły się kolejne wykłady o zdrowiu z cyklu Pro Salute. Tym razem tematem spotkania była dieta matki karmiącej.

Wykład poprowadziła inż. Anna Gałuszka. Podobnie jak poprzednie spotkania również i to cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Cieszyna jak również pacjentów szpitala.

Kwietniowy wykład z cyklu Pro Salute z pewnością rozwiał wiele wątpliwości młodych i przyszłych mam. Panie miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób dbać o własne zdrowie, jak unikać alergii u dzieci, co jeść, a czego się wystrzegać, oraz w jaki sposób najszybciej wrócić do wagi sprzed ciąży.

- Mamy karmiące to zarówno temat wdzięczny, jak i niewdzięczny podkreśliła A. Gałuszka – to taka grupa kobiet, która jest „bombardowana” informacjami z każdej strony. Rad udziela kolorowa prasa, koleżanka, teściowa, mama...przy czym większość sobie zaprzecza. Tak naprawdę to ciężko z tego wszystkiego jest wybrać to, co jest dobre. Dlatego dzisiaj chciałam trochę tych informacji pozbierać, uporządkować, niektóre „przesypać prze sito” - zbyt wiele jest na ten temat mitów. Osobiście stawiam na mądrość mam i ich intuicję.

Prowadząca spotkanie Anna Gałuszka rozwiała tego dnia niejedną wątpliwość młodej mamy, zwróciła uwagę na znane wszystkich powiedzenie „jeść za dwóch”, a co najważniejsze pozwoliła również spojrzeć na temat diety w nieco inny sposób. Przypomnijmy organizatorem cyklu wykładów Pro Salute jest Szpital Śląski w Cieszynie. Wykłady skierowane są do pacjentów szpitala, ich rodzin, oraz do innych, zainteresowanych tematyką.

- Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym spotkaniu – mówi uczestniczka – dowiedziałam się wielu cenny rzeczy, na przykład na temat przyrządzania potraw. Z pewnością będę się starała unikać wędlin, które mają różowe zabarwienie, już wiem, że ten kolor świadczy o niezdrowych dodatkach. Myślę, że wiele osób z tego spotkania wyniesie wiele cennych rad dla siebie, nie tylko młode mamy, ale każdy kto chce zdrowo żyć.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: